Neler Yeni

Yardım Yeni Bir Laptop Alacağım Yardım Eder misiniz?

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Samet-ÖZTÜRK
Bütçe
5
Yeni bir laptop almaya karar verdim şuanda eski bir bilgisayar kullanıyorum 12. sınıfa geçecegim ve aldıgım laptopu hem şimdi oyun oynarken, ders yaparken kullanmak hem de ilerde üniversiteye giderken kullanabilmek istiyorum. Aynı zamanda tatile giderken de yanımda götürebilecegim bir şey olsun isterim sonuçta o kadar para veriyorum ve hayatımdaki her alanda kullanabilmek en büyük hakkım olmalı. Şuana kadar HP, LENOVO, MONSTER laptopları inceledim ve MONSTER markası daha çok hoşuma gitti ama tabii ki de önerilere açıgım bilgisayardan çok aşırı anlamadıgım için sizlere sormaya karar verdim lütfen yardımcı olun :) İlk önce araştırma yaptım ve monster laptoplardan (Tulpar T7 V20.3 17,3'' RTX 3060 6GB - 16GB RAM- intel İ7 10750h) modelini begendim aslında onu almayı çok istiyorum ama o modeli araştırırken birkaç kişinin işlemci çok ısınıyor ve zamanla anakart sorunları çıkıyor hatta plastik kasa oldugu için kasalarda erime oluşuyor diye yazılarını okudum ve çok büyük hayal kırıklıgına ugradım :( Sonrasında birazdaha araştırdım ve (Tulpar T7 V21.1.3 17,3'' RTX2060 6GB- 16GB RAM -intel İ7 10875h) modelini buldum çogu özelligi aynı ikisininde 16GB ram var ve 1TB m2 ssd takıcam yani iki bilgisayar arasındaki farklar plastik kasa-alışım kasa , i7 10750h - i7 10875h , RTX 3060 - RTX 2060 benim anladıgım farklılıklar bunlar yani ama çok kararsızım ikiside yaklaşık 12k-13k arasında masraf tutuyor ve hangisinin daha iyi oldugunu olacagını bilemiyorum lütfen yardım edin. Bir an önce karar verip babama net bir cevap vermem lazım şimdiden herkese teşekkürler dedigim gibi başka laptop önerilerinede açıgım ama madem 12k para veriyorum beni her konuda tatmin edecek güçte olmasını isterim işlemci ekran kartı ram ssd olarak güçlü olmasını istiyorum. Begendigim iki modelden hangisini almalıyım hangisi daha iyidir yada madem bukadar parayı gözden çıkarttım başka hangi laptoplar bana uygun 4 gözle yardımlarınızı bekliyorum... Saygılarımla.

Ekler

• T7 V20.3.png
    T7 V20.3.png
    627.6 KB · Hit: 65
  • T7 V21.1.3.png
    T7 V21.1.3.png
    643.3 KB · Hit: 70

Utku123

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
64
İsim
utku aydın
yüksek bütçede monster genelde önerilmez

dbs01

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Doğa Barış Sahip
Marka hakkında tecrübem yok ama güç yettiğince güncel bileşen içeren sistemler her zaman tercihim olmuştur.Bence arada seni zorlamayacak bir fiyat farkı varsa güncel olanı tercih etmelisin diye düşünüyorum

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Samet-ÖZTÜRK
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Marka hakkında tecrübem yok ama güç yettiğince güncel bileşen içeren sistemler her zaman tercihim olmuştur.Bence arada seni zorlamayacak bir fiyat farkı varsa güncel olanı tercih etmelisin diye düşünüyorum
Güncel olan hangisi oluyor birinin işlemcisi daha yüksek birinin ekran kartı galiba. Model yazarsanız Çok sevinirim :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

bütçen ne tam olarak
12-13k en fazla verebilecegim

dbs01

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Doğa Barış Sahip
Güncel olan hangisi oluyor birinin işlemcisi daha yüksek birinin ekran kartı galiba. Model yazarsanız Çok sevinirim :)

12-13k en fazla verebilecegim
RTX 3060 lı olanı tercih ederdim ben.

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Samet-ÖZTÜRK
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

dbs01

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Doğa Barış Sahip
bu ne tam olarak?

benimde kalbimi o çaldı zaten ama işlemci çok ısınıyor ve kasaya zarar veriyor diye yorumlar gördüm o yüzden biraz çekindim açıkcası
söylediğim gibi benim kişisel bir tecrübem yok ama 2 tane arkadaşımın monster laptop'ı var . Biri çok memnun , biri hiç memnun değil.Memnun olanın 10300h işlemcisi ve 1650 gpu su var yanlış hatırlamıyorsam geçen sene almıştı . Memnun olmayan arkadaşımın laptop'u bayağı eski seri 3 4 yıllık sanırım .Burada en iyi yorumu monster kullanıcıları yapacaktır :)

Techno08

80+ Gold
Top Bottom