Neler Yeni

Yazılım ve kodlama

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
66,028
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
Udemy gibi sitelerde bunlarla alakalı kurslar bulabilirsiniz.

Heath Ledger

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,343
İsim
Heath Ledger
Yazılım ve kodlama öğrenmek için hangi programları ve donanımları edinmem gerekiyor.
İlk önce ne yapmak istediğini bul. Yoksa yazılımdan soğursun. Ben yaşadım. Ne yapmak istediğini bulduktan sonra o yazılım dili için ne yapman gerektiğini bir daha sor ya da Google dan araştır

aonec

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
21
İsim
Caner Alptekin
Çok ucu açık bir soru, hepsinden ufakça deneyipleyip bir noktaya odaklanmalısın.
İnternet siteleri oluşturmak için; HTML, CSS, JavaScript ve dahasını öğreniyorsun.
Oyun kodlama geliştirme ise; C++ temelli (Herhangi bir oyun motoru olmadan)
Mobil taraf için iOS ve Android olarak ayrılmakta; iOS için Swift, Android için ise JAVA veya Kotlin

Dahası  
Reaksiyon skoru
121
İsim
Ferit Paşalarlı
kitapları var knk onlara bakabilrsin @benyazilimciolmakistiyorum diye instagram hesabi var onun kitabı herşeyi güzel ve anlaşılır şekilde anlatiyo oan bakabilrsin.

ByErgin

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
41
İsim
Enes Ergin
Visual Studio ile öğrenmeye başlamanı tavsiye ederim.2 sayının toplamını bulan,hesap makinesi oluşturan program yazarak başlayabilirsin.Youtube'da videolar var.

faceage

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
292
İsim
Alperen
İlk önce Microsoft Visual Studio yu indir ve udemy - youtube gibi video izleyerek kendini geliştir

Toroslu

80+ Bronze
Öncelikle kodlama değil programlama bu konuda anlaşalım. Gördükçe çıldırıyorum, lütfen uyarın tanıdığınız kişileri. Bu ülkede programlamayı kodlama olarak, HTML ve CSS'i programlama dili olarak bu zihinlere kim soktu bilmiyorum ama acilen yok edilmesi lazım bunun.

Şahsen Udemy gibi platformlardan ders alınmasını tavsiye etmiyorum, para kaybı olarak görüyorum.
Yazılım geliştirmek için yapman gereken ilk şey donanımları öğrenmek. Bir donanımcı yazılım öğrenmek zorunda değil ancak bir yazılımcı donanımları bilmek zorundadır. Donanımları öğrendikten sonra-gerçekten öğrendikten sonra- algoritmaları öğrenmeniz gerekiyor. Sonra çalışma yapmak istediğiniz alanı belirleyin ve ona göre bir programlama dilini benimseyin. Kimsenin lafıyla IDE, Editör vb. kullan gibi bir lafını dikkate alma buna senden başka kimse karar veremez.

fatihucar

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
64
İsim
Fatih uçar
C# Kursu: Yeni Başlayanlar için C# Programlama Dersleri

Sıfırdan programlama mantığı dahil bilmeniz gereken en temel C# programlama derslerini kısa zamanda öğrenin! Buradan son 18 saat.

Öğrenecekleriniz;
  • Yazılımcı olmak için gereken en önemli konuları öğrenip kariyerinize iyi bir başlangıç yapabileceksiniz.
  • Web, masaüstü ya da mobile uygulama geliştirmek için gereken temeli fazlasıyla almış olacaksınız.

erenkzl

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Eren Kızıl
Bence python ve c ailesini öğrenmeye bak programlama için. Python'a direkt girme micropython ile başla sonra ilerlet. Eğer web kodlama istersen html, css, php gibi dilleri öğrenmen gerekiyor. Ama tüm bunlara başlamadan önce algoritma mantığını çöz. Bunun için Lego EV3 alabilir veya satın almayıp sadece yazılımından da algoritma alıştırması yapabilirsin. Ama udemy gibi sitelerin cv de herhangi bir katkısı olmayacağını bil.

Desxz

80+
Programlamaya başlarken önce Algoritma nedir onu öğrenmelisin. Daha sonra high level bir programlama dili ile başlayabilirsin. Benim tavsiyem Python olur. Mantığını kavradıktan sonra diğer programlama dillerini öğrenmen çok kolay olacaktır. Bu sayede istediğin alana doğru evrilebilirsin.

Top Bottom