Neler Yeni

Yeni ssd aldım anlamadığım şekilde fps im csgo da 60 70 ten 10 15 e düştü 20lere bile çıkmıyor

Emirhandkee

80+ Titanium
En İyi Cevap
45
Buraya @Mehmet Yılmaz 'ı etiketliyim belki yardımcı olabilir.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bilgisayarcı SSD'yi yanlış montaj etmiş ise bu normal bir durumdur. Bilgisayarcı arkadaşa tekrar götür derim.
Nasıl yanlış montaj etsin ki?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Crystal disk mark indirdim MSI i da indirdim sabah testler galiba normal cıktı
https://www.kingston.com/tr/support/technical/ssdmanager Bunu diyorum buradan Fireware güncellemesi varsa yükleyin.

Dahası  
Reaksiyon skoru
22
İsim
Tuna

Toroslu

80+ Bronze
Yazdığın makale aslında doğru ama o zaman HDD'in masaüstünde bile %100 olması lazım ki oyuna girince zamanında dokuları okuyamacağı için donmalar ve FPS kaybı olur. Bu durumu bizzat kendim yaşadım.
HDD'den SSD'ye geçince FPS artışı olması için HDD kullanıyorken oyunda %100'e geliyorsa SSD'ye geçerse FPS değeri artar.
Bu çok ekstrem bir durum. %100'e geldiğinde sistemi hala çok kasılmadan(tamamen donma, çökme noktasına gelme, çökme olmadan), yani cpu gücü tamamen disk okumasına ayrılmadan kullanabiliyorsanız bu o istisnai duruma dahil değildir. Disk okumasına cpu gücünün tamamen ayrılması için aşırı derecede fazla yetersiz kalması ve yüklenilmesi gerekiyor.

Emirhandkee

80+ Titanium
En İyi Cevap
45
Tamam hemen bakiyorum bana biraz neler yapacağım konusunda yardimci olur musunuz bunu nasil yapacağım konusunda
Sanırım o uygulamadan indirilmiyor Fireware.

Toroslu

80+ Bronze
Bilgisayarcı SSD'yi yanlış montaj etmiş ise bu normal bir durumdur. Bilgisayarcı arkadaşa tekrar götür derim.
Dediğiniz şey mümkün değil. Bellekleri yanlış takamayacağınız gibi SATA girişlerini ve PCI soketlerini de yanlış montajlayamazsınız.

Dahası  
Reaksiyon skoru
22
İsim
Tuna
Arkadaslar galiba ssd kaynai degil sorun

Emirhandkee

80+ Titanium
En İyi Cevap
45
Bu çok ekstrem bir durum. %100'e geldiğinde sistemi hala çok kasılmadan(tamamen donma, çökme noktasına gelme, çökme olmadan), yani cpu gücü tamamen disk okumasına ayrılmadan kullanabiliyorsanız bu o istisnai duruma dahil değildir. Disk okumasına cpu gücünün tamamen ayrılması için aşırı derecede fazla yetersiz kalması ve yüklenilmesi gerekiyor.
Şöyle anlatıyım 1 ay %100 disk kullanımında kullandım.
Video izlerken bilgisayar kasıyordu bazen anlık donma oluyordu onun dışında videoları 30-40 FPS arasında izliyordum.
Oyuna girince eskiden 70 FPS aldığım oyundan 20 FPS zor alıyordum. Birçok defa mavi ekran yiyordum.

Toroslu

80+ Bronze
Şöyle anlatıyım 1 ay %100 disk kullanımında kullandım.
Video izlerken bilgisayar kasıyordu bazen anlık donma oluyordu onun dışında videoları 30-40 FPS arasında izliyordum.
Oyuna girince eskiden 70 FPS aldığım oyundan 20 FPS zor alıyordum. Birçok defa mavi ekran yiyordum.
SSD takınca normale döndü mü peki, veya taktınız mı?

Top Bottom