Neler Yeni

Yeni sistem toplama için yardım

TyfnKCR

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Tayfun KACAR
Instagram
https://www.instagram.com/tyfnkcrofficial/
Facebook
tyfnkcrofficial
Twitter
tyfnkcrofficial
Bütçe
3000
Öncelikle tüm forum üyelerine Selamun Aleyküm Allah hepinizin işini rast getirsin.

Gelelim konuya daha öncesinde kullanmış olduğum sistemin anakart işlemci ve ramlerini sattım elimde kalmış olan psu ekran kartı ssd ve kasa oldu şimdi kafamı karıştıran en büyük şey işlemci oluyor.

Ortalama olarak bu 3 parçaya ayırabileceğim bütçe 3000 TL civarında.

Aklımda olan işlemci RYZEN 7 2700x olabilir ama yaptığım araştırmalarda Ryzen 5 3600 vs. daha iyi tarzında yazılar okudum bu konu hakkında net bir bakış açısı yaratamadım bu yüzden siz değerleri abilerim ve kardeşlerimden yardım bekliyorum.

Ekran kartını ilerleyen süreçte değiştirebilirim ama şuan için aşırı oyun bağımlılığım yok zaten işten vakit bulup doğru düzgün hangimiz saatlerce vakit geçirebiliyoruz ki :)

Ürünlerin sıfır ve GARANTİLİ olarak 2.el olması çok farketmiyor ama ne kadar iyisi olabilirse o olsun derdindeyim birazda.

Ram konusunda genelde dual channel öneriliyor anakartın 4 ram slotlu olması benim için daha iyi olur ilk etapta 8x2 ram kullanırım daha sonra aynı modüllerden ekleme yapabilirim ve rgb desteği olursa güzel olabilir :)

Oyun oynadığım sıralarda yayında yapıyordum öyle çok büyük bir kitleye sahip değilim kendi çapımda eğlendiğim kadarıyla uğraşıyorum diyebiliriz.Render ve ya video edit gibi düşüncelerim çok yok şuan için ama işler iyiye giderse neden olmasın diye de düşünmüyor değilim

Ve birde kullanmakta olduğum AKASA VENOM R20 240mm sıvı soğutma var AM4 ile uyumlu yazıyor lakin ben alalı 2-3 sene olucak o yüzden bilmiyorum.

AKLIMDA OLAN HERŞEYİ YAZDIM SORMAK İSTEDİKLERİNİZ VE YA ANLATMAYI UNUTTUĞUM ŞEYLERİ HATIRLATIRSANIZ EKLEME YAPARIM :)

Önceki sistemin özelliklerini aşşağıya yazıyorum.

ANAKART : ASUS M5A97 LE R2.0 (SATILDI)

İŞLEMCİ : AMD FX 8350 4.00 GHz (SATILDI)

RAM : 4x4 DDR3 1600 MHz (SATILDI)

EKRAN KARTI : SAPPHİRE RADEON R9 290X 4 GB 512 BİT

PSU : ZALMAN ZM700 olması lazımdı

SSD : TOSHİBA 240 GB

keroc47

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
217
İsim
keremcan dayı
Öncelikle tüm forum üyelerine Selamun Aleyküm Allah hepinizin işini rast getirsin.

Gelelim konuya daha öncesinde kullanmış olduğum sistemin anakart işlemci ve ramlerini sattım elimde kalmış olan psu ekran kartı ssd ve kasa oldu şimdi kafamı karıştıran en büyük şey işlemci oluyor.

Ortalama olarak bu 3 parçaya ayırabileceğim bütçe 3000 TL civarında.

Aklımda olan işlemci RYZEN 7 2700x olabilir ama yaptığım araştırmalarda Ryzen 5 3600 vs. daha iyi tarzında yazılar okudum bu konu hakkında net bir bakış açısı yaratamadım bu yüzden siz değerleri abilerim ve kardeşlerimden yardım bekliyorum.

Ekran kartını ilerleyen süreçte değiştirebilirim ama şuan için aşırı oyun bağımlılığım yok zaten işten vakit bulup doğru düzgün hangimiz saatlerce vakit geçirebiliyoruz ki :)

Ürünlerin sıfır ve GARANTİLİ olarak 2.el olması çok farketmiyor ama ne kadar iyisi olabilirse o olsun derdindeyim birazda.

Ram konusunda genelde dual channel öneriliyor anakartın 4 ram slotlu olması benim için daha iyi olur ilk etapta 8x2 ram kullanırım daha sonra aynı modüllerden ekleme yapabilirim ve RGB desteği olursa güzel olabilir :)

Oyun oynadığım sıralarda yayında yapıyordum öyle çok büyük bir kitleye sahip değilim kendi çapımda eğlendiğim kadarıyla uğraşıyorum diyebiliriz.Render ve ya video edit gibi düşüncelerim çok yok şuan için ama işler iyiye giderse neden olmasın diye de düşünmüyor değilim

Ve birde kullanmakta olduğum AKASA VENOM R20 240mm sıvı soğutma var AM4 ile uyumlu yazıyor lakin ben alalı 2-3 sene olucak o yüzden bilmiyorum.

AKLIMDA OLAN HERŞEYİ YAZDIM SORMAK İSTEDİKLERİNİZ VE YA ANLATMAYI UNUTTUĞUM ŞEYLERİ HATIRLATIRSANIZ EKLEME YAPARIM :)

Önceki sistemin özelliklerini aşşağıya yazıyorum.

ANAKART : ASUS M5A97 LE R2.0 (SATILDI)

İŞLEMCİ : AMD FX 8350 4.00 GHz (SATILDI)

RAM : 4x4 DDR3 1600 MHz (SATILDI)

EKRAN KARTI : SAPPHİRE RADEON R9 290X 4 GB 512 BİT

PSU : ZALMAN ZM700 olması lazımdı

SSD : TOSHİBA 240 GB
bu fiyata sıfır istersen apu ikinci el istersen daha iyi bir sistem toplanabilir

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
894,436
Üyeler
138,354
Son üye
mehmetceylan
Top Bottom