Neler Yeni

Yeni aldığım LG Monitörde ışık sızması sorunu

Merhaba, dün LG UltraGear 24GN65R-B model monitör aldım. Mağazada ölü piksel testi yapıldı, bir sorun yoktu. Bu akşam film izlerken karanlık sahnede monitörün sol üst tarafının daha açık renkte olduğunu fark ettim. Elimle arkadan biraz bastırdığım zaman normal siyaha dönüyor renk. Bu ışık sızması mıdır? Mağazaya götürüp değişim istemeli miyim?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Işık sızmasında değişim yapılıyor mu? Var mı fikri olan?

Son düzenleme:

Gloxy

80+ Bronze
Merhaba, dün LG UltraGear 24GN65R-B model monitör aldım. Mağazada ölü piksel testi yapıldı, bir sorun yoktu. Bu akşam film izlerken karanlık sahnede monitörün sol üst tarafının daha açık renkte olduğunu fark ettim. Elimle arkadan biraz bastırdığım zaman normal siyaha dönüyor renk. Bu ışık sızması mıdır? Mağazaya götürüp değişim istemeli miyim?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Işık sızmasında değişim yapılıyor mu? Var mı fikri olan?
İade edebilirsin diye biliyorum 14 gün içinde ama değişim ile sonucun değişeceğini sanmıyorum,
IPS ekranlarda normal karşılanıyor diye biliyorum bendede asus var gece bazen rahatsız ediyor.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
İade edebilirsin diye biliyorum 14 gün içinde ama değişim ile sonucun değişeceğini sanmıyorum,
IPS ekranlarda normal karşılanıyor diye biliyorum bendede asus var gece bazen rahatsız ediyor.
Mağazaya gidip satın aldığım için internet alışverişindeki gibi iade hakkım yoktur diye düşünüyorum. Sadece sol tarafta var sorun, her tarafta olsa direkt geri götüreceğim de kararsız kaldım. Sende de varmış aynı sorun, ben de içimden keşke Asus alsaydım ondan sorun çıkmazdı diyordum...

Gloxy

80+ Bronze
Mağazaya gidip satın aldığım için internet alışverişindeki gibi iade hakkım yoktur diye düşünüyorum. Sadece sol tarafta var sorun, her tarafta olsa direkt geri götüreceğim de kararsız kaldım. Sende de varmış aynı sorun, ben de içimden keşke Asus alsaydım ondan sorun çıkmazdı diyordum...
IPS ekranlarda bu sorun çok yaygın maalesef.
Bendede bu model var ölü piksel vs yok ama sızma mevcut maalesef

IPS ekranlarda bu sorun çok yaygın maalesef.
Bendede bu model var ölü piksel vs yok ama sızma mevcut maalesef
Ben de bu monitörü almayı düşünüyordum. Peki sadece karanlık sahnede sol üst tarafta ışık sızması olduğu için değişim veya iade süreciyle uğraşmalı mıyım? Bir fikrini alırsam çok güzel olur benim için, kendim çok kararsız kaldım.

bythmn

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Endişelenmene gerek yok. Çok rahatsız etmiyorsa sorun değil. Tüm IPS panellerde görünen bir durum. Aslında sorun bile değil. Aşırı derecede rahatsız edecek kadar olursa sorun olarak görülebilir ama onun dışında rahatsız etmiyorsa keyfine bak.

Gloxy

80+ Bronze
Ben de bu monitörü almayı düşünüyordum. Peki sadece karanlık sahnede sol üst tarafta ışık sızması olduğu için değişim veya iade süreciyle uğraşmalı mıyım? Bir fikrini alırsam çok güzel olur benim için, kendim çok kararsız kaldım.
Hocam sadece gece karanlık siyah ekranlarda belli oluyor, bendede var sol tarafta ve hafif sağ ortaya doğru açıkçası oda karanlık olmadığı sürece görmüyorum bile çok dert edilecek bir durum değil bence.

Eski TN panel laptopumda vardı bu sorun, yepyeni monitörlerde de bu sorunun olduğunu görünce çok şaşırdım. Filmlerdeki karanlık sahneler haricinde rahatsız etmediği için değişim talebinde bulunmayacağım sanırım. Ama yine de aldığım mağazaya veya LG whatsapp iletişim hattına soracağım bu durumu. Teşekkür ederim cevaplarınız için. @bythmn @Pckopat @Gloxy

Top Bottom