Neler Yeni

YKS Yerine DGS ye Hazırlanmak

Pala

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
607
İsim
Pala
Beyler 2004lüyüm 1 sene okula geç yazıldım bu sene yks giricem ama sıfırım neredeyse 3 ay kaldı

acaba şimdiden tyt kasıp atıyorum bilgisayar programcılığına girsem 2 senelik sonra o 2 senede yine alttan alttan tyt çalışsam şöyle güzel bir üniye girebilirimiyim

dgs biraz araştırdım sistem açığı gibi bir şey çok avantajlı gibi gözüküyor yks de marmarada ybs okumak için götünü yırtman gerekiyor ama dgs de tyt ile 3000 sıralama yapman yeterli veya pc mühendisliği puanlarıda da daha mütevazi gibime geldi blm siz nediyorsunuz

tavsiyelerinizi esirgemeyin

(normalde ilgi alanım donanım üstüne bu arada belirtmek istedim)

jalm0o0e1

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
265
İsim
Oğuzhan
Hesaba katmadığın şey üniye geçtiğin zaman hem dersler hemde dgs aynı anda çok zor. Ayriyetten yks ile marmaraya geçmek, dgs ile marmaraya geçmekten daha kolay. Dgs ile marmaraya geçtiğin zaman derslerini saymama gibi bir olasılığı da var. Eğer derslerini sayarsa 3 ve 4 ü okur bitirirsin. Ama saymazsa bütün dersleri alman gerekir buda totalde 4 yılını alır. O yüzden iyi bir plan çizmen lazım. 2 yıllık gideceğin okulu iyi seçmen ve 2 yılın sonunda dgs ile geçeceğin okulu da iyi seçmen lazım ki 4 senede bitsin. Yoksa 6 seneye kadar çıkar bilgin olsun.

JSezar

80+ Silver
Mantıklı bende benzerini yapıyorum.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
959,960
Üyeler
151,481
Son üye
MertKaya08