Neler Yeni

Yeni işlemci aldım anakartıma uymuyor ne yapmalıyım?

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Utku Kılıç
Ben bir gün legoda q8300 adlı işlemciyi buldum. Benim eski işlemcim e6300 daha iyi dediler bende aldım. İşlemciyi termal macun sürmeden açtığımda ekran geliyor ama başlanngıç ekranında asus yazısında kalıyıoyr delete tuşuna bassamda biosda açılmıyor işlemci baya ısınıyordu acaba ondanmı yoksa işlemci uymuyor mu bazıları uyuyor diyor ısınmadan dolayı diyor bazıları uyuşmuyor diyor.

Anakart; GA-945GCM-S2C

Birçok forum gezdin cevap bulamadım.

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Utku Kılıç
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
LGA 775 yazıyor uyuyor olması lazım.İşlemci fanını doğru taktığına emin misin
dediğim gibi fanı düzgün takmadım ve termal macun elimde şuan yok ısındığından dolayımı görüntü donuyor başlagın ekranında eskisini fansız taktığımda çalışıyor eğer ısıdan dolayı ise yeni fan ve termal macun alıncak

eyupefe3

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,872
İsim
eyup efe
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları - İşlemci
dediğim gibi fanı düzgün takmadım ve termal macun elimde şuan yok ısındığından dolayımı görüntü donuyor başlagın ekranında eskisini fansız taktığımda çalışıyor eğer ısıdan dolayı ise yeni fan ve termal macun alıncak
Yeni fana gerek yok ki eski fanı tak,termal macun yerine diş macunu sürebilirsin geçici olarak ben öyle 3-4 ay kullanmıştım durumlarımda var görürsün.Fan vs olmadığından açılmaz yoksa uyuyor bende E5300'ten Q9300 geçtim.

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Utku Kılıç
Yeni fana gerek yok ki eski fanı tak,termal macun yerine diş macunu sürebilirsin geçici olarak ben öyle 3-4 ay kullanmıştım durumlarımda var görürsün.Fan vs olmadığından açılmaz yoksa uyuyor bende E5300'ten Q9300 geçtim.
diş macunu sürersem işlemciyi bozmaz mı?

eyupefe3

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,872
İsim
eyup efe
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları - İşlemci
diş macunu sürersem işlemciyi bozmaz mı?
Bozma bir durumu olmuyor işlemcinin üstüne sürdüğün için o iletken görevi görüp işlemci ısındığı zaman onu fana iletiyor fanda soğutuyor çalışma mantığı bu.Diş macunu iletkenlik için üretilmediği için ince sürsen yetiyor.Mentollü diş macunu sürme sakın ben öyle yaptım odayı çok kokuttu 1 hafta sonra falan geçti anca.

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Utku Kılıç
Bozma bir durumu olmuyor işlemcinin üstüne sürdüğün için o iletken görevi görüp işlemci ısındığı zaman onu fana iletiyor fanda soğutuyor çalışma mantığı bu.Diş macunu iletkenlik için üretilmediği için ince sürsen yetiyor.Mentollü diş macunu sürme sakın ben öyle yaptım odayı çok kokuttu 1 hafta sonra falan geçti anca.
ısı ile ilgili sorun yok q8300 işlemciyi takıtığımda başlgıç ekranında donup kalıyor biosda açılmıyor iki ekipmanda 775 pin ama

Top Bottom