Neler Yeni

YENİ BİLGİSAYARIMDA EFSANE DÜŞÜK FPS

Dahası  
Reaksiyon skoru
56
İsim
Ataberk ülük
Instagram
Ataberktklr
Selamın aleyküm cümleten o kadar masraf edip asla keyif alamamak nedir nasıl yapıcam yardımınıza ihtiyacım var dostlar fps dalgalanmasının kralını yaşıyorum pubg de ve diğer oyunlarda işlemcim alev alıyo 75-85 derecede ama fps drobu dalgalanması beni deli etti çözümü bulamadım parçalar arzalıda değil

Asus tuff 4080
İ7 13700k
Kingston furry 6000mhz 32gb ram
Z690 e gaming anakart
280mm asus rog sıvı soğutma
2tb ssd samsung 980 pro
1000w gold asus rog psu
360 hz del monitör

Bu sistemde yaşıyorum şuan ve ekranı kırıcam az kaldı sorun nerdedir ekran kartımı yeni taktım vatandan aldım sorun yok ama temiz ama bir türlü çözemedim sorunu fps başlarken 350-500 oyuna girince 90-120-150 maks görüyo fps drobu yiyorum napmam lazım temiz kurulummu formatmı atayım ne yapayım

Buğrahan Mert

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,279
İsim
Kazım Buğrahan Mert
Selamın aleyküm cümleten o kadar masraf edip asla keyif alamamak nedir nasıl yapıcam yardımınıza ihtiyacım var dostlar fps dalgalanmasının kralını yaşıyorum PUBG de ve diğer oyunlarda işlemcim alev alıyo 75-85 derecede ama fps drobu dalgalanması beni deli etti çözümü bulamadım parçalar arzalıda değil

Asus tuff 4080
İ7 13700k
Z690 e gaming anakart
2tb ssd samsung 980 pro
1000w gold asus rog psu
360 hz del monitör

Bu sistemde yaşıyorum şuan ve ekranı kırıcam az kaldı sorun nerdedir ekran kartımı yeni taktım vatandan aldım sorun yok ama temiz ama bir türlü çözemedim sorunu fps başlarken 350-500 oyuna girince 90-120-150 maks görüyo fps drobu yiyorum napmam lazım temiz kurulummu formatmı atayım ne yapayım
A.s aga sıvı soğutmayı takarken macunla arasındaki şeyi çıkarttın mı

hakan32

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,370
İsim
Hakanbey
Selamın aleyküm cümleten o kadar masraf edip asla keyif alamamak nedir nasıl yapıcam yardımınıza ihtiyacım var dostlar fps dalgalanmasının kralını yaşıyorum PUBG de ve diğer oyunlarda işlemcim alev alıyo 75-85 derecede ama fps drobu dalgalanması beni deli etti çözümü bulamadım parçalar arzalıda değil

Asus tuff 4080
İ7 13700k
Z690 e gaming anakart
2tb ssd samsung 980 pro
1000w gold asus rog psu
360 hz del monitör

drop yediğin zamanlar işlemcinin frekans hızlarını kontrol et çok aşırı bir düşme oluyorsa işlemci kendini kıstığı için ekran kartın darboğaz oluşuyordur buda söylediğin sorunları ortaya çıkarıyordur. Öncelikle bunu kontrol et sonra tekrar yaz .

Dahası  
Reaksiyon skoru
56
İsim
Ataberk ülük
Instagram
Ataberktklr
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
A.s aga sıvı soğutmayı takarken macunla arasındaki şeyi çıkarttın mı
Çıkarttım ondada problem yok ama yarın bi sıvı soğutma ve işlemci macunu için gidicem tekrardan göstermeye
Mesaj otomatik birleştirildi:

drop yediğin zamanlar işlemcinin frekans hızlarını kontrol et çok aşırı bir düşme oluyorsa işlemci kendini kıstığı için ekran kartın darboğaz oluşuyordur buda söylediğin sorunları ortaya çıkarıyordur. Öncelikle bunu kontrol et sonra tekrar yaz .
Peki abi öyle bi durumda ne yapmam gerekiyor sistemi görüyosun bu devirde olabilicek en canavar sistem bilgim var ama teknik kısımda sıfırım çözüm üretemiyorum düzeltilir mi yani akıcı bi oyun oynamaya hasret kaldım resmen ya evimde😅

Buğrahan Mert

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,279
İsim
Kazım Buğrahan Mert
Çıkarttım ondada problem yok ama yarın bi sıvı soğutma ve işlemci macunu için gidicem tekrardan göstermeye
Anladım peki ramler 32 mi gözüküyor belki birini algılamamıştır anakart takılma o yüzden olabilir
Kasanın fan akışı nasıl ayrıca

said™

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
İbrahim Said ÇAVDAR
çözdün mü sorunu

hakan32

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,370
İsim
Hakanbey
Mesaj otomatik birleştirildi:

Peki abi öyle bi durumda ne yapmam gerekiyor sistemi görüyosun bu devirde olabilicek en canavar sistem bilgim var ama teknik kısımda sıfırım çözüm üretemiyorum düzeltilir mi yani akıcı bi oyun oynamaya hasret kaldım resmen ya evimde😅
Soğutmayı arttirman gerek yada işlemciyi kisman

Yunus Yıldız

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
197
İsim
Captain Jack Sparrow

Asus tuff 4080
İ7 13700k
Z690 e gaming anakart
2tb ssd samsung 980 pro
1000w gold asus rog psu
360 hz del monitör

ramler hangi slotlarda görev yöneticisnden bakabilirsin tek slot algılıyora veya 1 2 ye takılmışsa tek slot çalıştığı için sıkıntı yapıyor olabilir

YusufMir

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
127
İsim
Yusuf Özdemir

Asus tuff 4080
İ7 13700k
Z690 e gaming anakart
2tb ssd samsung 980 pro
1000w gold asus rog psu
360 hz del monitör

Kardeşim öncelikle Selamün Aleyküm. Bilgisayar ile yaklaşık 5 yaşından beri ilgileniyorum. Çok ufacık bir sorun bile sıkıntı yaşatabilir. Şimdi sakın olman gerekiyor. Hırs yapma ve teker teker parçaları doğru taktığından emin ol. Pubg işlemci tabanlı bir oyun. Yani sıkıntı ya işlemcide ya soğutucu da. Sıvı soğutma sağlam mı? Çünkü yük altına girince drop yiyor diyorsun. İşlemci yük altında ağlıyor ise soğutmada sorun var demektir. Çünkü işlemci kolay kolay bozulabilen bir şey değil. İşlemci tamam ise aşağıdaki yönergeleri tek tek denemeni isteyeceğim. Özellikle ramler ile ilgili kısmın üstüne düş!

İşlemci ve ekran kartının normal sıcaklık değerlerine bakın. Eğer normali yüksekse sıkıntı orada değil. Ama sıkıntı oradaysa. Hava soğutma veya sıvı soğutmaların nasıl takılması gerektiğini bir daha izle farklı bir yerden izle. Belki bir ayrıntıyı kaçırdın. Bir de belki mining virüsü yedin. Bir format at. Ayrıca işlemci değiştiği için bir format atma lazım zaten. Yine de attım deyip bırakma Windows sıkıntılıdır belki. Bir daha kur.

Ramleri 1-3 2-4 şeklinde taktığına emin ol. Ramleri ayrı ayrı dene. Çıkar köy masaya. Al birini slotları tek tek dene.

PSU'na bak. Kaç watt olduğuna değil. Kaç watt verebiliyor? Belki PSU nün gücü yetmiyor beslemeye.

Belki kartta bir problem var. Testlerini yap.

Asıl hedefimiz arızalı noktayı tespit etmek olmalı!

btyaob

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Aydın Özgür
hocam oyunu hangi çözünürlükte oynuyorsunuz? rtx4080 ile 1080p oynuyorsanıs darboğaz yaşıyor olabilirsiniz. Bu sistemle 2k hatta 4k oynanması lazım ki yük ekran kartına binsin. 1080p de aşırı fps üretimine yetişmeye çalışan işlemci yüksek yükte çalışmış olabilir. Siz sorun varken ki oyun değerlerinize bakıp buraya yazın. Özellikle cpu ve gpu kullanım oranlarını merak ettim. Eğer cpu yüksek ,gpu düşük kullanımda ise oyunu yüksek çözünürlükte oynamayı deneyin

Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Dragon Hunters
İşlemciye undervolt uygulaması yap yada otomatik overclock kapat o işlemciye 360nm sıvı soğutucular bile dayanmıyor.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
935,818
Üyeler
147,016
Son üye
Cemmy
Top Bottom