Neler Yeni

Çözüldü✓ Yeni aldığım kasayı tv ye bağladım görüntü gelmiyor. Bios gelmeliydi

CodeEmZal

80+
Arkadaşlar yeni aldığım kasayı monitörüm daha gelmediği için önceden BİOS ayarını yapmak adına TV ye bağladım.Ancak bilgisayarımı HDMI kablosu ile televizyonuma bağlıdığım zaman görüntünün gelmediğini yani siyah ekran olduğunu gördüm. (Sinyal var, ama ekranda sadece yeşil kesikli bir çizgi ve kapkara bir görüntü vardı)

Televizyonda ve kabloda sıkıntı yok çünkü daha dün başka bir laptop ile dizi izledim.

((Kasama da klavye baglayamadim için sadece mouse bağladım, bununla bir ilgisi olduğunu düşünmüyorum))

BlackIce

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
NECATİ YUNUS EMRE AKSOY
Öncelikle parçaları doğru oturtup oturtmadığını dikkatle kontrol et, (biliyorum saçma ama o heyecanla atlamış olabilirsin)
PSU Bağlantılarını kontrol et.
Her şey yerli yerinde gözüküyorsa eğer internetten aldığın parçaların PSU değeri ile elindeki PSU nun hacmini karşılaştır.
PSU da da sorun yoksa, İşlemcin ve anakartının birbirini net desteklediğini kontrol et (Bios Updateden bahsetmiyorum, stock olarak destekliyor mu ?)
Destekliyorsa, direkt yazının en altına in
Desteklemiyorsa, stock olarak destekleyen bir işlemci ile anakartını biosunu güncelle.
Eğer hala görüntü gelmiyorsa;
yeni aldığın kasayı aldığın yeri arayabilirsin.

CodeEmZal

80+
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Öncelikle parçaları doğru oturtup oturtmadığını dikkatle kontrol et, (biliyorum saçma ama o heyecanla atlamış olabilirsin)
Her şey yerli yerinde gözüküyorsa eğer internetten aldığın parçaların PSU değeri ile elindeki PSU nun hacmini karşılaştır.
PSU da da sorun yoksa, İşlemcin ve anakartının birbirini net desteklediğini kontrol et (Bios Updateden bahsetmiyorum, stock olarak destekliyor mu ?)
Desteklemiyorsa, stock olarak destekleyen bir işlemci ile anakartını biosunu güncelle.
Hazır sistem aldığım için sadece ekran kartını yerine taktım. Ve sitenin içinden özelleştir özelliğini kullanarak onların kısıtladığı seçeneklerden seçerek kendime pc yi aldım.

Bu nedenle sadece kabloları kontrol edip, olmazsa satın aldığım yeri aramamın daha iyi olacağını düşünüyorum. Ama kablo kontrolü nasıl olur onuda bilmiyorum. Kasanın arkadını açıp kabloları tekrar yerleştiremem vs. Diye dokunmak istemiyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sistemin ışıklarıda yanıyor yani kablo kontrol etmeye gerek yok diye düşünüyorum.
Parçalarıda ekte koydum.

Ekler

• 34C45A11-6F59-430D-85CF-EF86A1289DDE.jpeg
    34C45A11-6F59-430D-85CF-EF86A1289DDE.jpeg
    255.1 KB · Hit: 43

BlackIce

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
NECATİ YUNUS EMRE AKSOY
Ekran kartını kullanmadan, ana kartın üzerinden görüntüyü vermeyi deneyebilirmisin ?

CodeEmZal

80+
Ekran kartını kullanmadan, ana kartın üzerinden görüntüyü vermeyi deneyebilirmisin ?
Hiç sanmıyorum. Yani kasanın arkasındaki hdmi ların 2 sinide denedim. Birtanesinden sinyal bile gelmedi. Sanırım monitör olmadığı için problem çıktı. Yani umarım öyledir…

Dahası  
Reaksiyon skoru
2,116
İsim
Osman
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar
Mantıklı

Hiç sanmıyorum. Yani kasanın arkasındaki hdmi ların 2 sinide denedim. Birtanesinden sinyal bile gelmedi. Sanırım monitör olmadığı için problem çıktı. Yani umarım öyledir…
Ekran kartı nı söküp anakarta bağla kabloyu öyle bi dene

BlackIce

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
NECATİ YUNUS EMRE AKSOY
HDMI Kablosu monitör/tv diye ayırt etmez. Görüntüyü verebilirse verir. Normalde direkt olarak görüntüyü alabilmen gerekiyor ancak ya ekran kartında yada anakartında bir sıkıntı var diye düşünüyorum. Eğer ana kart üzerinden görüntü alırsan, ekran kartını doğru oturttuğuna da eminsen garanti için aldığın yeri ara. Yardımcı olacaklardır. Eğer ana kart üzerinden görüntü alamazsan, ya sistem bağlamasında bir hata var yada ana kart çalışmıyor.

CodeEmZal

80+
HDMI Kablosu monitör/tv diye ayırt etmez. Görüntüyü verebilirse verir. Normalde direkt olarak görüntüyü alabilmen gerekiyor ancak ya ekran kartında yada anakartında bir sıkıntı var diye düşünüyorum. Eğer ana kart üzerinden görüntü alırsan, ekran kartını doğru oturttuğuna da eminsen garanti için aldığın yeri ara. Yardımcı olacaklardır. Eğer ana kart üzerinden görüntü alamazsan, ya sistem bağlamasında bir hata var yada ana kart çalışmıyor.
Peki anakarttan görüntü almam için ne yapmam gerekiyor?

BlackIce

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
NECATİ YUNUS EMRE AKSOY
Anakartın arka kısmında mavi yada beyaz bir giriş olur VGA yada DVI. o kablo ile monitörünü bağlaman yeterli.

CodeEmZal

80+
Kral ben pc yi açıp sonra hdmi ı ekran kartına takmayı tekrar denedim ve oldu. Zaman ayırdığın için çok teşekkür ederim. Kusura bakma sanırım yanlış takmışım başta. Yeni aldığım için emin olmadan yazdım sanırım. Veya pc yi açtıktan sonra hdmi kablosunu takma gerekiyormuş galiba.

Anakartın arka kısmında mavi yada beyaz bir giriş olur VGA yada DVI. o kablo ile monitörünü bağlaman yeterli.
Evet kasanın arkadında yukarıda bir tane daha hdmi var gördüm. Ama ekran kartına taktım şimdi oldu aşağıda yazdım

BlackIce

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
NECATİ YUNUS EMRE AKSOY
işte bu yüzden ilk olarak :

Yazmıştım...

CodeEmZal

80+
işte bu yüzden ilk olarak :

Yazmıştım...
Kral parçalarda sıkıntı yoktuki kabloyuda doğru takmıştım hatta çıkarıp takmıştım. Sanırım pc yi çalıştırdıktan sonra yapmak gerekiyordu hdmi takma işini. neyse tekrar sağolasın.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
991,791
Üyeler
156,842
Son üye
TobbyGreande
Top Bottom