Neler Yeni

Yazılım Mühendisliği mi Bilgisayar Mühendisliği mi?

fie2

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
FK
Konu bu, sizce hangisi? Hangi taraftasınız?

chade

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
534
İsim
chade
bilgisayar

• Beğen
Reaksiyonlar: fie2

chade

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
534
İsim
chade
Neden diye sorsam çünkü kafa karışıkta biraz
ben bilgisayar okudum. aynı işi yapıyorsun, keskin bir farkları yok sektörde. birisi yazılım mühendisliği diğeri yazılım mühendisliği + donanım. bilgisayar daha kapsamlı bir bölüm. bilgisayar kullanmanın yanında direkt bilgisayarın kendisini de seviyorsan, işlemcidir ekran kartıdır bu parçalar da senin hoşuna gidiyorsa bilgisayar seçebilirsin.

• Beğen

KYLORIN90

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
444
İsim
Eymen
ben bilgisayar okudum. aynı işi yapıyorsun, keskin bir farkları yok sektörde. birisi yazılım mühendisliği diğeri yazılım mühendisliği + donanım. bilgisayar daha kapsamlı bir bölüm. bilgisayar kullanmanın yanında direkt bilgisayarın kendisini de seviyorsan, işlemcidir ekran kartıdır bu parçalar da senin hoşuna gidiyorsa bilgisayar seçebilirsin.
peki hangisinde daha çok para var?

• Beğen

chade

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
534
İsim
chade
peki hangisinde daha çok para var?
bu sorunun cevabı yok. parayı sen kendini ne kadar geliştirdiysen, ne kadar çok şey öğrendiysen kazanırsın. istersen 3 tane yazılım/bilgisayar mühendisliği oku. eğer işverenin istediği şeyi 20 yaşında hiç üniversite bile okumamış biri senden daha iyi yapıyorsa işe sen değil o alınır. ha çalışma alanı olarak düşünürsek bence bilgisayar mühendisliği bir tık daha geniş imkanlar sunuyor

KYLORIN90

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
444
İsim
Eymen
bu sorunun cevabı yok. parayı sen kendini ne kadar geliştirdiysen, ne kadar çok şey öğrendiysen kazanırsın. istersen 3 tane yazılım/bilgisayar mühendisliği oku. eğer işverenin istediği şeyi 20 yaşında hiç üniversite bile okumamış biri senden daha iyi yapıyorsa işe sen değil o alınır. ha çalışma alanı olarak düşünürsek bence bilgisayar mühendisliği bir tık daha geniş imkanlar sunuyor
o zaten ama mesela ikiside aynı orta düzeyde iş yapıyor hangisi daha fazla maaş alır

• Beğen

chade

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
534
İsim
chade
o zaten ama mesela ikiside aynı orta düzeyde iş yapıyor hangisi daha fazla maaş alır
aynı işi yapıyorsa aynı parayı alır. yazılımda okuduğun bölüme göre değil yaptığın işe göre para alırsın.

• Beğen

fie2

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
FK
Cevap yazan herkese çok teşekkür ederim

Top Bottom