Neler Yeni

yazılım öğrenmek için hangi sistem gereksinimlerine sahip olmak gerekir ?

Tre-x

80+ Silver
İNTEL PENTİUM (R) DUAL CORE E5200 2.50 GHz
4 GB DDR2 800 MHZ
FOXCONN G31 MV
150 GB HDD
300 W PSU
150 gb hdd ( 110 gb boş )

bu pc ile yazılım öprenebilinir mi ?

DoğuamaBatı

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,264
İsim
........
4 GB DDR2 800 MHZ
FOXCONN G31 MV
150 GB HDD
300 W PSU

Ne öğreneceğinize bağlı

Tre-x

80+ Silver
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Dahası  
Reaksiyon skoru
110
İsim
Furkan
Yazılım öğrenmek için sistemin,Visual studio da işler yavaş olabilir,Notepad++ da bir sorun olacağını sanmıyorum ama grafiksel işlem gerektiren unreal engine gibi işlerde bilgisayarın işini görmeyecektir fakat benim sana tavsiyem yazılımdan önce mantığını öğren, dilden önce mantığını kavrarsan geriye sadece argümanlar,deyimler vs kalır onlarda biraz ingilizce ve vakitle halledebilirsin, kendi tecrübemden konuşarak söylüyorum. Sormak istediğin bir sorun olursa çekinmeden yazabilirsin yardımcı olmaya çalışırım.

radasamara

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,713
İsim
rada
Yazılım öğrenmek için sistemin,Visual studio da işler yavaş olabilir,Notepad++ da bir sorun olacağını sanmıyorum ama grafiksel işlem gerektiren unreal engine gibi işlerde bilgisayarın işini görmeyecektir fakat benim sana tavsiyem yazılımdan önce mantığını öğren, dilden önce mantığını kavrarsan geriye sadece argümanlar,deyimler vs kalır onlarda biraz ingilizce ve vakitle halledebilirsin, kendi tecrübemden konuşarak söylüyorum. Sormak istediğin bir sorun olursa çekinmeden yazabilirsin yardımcı olmaya çalışırım.
Başlangıç örneğinde unreal yerine unity örneği verseydiniz daha iyi olurdu, bu sistem unity için yetersiz. Eğer oyun yapılmak isteniyorsa daha ufak oyun motorlarına bakılmalı. Ama hangi uygulama olursa olsun maalesef işlemci yüksek işler yapamayacağı için oyun geliştiriciliğinde başlangıç seviyesinden ilerlerlenemez. Bu yüzden sistemi düşük olanlara JavaScript öğrenip discord botu yapmalarını veya html,css,js gibi dillerle web geliştiriciliğine yönelmelerini tavsiye ederim. (Eğer discord botu yapılmak isteniyorsa internet hızı düşük olmamalı).

Dahası  
Reaksiyon skoru
110
İsim
Furkan
Başlangıç örneğinde unreal yerine unity örneği verseydiniz daha iyi olurdu, bu sistem unity için yetersiz. Eğer oyun yapılmak isteniyorsa daha ufak oyun motorlarına bakılmalı. Ama hangi uygulama olursa olsun maalesef işlemci yüksek işler yapamayacağı için oyun geliştiriciliğinde başlangıç seviyesinden ilerlerlenemez. Bu yüzden sistemi düşük olanlara JavaScript öğrenip discord botu yapmalarını veya html,css,js gibi dillerle web geliştiriciliğine yönelmelerini tavsiye ederim. (Eğer discord botu yapılmak isteniyorsa internet hızı düşük olmamalı).
Aslında şimdi düşününce unity de mantıklı fakat arkadaşın sistemi unity de şu an için sistem felç olabilir diye düşünüp unreal verdim sanırım ama dediğin doğru. nortpadd++ ta html gibi şeyler başlangıç için daha iyi olabilir diye düşndüm.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Aslında şimdi düşününce unity de mantıklı fakat arkadaşın sistemi unity de şu an için sistem felç olabilir diye düşünüp unreal verdim sanırım ama dediğin doğru. nortpadd++ ta html gibi şeyler başlangıç için daha iyi olabilir diye düşndüm.
html için programa da ihtiyacı yok aslında not defterinden de yazabilir bu da işlemciye en az yükü bindirebilir sanırım ama deneyene kadar teoriden ileriye gidemeyecek gibiyiz..

radasamara

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,713
İsim
rada
Hocam 4gb ram olan pc VS Code uygulamasını açsa bile şükretmek lazım.

Dahası  
Reaksiyon skoru
110
İsim
Furkan
Hocam not defteri işlemci ve rami çok az yer ama çok zordur, vs code gibi uygulamalar hata yaptığınızda hatalı yeri size gösteriyor ama not defteri dümdüz beyaz ekran😥
Şu an ki imkanı ona el veriyor gibi, çözüm aklımıza geldikçe yazmaya devam edebiliriz.

silinenuye785438

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
4 GB DDR2 800 MHZ
FOXCONN G31 MV
150 GB HDD
300 W PSU

Bu soru X özellikte PC ile oyun oynanır mı? İle aynı kapıya çıkıyor. Evet öğrenilir ama sistemini zorlamayan türleri öğrenilir.

Top Bottom