Neler Yeni

Yeni ekran kartı alacağım bilgisayarıma uyar mı

Lyraeh

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
Görkem Kaya
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar
Selamlar, eski bilgisayarımın ekran kartını yenilemek istiyorum 3 4 ay daha idare ederse beni üst segment bir bilgisayar alacağım. MSI GT 1030 2GB GDDR5 ekran kartı alacağım ama aklımdaki sorular şunlar;

- Anakartıma uyumlu olur mu? (IPXSB H61)
- Darboğaz yapar mı? (İntel Core i5 3450 3.10 GHz)
- Güç kaynağımı değiştirmem gerekir mi? (250w galiba pek anlamıyorum)

Yardımcı olursanız çok sevinirim ^.^

Emirhandkee

80+ Titanium
En İyi Cevap
45
Selamlar, eski bilgisayarımın ekran kartını yenilemek istiyorum 3 4 ay daha idare ederse beni üst segment bir bilgisayar alacağım. MSI GT 1030 2GB GDDR5 ekran kartı alacağım ama aklımdaki sorular şunlar;

- Anakartıma uyumlu olur mu? (IPXSB H61)
- Darboğaz yapar mı? (İntel Core i5 3450 3.10 GHz)
- Güç kaynağımı değiştirmem gerekir mi? (250w galiba pek anlamıyorum)

Yardımcı olursanız çok sevinirim ^.^
250W çok sınırda kalır ayrıca 12V'dan kaç W veriyor?

Anakart ile ekran kartı arasında uyumluluk diye bir şey yoktur.

O işlemci besler mi bilmiyorum.
@RevDeisDou

Emirhandkee

80+ Titanium
En İyi Cevap
45
Hocam bildiğim kadarı ile besliyor çünkü 1030'un gücü ortada. Ayrıca 250W yetmesi gerekmiyor mu ya, güç koklamıyor mu 1030?
12V kanaldan kaç W verdiği önemli. Uyduruk PSU'lar 12V'dan 100W bile zor veriyor.

Elindeki PSU 200W veriyorsa yeter ama o kadar vereceğini pek düşünmüyorum.

Lyraeh

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
Görkem Kaya
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Marshal

80+ Bronze
En İyi Cevap
3
inan hiç bilmiyorum nasıl öğrencem :/
Kasanın arkasında güç kablosunun bağlandığı yere bak orada PSU'nun modeli, kaç Watt olduğu yazıyor olması lazım. Fotoğrafını çekip buraya atarsan yardımcı olabiliriz.
O işlemci besler mi bilmiyorum.
Çok kolay besler hocam. RX 460'ı bile çok kolay besliyor. İşlemciye yük bindirmeyen oyunlarda RX 470'te bile ufak darboğaz oluyor.

Lyraeh

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
Görkem Kaya
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar
Kasanın arkasında güç kablosunun bağlandığı yere bak orada PSU'nun modeli, kaç Watt olduğu yazıyor olması lazım. Fotoğrafını çekip buraya atarsan yardımcı olabiliriz.

Çok kolay besler hocam. RX 460'ı bile çok kolay besliyor. İşlemciye yük bindirmeyen oyunlarda RX 470'te bile ufak darboğaz oluyor.
tenkyuu zaten ondan vazgeçtim yeni sistem toplayacağım hatta onun için de ufak bi sorum olacak Ryzen 5 3600 işlemci darboğaz yapan bir işlemci mi?

Marshal

80+ Bronze
En İyi Cevap
3
tenkyuu zaten ondan vazgeçtim yeni sistem toplayacağım hatta onun için de ufak bi sorum olacak Ryzen 5 3600 işlemci darboğaz yapan bir işlemci mi?
Darboğaz yapan bir işlemci mi derken? İşlemci darboğazını kabaca tanımlayacak olursak; işlemcinin, ekran kartının gücüne yetişememesi durumu diyebiliriz. Yani işlemcinin darboğaz olup olmayacağı takacağın ekran kartına göre değişir. Ryzen 5 3600, RTX 2080 ve RTX 3060 Ti'a kadar besliyor yani darboğaza uğramıyor.

Lyraeh

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
Görkem Kaya
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar
Darboğaz yapan bir işlemci mi derken? İşlemci darboğazını kabaca tanımlayacak olursak; işlemcinin, ekran kartının gücüne yetişememesi durumu diyebiliriz. Yani işlemcinin darboğaz olup olmayacağı takacağın ekran kartına göre değişir. Ryzen 5 3600, RTX 2080 ve RTX 3060 Ti'a kadar besliyor yani darboğaza uğramıyor.
Öyle bir şey yazdıklarını gördüm kullananlar öyle bi sorun yaşamış galiba ama hiç bilmiyorum o konuları.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
902,484
Üyeler
140,049
Son üye
xEstarossa
Top Bottom