Neler Yeni

Yazılım Mühendisliği Laptop önerisi (Huawei Matebook D14 2023)

Bytw

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Ahmet Yuşa IŞIK
Bütçe
40000
Merhaba bu sene yazılım mühendisliği bölümünde 1.yılıma başlayacağım ve laptop arıyorum ilk başta asus tuf a15 düşünüyordum sonra uzun pil süresi ve taşınabilirlik ön plana çıktı hala kararsızım bu konuda macbooklara bakmaya başladım ama fiyatlar çok fazla birde program uyumluluğundan sorun yaşar mıyım gibi düşündüm. Sonra matebook d14 ü gördüm benim için tek eksisi 512GB ssd si olması hiç bir yerde inceleme videosuna denk gelmedim kullanan var mı veya başka önerisi olan kafama yatarsa gaming laptopta alabilirim bütçe en fazla 40k olur sanırım ailemi fazla zorlamak istemiyorum ne kadar düşük fiyat olursa o kadar iyi olur. D14 18000 civarıydı

Zechion

80+ Silver
Merhaba bu sene yazılım mühendisliği bölümünde 1.yılıma başlayacağım ve laptop arıyorum ilk başta asus tuf a15 düşünüyordum sonra uzun pil süresi ve taşınabilirlik ön plana çıktı hala kararsızım bu konuda macbooklara bakmaya başladım ama fiyatlar çok fazla birde program uyumluluğundan sorun yaşar mıyım gibi düşündüm. Sonra matebook d14 ü gördüm benim için tek eksisi 512GB ssd si olması hiç bir yerde inceleme videosuna denk gelmedim kullanan var mı veya başka önerisi olan kafama yatarsa gaming laptopta alabilirim bütçe en fazla 40k olur sanırım ailemi fazla zorlamak istemiyorum ne kadar düşük fiyat olursa o kadar iyi olur. D14 18000 civarıydı
Hangi uygulamaları kullanacaksınız ?

Bytw

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Ahmet Yuşa IŞIK
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

soul

80+ Silver
Bunu da görmüştüm sıvı metal soğutma vs varmış buda ilgilendiklerim arasındaydı hemde yeni kasa belki alabilrim
Bak o detayı atlamışım 😅
Gerçekten parasını hak eden cihaz.

Bytw

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Ahmet Yuşa IŞIK
Hangi uygulamaları kullanacaksınız ?
Şu anda bilmiyorum ne kullanacağımı bu sene başlayacağım için üniversitedeki hocalar hangi programı kullanıyorlar onuda bilmiyorum.

eyer25pro

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
482
İsim
Efehan yer

Bytw

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Ahmet Yuşa IŞIK
Bak o detayı atlamışım 😅
Gerçekten parasını hak eden cihaz.
Taşınabilirlik açısandan sıkıntı çıkarabilir kasası biraz kalındı sanırım bide okulda pili yeter mi çalışma ortamlarında fan sesi nasıldır fazla inceleme videosu yok daha videoları da olsa tam olur bide 16'' cihaz

soul

80+ Silver
Taşınabilirlik açısandan sıkıntı çıkarabilir kasası biraz kalındı sanırım bide okulda pili yeter mi çalışma ortamlarında fan sesi nasıldır fazla inceleme videosu yok daha videoları da olsa tam olur bide 16'' cihaz
Evet tr de inceleyen yok. Ama deneyimlerime göre soğutmasının çok iyi olduğunu düşünüyorum sıvı metal sebebiyle.
O yüzden çok ses yapmaz.
Evet maalesef ki kalın.

• Beğen
Reaksiyonlar: Bytw

donanimci98

80+ Bronze
Ram 16 olsun işlemci son çıkan nesillerden olsun bitirene kadar götürür. Oyun oynamıyorsan maksadın ince ve pili uzun gitmesi olsun. Onun dışında herhangi bir bilgisayar işini görür.

bozuk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Fatih Terim
ThinkPad gayet iyidir ama kasa olarak herkese hitap etmiyor malesef

Bytw

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Ahmet Yuşa IŞIK
Ram 16 olsun işlemci son çıkan nesillerden olsun bitirene kadar götürür. Oyun oynamıyorsan maksadın ince ve pili uzun gitmesi olsun. Onun dışında herhangi bir bilgisayar işini görür.
Matebook D14 I5-1240p 16GB Ram 512GB SSD yeterli ve fiyatıda uygun o zaman

• Beğen
Reaksiyonlar: soul
Top Bottom