Neler Yeni

Yks tercihlerinde ne yapmalıyım?

MKeremM

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
167
İsim
Kerem Mungan
Bu sene yks de sayısalda 140 bin eşit ağırlıkta ise 100 bin sıralama yaptım benim hayalimde fen bilgisi öğretmeni olmak vardı hatta bu bölümün sıralaması pek yüksek olmadığı için her türlü gelir diye pek ders bile çalışmadım ancak öğretmenliğin durumları ortada. Önümde 3 seçenek var:
1. Öğretmenliğin sıkıntılarına rağmen öğretmenlik okumak
2. Pek de iyi olmayan bir üniversitede mühendislik okumak.
3. Kesin bir bölüm hedefim olmamasına rağmen en azından elimde daha çok seçenek olması için yks ye tekrar hazırlanmak.(Tekrar hazırlanırsam 2. Mezun senem olacak)

Sizin fikriniz nedir acaba? Kafam oldukça karışık yardımcı olursanız çok sevinirim.

Leilike JR

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
280
İsim
Ahmet
şuan en mantıklısı ikinci,ilk seneden iyi yaptıysan düşünme bile git direk seneye 07 tayfa gelecek rahat 3M yi geçecek 2025 YKS ye girenler

yenigeldim

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
889
İsim
icardi
Öğretmenlik okusan KPSS şart. Mühendislik oku istersen KPSS girersin.

MKeremM

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
167
İsim
Kerem Mungan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
şuan en mantıklısı ikinci,ilk seneden iyi yaptıysan düşünme bile git direk seneye 07 tayfa gelecek rahat 3M yi geçecek 2025 YKS ye girenler
Hocam şöyle söyleyeyim şu anlık aklımda kesin bir bölüm olmadığı için mühendisliğe gidersem isteyerek yapacağım bir meslek olur mu yoksa olmaz mı ona karar veremiyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Öğretmenliği bitirdiler, tavsiye etmem.
Peki bu durumda tavsiyeniz ne olur
Mesaj otomatik birleştirildi:

Öğretmenlik okusan KPSS şart. Mühendislik oku istersen KPSS girersin.
Hocam şöyle söyleyeyim şu anlık aklımda kesin bir bölüm olmadığı için mühendisliğe gidersem isteyerek yapacağım bir meslek olur mu yoksa olmaz mı ona karar veremiyorum.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
979,168
Üyeler
154,880
Son üye
muhammedonganlican
Top Bottom