Neler Yeni

Yazılım okursam oyun yapabilir miyim?

sfsgsggm

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
furkan soylu
Arkadaşlar merhaba aklımda bau dijital oyun tasarımı bölümü var ama ücretli olduğu için biraz zor sizce yazılım mühendisliği okursam yine de oyuna yönelik çalışabilir miyim (kendi şirketimi açmak istiyorum ve zaten bau ya girersem de programlama üzerinde yoğunlaşmak istiyorum)

GADDAR

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
302
İsim
Doğukan Demir
İlgilendiği Kategoriler
Overclock , 2. el sistem toplama , oyun , sağlık
dijital oyun tasarımında direkt oyun yapmayı öğreniyorsun , yazılım mühendisliğini bilmiyorum ama , 2 senelik bilgisayar destekli tasarım ve animasyon , 2 yıllık grafik tasarım bölümlerinde genel olarak öğreniyorsun zaten kendini geliştirip oyun tasarlayabilirsin son zamanlarda youtube'de bir sürü kodlama , animasyon , tasarım videosu da var. İçerik bol yapması zahmetli

Dahası  
Reaksiyon skoru
79
İsim
Hüseyin Ali Yıldırım
Arkadaşlar merhaba aklımda bau dijital oyun tasarımı bölümü var ama ücretli olduğu için biraz zor sizce yazılım mühendisliği okursam yine de oyuna yönelik çalışabilir miyim (kendi şirketimi açmak istiyorum ve zaten bau ya girersem de programlama üzerinde yoğunlaşmak istiyorum)
2 kere yazmışsın ve sadece yazılım bilmek yeterli olmaz oyun motoru tasarım bunları nasıl paketleyip birleştereceğinide bilmen lazım fakat birileri ile grup olup iş bölümü yaparsanız herkes anladığı işi yapsa olabilir discordda sırf bunun için sunucular var

sfsgsggm

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
furkan soylu
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
2 kere yazmışsın ve sadece yazılım bilmek yeterli olmaz oyun motoru tasarım bunları nasıl paketleyip birleştereceğinide bilmen lazım fakat birileri ile grup olup iş bölümü yaparsanız herkes anladığı işi yapsa olabilir discordda sırf bunun için sunucular var
Peki ya dijital oyun tasarımı okumadan iş bulabilir miyim o sektörde?

GADDAR

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
302
İsim
Doğukan Demir
İlgilendiği Kategoriler
Overclock , 2. el sistem toplama , oyun , sağlık
Peki ya dijital oyun tasarımı okumadan iş bulabilir miyim o sektörde?
tabi ki bulabilirsin örneğin yazılım okudun oyunun kodlamasını yapabilirsin , grafik tasarım okudun diyelim oyunun animasyonunu görsel efektini sen yapabilirsin hepsini birden öğrenmek uzmanlaşmak zaman alabilir herhangi bir dal'a yoğunlaş bir oyun ekibi kurarsınız örneğin 6 kişisiniz birisi senaryo yazar 2 kişi kodlama 2-3 kişide tasarım ve animasyon ile ilgilenir ( büyük çaplı bir oyun için ) . mobil oyunu 1-2 kişi bile yapabilir

sfsgsggm

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
furkan soylu
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
tabi ki bulabilirsin örneğin yazılım okudun oyunun kodlamasını yapabilirsin , grafik tasarım okudun diyelim oyunun animasyonunu görsel efektini sen yapabilirsin hepsini birden öğrenmek uzmanlaşmak zaman alabilir herhangi bir dal'a yoğunlaş bir oyun ekibi kurarsınız örneğin 6 kişisiniz birisi senaryo yazar 2 kişi kodlama 2-3 kişide tasarım ve animasyon ile ilgilenir ( büyük çaplı bir oyun için ) . mobil oyunu 1-2 kişi bile yapabilir
Tam da planım öyle kodlama üstüne bir bölüm okuyup ekip kurmak teşekkürler cevaplarınız için

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
905,819
Üyeler
140,558
Son üye
dekulows
Top Bottom