Neler Yeni

Yeni aldığım PC açılmıyor

PopFiizZ

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Kadircan
Merhaba dün PC Hocasının attığı pc yi aldım 7700xt olanı PC yi bugün kurarken güç tuşuna basınca açılmadı uzun denemeler sonunda açmayı başardım ama PC kapatınca yine açılmıyor sadece arkadanpsu anahtarını açar açmaz güç tuşuna basınca açılıyo yani her seferinde psu yu kapatıp bekleyip tekrar açıp direk güç tuşuna basınca açılıyor bunun sebebi ne olabilir

burakdiA

80+
Psu sıkıntılı olabilir. Psu'dan anakarta giden kablolarda temassızlık olabilir. Eğer temassızlık sıkıntısı vs. yoksa bence geldiği gibi ve daha büyük probleme yol açmadan garantiye gönderin.

PopFiizZ

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Kadircan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Psu sıkıntılı olabilir. Psu'dan anakarta giden kablolarda temassızlık olabilir. Eğer temassızlık sıkıntısı vs. yoksa bence geldiği gibi ve daha büyük probleme yol açmadan garantiye gönderin.
Psu da sıkıntı olduğunu sanmıyorum çünkü PC yi kullandım baya bir şey yaptım ama işte kapanınca açmak için bunu yapmam gerekiyor.

burakdiA

80+
Psu da sıkıntı olduğunu sanmıyorum çünkü PC yi kullandım baya bir şey yaptım ama işte kapanınca açmak için bunu yapmam gerekiyor.
Sonuç olarak güç ile ilgili problem var. Akla ilk gelen psu oluyor hocam.

Vision1

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
33
İsim
Çağatay Emir
Güç kaynağı ya da kablolarında bir sıkıntı olabilir.

PopFiizZ

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Kadircan
Bir de bir şey daha ekliyim pc söyle açılmıyo güç verince anakartta yeşil ışık yanıp sönüyor o yanarken pc asala açılmıyor o sönsün diye psu yu kapatıp açıyorum yanmadan güç tuşuna basıyorum

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Ardan
Merhaba dün PC Hocasının attığı pc yi aldım 7700xt olanı PC yi bugün kurarken güç tuşuna basınca açılmadı uzun denemeler sonunda açmayı başardım ama PC kapatınca yine açılmıyor sadece arkadanpsu anahtarını açar açmaz güç tuşuna basınca açılıyo yani her seferinde psu yu kapatıp bekleyip tekrar açıp direk güç tuşuna basınca açılıyor bunun sebebi ne olabilir
Hocam aynı bilgisayarı aldım aynı sıkıntıyı ben de yaşıyorum bir neden bulabildiniz mi

habbassaka

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,206
İsim
Berk
Hocam aynı bilgisayarı aldım aynı sıkıntıyı ben de yaşıyorum bir neden bulabildiniz mi
ramlerin sokete oturup oturmadığını kontrol eder misiniz

PopFiizZ

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Kadircan
Sorunu çözdüm ben anakart tam takılamamış arkada girişler azcık aşşağıda ve farkettim anakartımda bir tuş var flasback tuşu olarak geçiyo o altta kalmış ve sürekli basılı olarak kalmış bu yüzden pc hüç gelince otomatik o tuşa basılı olduğu için güncelleme moduna geçiyo anakart bu yüzden açılmıyor anakartın düzeltilmesi lazım servise vericem direk yaptıkları hatayı düzeltsinler

Qmarika

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
62
İsim
Efe Doğmuş
Sorunu çözdüm ben anakart tam takılamamış arkada girişler azcık aşşağıda ve farkettim anakartımda bir tuş var flasback tuşu olarak geçiyo o altta kalmış ve sürekli basılı olarak kalmış bu yüzden pc hüç gelince otomatik o tuşa basılı olduğu için güncelleme moduna geçiyo anakart bu yüzden açılmıyor anakartın düzeltilmesi lazım servise vericem direk yaptıkları hatayı düzeltsinler
@centaur3299 hocam bunu deneyin isterseniz

Janvier

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Burak
Hocam bence uğraşmayın kendiniz anakartı söküp normal bir şekilde monteleyin git gel en az 5 6 gün alır.

PopFiizZ

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Kadircan
Ben öyle yaptım anakartın vidaları söktüm düğme biraz eğil miş onu yerine soktum tekrar vidaladım düzeldi

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
996,765
Üyeler
157,816
Son üye
O.deli
Top Bottom