Neler Yeni

Yeni toplanmış Wİndows 10 bilgisayar da mavi ekran hatası

dant3

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Emirhan Kılıçşor
Merhaba arkadaşlar, daha 2 gün önce sistemimi bitirdim her parçayı ayrı ayrı aldım ve kendim topladım. Sistem özellikleri şöyle;

• MSI GTX 1660 VENTUS XS 6G OC
  • Amd Ryzen 5 3500X
  • Adata XPG Gammix D30 8 GB 3000Mhz DDR4 CL16 (2x)
  • Kingston a400 ssdnow 240gb 500mb-350mb/s sata3 2.5"
  • CORSAIR Carbide Serisi SPEC-DELTA RGB 550W 80+
  • Gigabyte B450M H
Bilgisayar belirsiz sürelerde kendi kendine mavi ekran hatası veriyor. Hata şöyle: "kişisel bilgisayarınız bir sorunla karşılaştı ve yeniden başlatılması gerekiyor" genelde bir şey kurarken bir anda hatayı veriyor. İnternet de gördüğüm neredeyse bütün çözümleri denedim. 3 kere windows 10'un farklı sürümlerini formatladım ama yine bir şey değişmedi. Genelde ramlerden kaynaklanan bir sorun olduğu için ramlerimi memtest86 yazılımı ile kontrol ettim. Hiç bir sorun bulamadı artık yazılımsal bir sıkıntı olduğunu düşünmüyorum. Bir şey de sıkıntı var ama nerede bilmiyorum. Mindup dosyalarını aşağıya bıraktım. yardımlarınızı bekliyorum, iyi günler.

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,887
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler
İnternet Hizmetleri - Yayın Servisleri - Riot Games

39121

80+ Gold
En İyi Cevap
8
- Klavye ve fare dışındaki cihazları çıkarın ve klavye ile fareyi başka portlara takın.

- XMP açıksa kapatın. OC yaptıysanız sıfırlayın. BIOS güncel değilse güncelleyin.

- Bozuk SYS onarma rehberini uygulayın:

- DDU ile sürücülerinizi kaldırıp tekrar yükleyin:

- Virüs taraması yapın. Lsass.exe virüs olabilir.

dant3

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Emirhan Kılıçşor
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
şimdi hepsini deniyorum. ama virüs olma ihtimali yok gibi, çünkü sisteme hiç bir şey yüklemedim yeni formatladım.

dant3

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Emirhan Kılıçşor
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
dediklerinin hepsini yaptım. DDU hariç onu önceden denemiştim bir şey değişmemişti. Diğerlerinin hepsini uyguladım ama yine bir sonuç çıkmadı hata devam ediyor. Dediğim gibi bununun yazılımsal bir şey olduğunu düşünmüyorum. Bir parça da bir sıkıntı var bence, attığım mindup dosyasına bir bakın isterseniz.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
903,474
Üyeler
140,206
Son üye
DeadpoolMusty
Top Bottom