Neler Yeni

Yeni monitör almalıyım sizce hangisini almalıyım

Rennes

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
12,138
İsim
Umut Dağ
Asus VP249QGR alabilirsiniz çok iyi bir monitördür.

DeLi

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
uğur çetin
öncelikle kendi kriterlerini oluşturmanı öneririm monitörden beklentin nele rbüyüklük mü bekliyosun net görüntü mü bekliyosun sadece oyun mu oynayacaksın yoksa arada film de izlerim mi diyosun bunlar çok önemli bunlar arasından önceliğini seçmen gerek mesela benim gözüme 24 inc küçük geliyodu araştırma yaparken fakat eve sipariş verdim çok büyük geldi şimdi geri iadesiyle uğraşıyorum alırlar mı orası da muama.bana soracak olursan eğer illa da kardeşim benim koaman ekranım olsun demiyosan 22 inch oyun ve film için en ideal boyut anti ghosting ips panel hdr 144 hz 1 ms güzel bir monitör alırsan tadından yenmez her işini fazlasıyla görür. tabii ki yukarıda belirttiğim gibi önceliklerini belirlemen gerekli

Dahası  
Reaksiyon skoru
24
İsim
Atacem Atik
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
öncelikle kendi kriterlerini oluşturmanı öneririm monitörden beklentin nele rbüyüklük mü bekliyosun net görüntü mü bekliyosun sadece oyun mu oynayacaksın yoksa arada film de izlerim mi diyosun bunlar çok önemli bunlar arasından önceliğini seçmen gerek mesela benim gözüme 24 inc küçük geliyodu araştırma yaparken fakat eve sipariş verdim çok büyük geldi şimdi geri iadesiyle uğraşıyorum alırlar mı orası da muama.bana soracak olursan eğer illa da kardeşim benim koaman ekranım olsun demiyosan 22 inch oyun ve film için en ideal boyut anti ghosting ips panel hdr 144 hz 1 ms güzel bir monitör alırsan tadından yenmez her işini fazlasıyla görür. tabii ki yukarıda belirttiğim gibi önceliklerini belirlemen gerekli
film izlerim ama sıklıkıla değil. denel olarak oyun oynicam ama ben şuan monitör yerine tv kullanıyorum 30 inch ten 24 inche geçicem bana garip gelcek o yüzden büyüklük konusunda sıkıntı yaşamam. bide ben önceki monitörümde tam tabiri ne bilmiyorum asansörlü olduğu için çok rahat kullanıyodum ama şimdi alcağımda olmamasıda benim için eksi ülke bu durumdayken anca bunu alabiliyorum:(

DejavuTN

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
film izlerim ama sıklıkıla değil. denel olarak oyun oynicam ama ben şuan monitör yerine tv kullanıyorum 30 inch ten 24 inche geçicem bana garip gelcek o yüzden büyüklük konusunda sıkıntı yaşamam. bide ben önceki monitörümde tam tabiri ne bilmiyorum asansörlü olduğu için çok rahat kullanıyodum ama şimdi alcağımda olmamasıda benim için eksi ülke bu durumdayken anca bunu alabiliyorum:(

Eğer gecikme süresi konusunda takıntılı değilsen imzamdaki monitöre bakabilirsin. Ekstra oyun vermekteler.

T.P.G.

80+ Titanium
1400tl için sakın Gamepower alma. Samsung CRG50, Asus VP249QGR ve çıkabilirsen C24G1 önerimdir.

Ensar

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,133
İsim
Ensar
https://www.incehesap.com/gamepower-gpr24c1ms144-curved-gaming-monitor-fiyati-43403/ bu monitörü almayı düşünüyorum incelemesini izledim gayet güzel ama çok anlamıyorum sizce almalımıyım. eğer maks 1400 liraya daha iyi bi monitör biliyosanız yazabilirsiniz
Bu üç monitöre de bakabilirsin. 1400 TL Altına bulanabiliyor..

Dahası  
Reaksiyon skoru
24
İsim
Atacem Atik
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Eğer gecikme süresi konusunda takıntılı değilsen imzamdaki monitöre bakabilirsin. Ekstra oyun vermekteler.
fps oyunlarında çok fark eder mi? zaten şuan kullandığum monitör de 1 ms değildir. nerden anlayabilirim kaç ms oldunu. yanında banerlord olması çok iyi :)

DejavuTN

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
fps oyunlarında çok fark eder mi? zaten şuan kullandığum monitör de 1 ms değildir. nerden anlayabilirim kaç ms oldunu. yanında banerlord olması çok iyi :)

Gecikme süresi farkı gözle anlaşılabilmesi imkansız bişeydir. (50-100ms i geçmediği sürece) 1ms 0.001saniyeye eşit yani bi monitör 0.001saniyede benim gösterdiğim 0.004 saniyede iletiyor. Arada 0.003 saniye fark var. (Üstelik bir insanın en iyi refleks süresi 200ms dir ve ha 1ms değişmiş ha 4 ms değişmiş neredeyse hiçbir fark olmaz) Bu gecikme süresi muhabbeti tamamen pazarlama hilesi. Yani fps oyunlarında profesyonel değilsen fark etmen imkansız.(Aslında bakarsan profosyonelsen de farketmen zor)

Not: 1ms denilen monitör hep 1ms gecikme süresiyle çalışmaz 1ms en iyi iletebildiği süredir!
Mesaj otomatik birleştirildi:

ekstra oyun derkne ne demek istedin
bide link çalışmıyo

Düzelttim linki şuan çalışıyor ama stok bitmiş :(

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
988,972
Üyeler
156,415
Son üye