Neler Yeni

Yks konusunda yardıma ihtiyacım var.

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Göktuğ Gök
Merhaba tyt de paragraf için 2 tane paragraf soru bankası bitirdim ama bir türlü 25-27 netin üstünü görmedim. Matematik için 14-15 net yapabiliyorum. Mezuna kaldım ama hiç mi çalışmadın diyecek olursanız çalıştım ama matematiği bir türlü yapamıyorum. Fen netleri geçen yıl 14-15 bet civarındaydı. Önerileniriz nelerdir? Şuan paragraf denemeleri çözüyorum 20 soruda 15-17 net geliyor ama çalışmalar genel denemelere yansımıyor. 20 ekimde özdebir tyt var ama gitsem bile ne önemi var deyip umudu kesme noktasına geldim. 1 ay oldu 2-3 kere deneme oldum dershane de ama bulunduğum yeri santim bile oynatmadım. Paragraf için şuan bir şey çözmeme taraftarıyım. Açıp tüm gün kitap okuyorum belki bir işe yarar.

tekino

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
84
İsim
Tekin Ayber
Senin en azından temelin var ve iyi sayılır. Antrenmanlarla matematik serisine başla, türkçe kitapları da var ve fen de var. Mutlaka çöz. Ben o kitapları güzel bulmuştum.

Dilbilgisinde mi yanlışlar hep yapıyorsun?

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Göktuğ Gök
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Senin en azından temelin var ve iyi sayılır. Antrenmanlarla matematik serisine başla, türkçe kitapları da var ve fen de var. Mutlaka çöz. Ben o kitapları güzel bulmuştum.

Dil bilgisinde sorun yok, önceki deneme de paragrafta yanlış yapmışım. Hem ailenin hem yakın öğretmenin tavsiyesi üzerine dershaneye gidiyorum ama konu anlatımı dinleyip çıkıyorum bazen de şamata onun dışında bir şey yok. Başta ikna etmeye çalıştım ama ikna edemedim, daha sonrasında çok uğraşmamak için orta yolu bulmak için kabul etmek zorunda kaldım.

tekino

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
84
İsim
Tekin Ayber
Dil bilgisinde sorun yok, önceki deneme de paragrafta yanlış yapmışım.
Paragraf için okuma taktikleri var, biraz da alıştırma yaparak geliştirebilirsin. Alışınca soru tiplerini bile fark ediyorsun ve soruyu daha en başta anlıyorsun. Pes etme hem kitap oku hem de soru çöz, mutlaka yararı olacaktır. Her kesin bir kırılma noktası var. Taktikleri çok iyi türkçe çözenlerin kanalından bakabilirsin.

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Göktuğ Gök
Paragraf için okuma taktikleri var, biraz da alıştırma yaparak geliştirebilirsin. Alışınca soru tiplerini bile fark ediyorsun ve soruyu daha en başta anlıyorsun. Pes etme hem kitap oku hem de soru çöz, mutlaka yararı olacaktır. Her kesin bir kırılma noktası var. Taktikleri çok iyi türkçe çözenlerin kanalından bakabilirsin.
Ayt ve tyt de paragraf sorularında sorun yaşıyorum daha çok, rehberliğin verdiği program da pek işe yarıyormuş gibi gelmiyor. Programı kendim doldurmak istiyorum gibi bir fikir söyleyip hiçbir şey yazdırmayıp kendim hazırlayacağım gibi duruyor. Tabi rehberlik bu fikre ne kadar sıcak bakar bilemem.

Ariseks

80+ Gold
Merhaba tyt de paragraf için 2 tane paragraf soru bankası bitirdim ama bir türlü 25-27 netin üstünü görmedim. Matematik için 14-15 net yapabiliyorum. Mezuna kaldım ama hiç mi çalışmadın diyecek olursanız çalıştım ama matematiği bir türlü yapamıyorum. Fen netleri geçen yıl 14-15 bet civarındaydı. Önerileniriz nelerdir? Şuan paragraf denemeleri çözüyorum 20 soruda 15-17 net geliyor ama çalışmalar genel denemelere yansımıyor. 20 ekimde özdebir tyt var ama gitsem bile ne önemi var deyip umudu kesme noktasına geldim. 1 ay oldu 2-3 kere deneme oldum dershane de ama bulunduğum yeri santim bile oynatmadım. Paragraf için şuan bir şey çözmeme taraftarıyım. Açıp tüm gün kitap okuyorum belki bir işe yarar.
Mat ilk 12 konun baya eksik bence mat netlerin o yüzden öyle
Türkçe için de dil bilgisi bilmiyorsun bence o yüzden böyle geliyor bunları hallet
Kitap yetine paragraf çöz
Denemelerden de kaçma

Mete Yavuz

80+ Platinum
En İyi Cevap
9

Antrenmanlarla Matematik sınav senesi çözülecek kitap değildir.
Sınava girecek adam işlem önceliği de bilmiyorsa yazık o adama.

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Göktuğ Gök
Mat ilk 12 konun baya eksik bence mat netlerin o yüzden öyle
Türkçe için de dil bilgisi bilmiyorsun bence o yüzden böyle geliyor bunları hallet
Kitap yetine paragraf çöz
Denemelerden de kaçma
Hocam paragraf için 1 tane daha mı paragraf kitabı çözeyim yoksa ÖSYM ve ales çıkmış sorularla birlikte paragraf denemelerimi çözeyim? Geçen yıl temelim çok iyi değilken fen denemelerine başlayıp 5 7 netten 15 nete kadar çıkarmıştım.

theAhm3t

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,246
İsim
Ahmet Deniz

ant mat mı? adam zaten 14*15 arası yapıyorum diyor ne ant matematiği boşuna zaman kaybı yaşatma adama. Konu ile fikriniz yoksa yazmayın.

Ariseks

80+ Gold
Hocam paragraf için 1 tane daha mı paragraf kitabı çözeyim yoksa ÖSYM ve ales çıkmış sorularla birlikte paragraf denemelerimi çözeyim? Geçen yıl temelim çok iyi değilken fen denemelerine başlayıp 5 7 netten 15 nete kadar çıkarmıştım.
Senin paragraflarda çok sıkıntın yok heralde
Dik bilgisi ile mat ilk 12 konu bak bol bol soru çöz
Kitap okuyacağına zor paragraf kitabı veya ösym ales fln çöz yada boşver Türkçe denemesi falan çöz bunlara ayıracağın zamana

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Göktuğ Gök
Senin paragraflarda çok sıkıntın yok heralde
Dik bilgisi ile mat ilk 12 konu bak bol bol soru çöz
Kitap okuyacağına zor paragraf kitabı veya ösym ales fln çöz yada boşver Türkçe denemesi falan çöz bunlara ayıracağın zamana
Aksine paragrafta sorun, dil bilgisi netlerim iyiydi.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
958,265
Üyeler
151,198
Son üye
arinmert714
Top Bottom