Neler Yeni

Yeni sisteme SSD ye Windows kurdum fakat açılmıyor.

Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
ATAKAN ÖZBAKİ
Yeni bir sistem topladım. Kasa montajını bilgisayarcıya yaptırdım. Kasayı topladı C ye SSD yi tak windowsu ona kur dedim. O da kurdu eve geldim. Evde pc yi çalıştırınca windows başlamıyor. İlk anakartın takılı kaldıgı görüntü geliyor orda kalıyor.

Sonra ben hdd ye usb flash ile windows 10 kurdum. Windows açıldı C de şimdi HDD var, D de SSD var. Biosda ikiside görünüyor. İkidindede windows 10 kurulu
Sata1 SSD , SATA4 HDD

Bios girip boot 1 e SSD windows boot manegeri getirip deniyorum fakat yine windows gelmiyor. Aynı yere HDD yi geitirince windows açılıyor. AHCI mod açık deniyorum. Bir çok yerde araştırıdm çözümü bulamadım

Billur İbrahim

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
823
İsim
Billur İbrahim
Yeni bir sistem topladım. Kasa montajını bilgisayarcıya yaptırdım. Kasayı topladı C ye SSD yi tak windowsu ona kur dedim. O da kurdu eve geldim. Evde PC yi çalıştırınca windows başlamıyor. İlk anakartın takılı kaldıgı görüntü geliyor orda kalıyor.

Sonra ben HDD ye usb flash ile windows 10 kurdum. Windows açıldı C de şimdi HDD var, D de SSD var. Biosda ikiside görünüyor. İkidindede windows 10 kurulu
Sata1 SSD , SATA4 HDD

Bios girip boot 1 e SSD windows boot manegeri getirip deniyorum fakat yine windows gelmiyor. Aynı yere HDD yi geitirince windows açılıyor. AHCI mod açık deniyorum. Bir çok yerde araştırıdm çözümü bulamadım
bilgisayarcı yaptıysa normal
ssdye format atın ve tekrar kurun ama önce bütün prçalar yerindemi ona bakın

Emirhandkee

80+ Titanium
En İyi Cevap
45
Yeni bir sistem topladım. Kasa montajını bilgisayarcıya yaptırdım. Kasayı topladı C ye SSD yi tak windowsu ona kur dedim. O da kurdu eve geldim. Evde PC yi çalıştırınca windows başlamıyor. İlk anakartın takılı kaldıgı görüntü geliyor orda kalıyor.

Sonra ben HDD ye usb flash ile windows 10 kurdum. Windows açıldı C de şimdi HDD var, D de SSD var. Biosda ikiside görünüyor. İkidindede windows 10 kurulu
Sata1 SSD , SATA4 HDD

Hangi diske Windows kurdunuz?
Başlangıç düğmesine sağ tıklayın ve Disk Yönetimi seçeneğine tıklayın. Açılan ekranın resmini atar mısın?

Billur İbrahim

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
823
İsim
Billur İbrahim
Yanımda montaj yaptı . Kontrol ettim parçalar aldıgım gibi , sorun yok o konuda
tamam o zaman genellikle bilgisayarcıların elindeki windowslar eski crack bozuk değişik orjinal olmayan garip kms picolu falan filan kötü oluyor hdd ye kurduğun usb ile ssd yede kur

Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
ATAKAN ÖZBAKİ
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hangi diske Windows kurdunuz?
Başlangıç düğmesine sağ tıklayın ve Disk Yönetimi seçeneğine tıklayın. Açılan ekranın resmini atar mısın?
Bilgisayarcı SSD , Ben HDD ye. Şuan İkisinin içindede windows dosyaları görünüyor. C de HDD var 2tb , D de 500 gb SSD var.
Biosdan SSD yi boot 1 getirince windows açılmıyor , HDD yi boot 1 e getirince açılıyor.

Ekler

• Adsız.png
    Adsız.png
    95.4 KB · Hit: 134

Emirhandkee

80+ Titanium
En İyi Cevap
45
Bilgisayarcı SSD , Ben HDD ye. Şuan İkisinin içindede windows dosyaları görünüyor. C de HDD var 2tb , D de 500 gb SSD var.
Biosdan SSD yi boot 1 getirince windows açılmıyor , HDD yi boot 1 e getirince açılıyor.
Bilgisayarcı zaten crack kurmuştur.
Siz yeniden SSD'ye Windows kurun. HDD'den silersiniz.
Kurulum ekranında disklerin olduğu yer geldiğinde. Tüm bölümleri seçip biçimlendir deyip sonra sil. Bu işlemden sonra videoya göre devam edin.

Bu yöntem ile etkinleştirebilirsiniz veya internetten 20 TL'ye falan key alın.

Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
ATAKAN ÖZBAKİ
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bilgisayarcı zaten crack kurmuştur.
Siz yeniden SSD'ye Windows kurun. HDD'den silersiniz.
Kurulum ekranında disklerin olduğu yer geldiğinde. Tüm bölümleri seçip biçimlendir deyip sonra sil. Bu işlemden sonra videoya göre devam edin.

Bu yöntem ile etkinleştirebilirsiniz veya internetten 20 TL'ye falan key alın.
teşekür ederim . Deneyeyim.

Emirhandkee

80+ Titanium
En İyi Cevap
45
Top Bottom