Neler Yeni

YENI EKRAN KARTİ ALDİM VE OYUNLARDA 1FPS OLUYOR

Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Çağrı köseler
Instagram
Lexon_cs
Steam
Lexon"
Şimdiden herkese selam Bu gün yeni bir ekran kartı aldım güncel sistemim şöyle
Ryzen 5 2400g
Msi anakart gen3 destekli
Rx6650xt rogstrix ekran kartı(yeni)
8x2 16gb ram
Psu 650W
Beyler apex ve diğer oyunlarda denedim bütün oyunlarda 1 fps alıyorum neyin nesi bu Apu sistemden ekran kartlı sisteme geçtim
biosu sifirladım sürücüleri yeniledim sildim DDU KULLANDİM ne yaparsam yapim çozemedim

Ek olarak
OYUNLAR EKRAN KARTİMA neredeyse HIÇ YÜKLENMIYORKEN İŞLEMCIMI YÜZDE 80 90 CIVARI Yükleniyor hiçbir şekilde çözemedim lutfen yardım edin kartta sikinti varsa desteğe başvuracağım
Ek olarak: Eskiden 2400g ile apexte 35 40 fps aliyordum

tunq

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
397
İsim
Tuna
Ryzen 5 2400g
8x2 16gb ram
Psu 650W
Beyler apex ve diğer oyunlarda denedim bütün oyunlarda 1 fps alıyorum neyin nesi bu Apu sistemden ekran kartlı sisteme geçtim
biosu sifirladım sürücüleri yeniledim sildim DDU KULLANDİM ne yaparsam yapim çozemedim

Ek olarak
OYUNLAR EKRAN KARTİMA neredeyse HIÇ YÜKLENMIYORKEN İŞLEMCIMI YÜZDE 80 90 CIVARI Yükleniyor hiçbir şekilde çözemedim lutfen yardım edin kartta sikinti varsa desteğe başvuracağım
darbogaaz

Saturn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
722
İsim
Satürn
Ryzen 5 2400g
8x2 16gb ram
Psu 650W

Ek olarak
İşlemciye yük binmesi çok normal işlemcin ekran kartına göre kötü

Eren07

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
76
İsim
Eren Ergin
Driverleri yüklememişsin ekran kartı driverini güncelle sorunun çözülecektir

Saturn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
722
İsim
Satürn
"OYUNLAR EKRAN KARTİMA neredeyse HIÇ YÜKLENMIYORKEN İŞLEMCIMI YÜZDE 80 90 CIVARI Yükleniyor hiçbir şekilde çözemedim lutfen yardım edi" bunun cevabını yazmıştım üsttekinin net cevabını bilemiyorum

Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Çağrı köseler
Instagram
Lexon_cs
Steam
Lexon"
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Driverleri yüklememişsin ekran kartı driverini güncelle sorunun çözülecektir
Yuklu eminim
20231115_222455.jpg

Mesaj otomatik birleştirildi:

"OYUNLAR EKRAN KARTİMA neredeyse HIÇ YÜKLENMIYORKEN İŞLEMCIMI YÜZDE 80 90 CIVARI Yükleniyor hiçbir şekilde çözemedim lutfen yardım edi" bunun cevabını yazmıştım üsttekinin net cevabını bilemiyorum
Dedigim gibi videolarda 70 80 fps aldikarini goruyorum ultra ayarlarda

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,733
İsim
Emre Zengin
Ryzen 5 2400g
8x2 16gb ram
Psu 650W

Ek olarak
Ekran kartını taktıktan sonra görüntü kablonu da ona taktıysan sürücüyü dediğim şekilde kaldırıp bir kur bakalım. BIOS güncel değilse onu da bir güncelle.
1) Öncelikle https://www.amd.com/en/support/kb/faq/gpu-601 bunu indirin, ardından ekran kartınızın https://www.amd.com/en/support/grap...d-radeon-rx-6600-series/amd-radeon-rx-6650-xt 23.11.1 sürümünü indirin.
2) İnternet bağlantınızı kesin, önce Amd Uninstallerı kullanın, güvenli moda girmek isteyecek uyarı olarak verdiği her şeye evet deyin, ardından (internet kablosunu takmayın halen), indirdiğiniz 23.11.1 sürümünü kurun ve sistemi yeniden başlatın. (Kurduktan sonra takabilirsiniz internet kablosunu.)
3) Masaüstü geldikten sonra Radeon Software'a girip oradan kullanıcı profilini Varsayılan olarak seçin ve başka ayara dokunmayın.

Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Çağrı köseler
Instagram
Lexon_cs
Steam
Lexon"
Ekran kartını taktıktan sonra görüntü kablonu da ona taktıysan sürücüyü dediğim şekilde kaldırıp bir kur bakalım. BIOS güncel değilse onu da bir güncelle.
1) Öncelikle https://www.amd.com/en/support/kb/faq/gpu-601 bunu indirin, ardından ekran kartınızın https://www.amd.com/en/support/grap...d-radeon-rx-6600-series/amd-radeon-rx-6650-xt 23.11.1 sürümünü indirin.
2) İnternet bağlantınızı kesin, önce Amd Uninstallerı kullanın, güvenli moda girmek isteyecek uyarı olarak verdiği her şeye evet deyin, ardından (internet kablosunu takmayın halen), indirdiğiniz 23.11.1 sürümünü kurun ve sistemi yeniden başlatın. (Kurduktan sonra takabilirsiniz internet kablosunu.)
3) Masaüstü geldikten sonra Radeon Software'a girip oradan kullanıcı profilini Varsayılan olarak seçin ve başka ayara dokunmayın.
Hemen deneyip size ulasıcam

Selam biosa reset attim şuan oyunda 144fps aliyorum ama ekrankartından garip birses geliyor fan lar hariç ? Nedir

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,733
İsim
Emre Zengin
Hemen deneyip size ulasıcam

Selam biosa reset attim şuan oyunda 144fps aliyorum ama ekrankartından garip birses geliyor fan lar hariç ? Nedir
Coil Whinedır hocam. Çok takılmana gerek yok yüke girince ses artar.

Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Çağrı köseler
Instagram
Lexon_cs
Steam
Lexon"
Coil Whinedır hocam. Çok takılmana gerek yok yüke girince ses artar.
Sagol içimi rahatlattın bu arada elinize saglik herkesin biosa reset atin bios plini çıkarıp 10 dk bekleyin olay çozuluyor herkese iyi gunler konu kapanmistir

Top Bottom