Neler Yeni

Yönetici izni olmadan Wİ-Fİ şifresi öğrenilebilir mi?

Heath Ledger

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,621
İsim
Heath Ledger
Tam olarak ne şifresi onu söylersen ulaşıp ulaşamayacağına kanaat getiririz en azından.
ik personel listesinden kız numarası falan mı alıcan napıcan ulaşamazsın boşuna uğraşma uğraşsan bile arkadaşın dediği gibi iş akdi fesih sebebidir postalarlar anında medipol ve teknosada çalışmış biri olarak söylüyorum girişme boşuna
hocam şirketin bir sunucu interneti var. Buna zaten erişimim var ancak internetteki her şey yasaklı. Bir de Guest interneti var. Bunda her şey serbest. Ben guest e erişmek istiyorum. gidip şirketin özel verilerine ulaşmayacağım yani

OZAN J

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
241
İsim
OZAN TANKUŞ
hocam şirketin bir sunucu interneti var. Buna zaten erişimim var ancak internetteki her şey yasaklı. Bir de Guest interneti var. Bunda her şey serbest. Ben guest e erişmek istiyorum. gidip şirketin özel verilerine ulaşmayacağım yani
Guest misafir ağında iken karşılama ekranı geliyormu? lütfen şifrenizi giriniz gibi bir şey. Yoksa bilgisayar hiç bir ağa bağlanmana izin vermiyormu? Guest hattından zaten internete çıkabilirsin bir kilit mekanizması vs olmaz.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ayrıca Whatsapp veya ulaşılması gereken **gerekli** web siteleri var ise şirketteki IT den izin isteyebilirsin. Biz bazı kullanıcılara bunu açıyoruz.

furkangorur

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
917
İsim
Furkan Görür

buradaki menuye giremiyor musun?

Heath Ledger

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,621
İsim
Heath Ledger
Guest misafir ağında iken karşılama ekranı geliyormu? lütfen şifrenizi giriniz gibi bir şey. Yoksa bilgisayar hiç bir ağa bağlanmana izin vermiyormu? Guest hattından zaten internete çıkabilirsin bir kilit mekanizması vs olmaz.

Ayrıca Whatsapp veya ulaşılması gereken **gerekli** web siteleri var ise şirketteki IT den izin isteyebilirsin. Biz bazı kullanıcılara bunu açıyoruz.
hocam misafir ağında şifre var. Şifreyi girdikten sonra herhangi bir oturum açma istemiyor ve internette kısıtlama yok.

buradaki menuye giremiyor musun?
attığın linki bile göremiyorum sen öyle düşün

Heath Ledger

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,621
İsim
Heath Ledger

OZAN J

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
241
İsim
OZAN TANKUŞ
Kusura bakma 2 sayfa yazı yazıldı. Burada kimse senin yazdığını anlamadı. Destek alamazsın. Guestin şifresini görmek istiyorsun ama bilgisayar zaten Guest'e bağlı. Telefonu mu bağlamak istiyorsun? açık açık konuşmuyorsun kimse seni anlamıyor.

Heath Ledger

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,621
İsim
Heath Ledger
Kusura bakma 2 sayfa yazı yazıldı. Burada kimse senin yazdığını anlamadı. Destek alamazsın. Guestin şifresini görmek istiyorsun ama bilgisayar zaten Guest'e bağlı. Telefonu mu bağlamak istiyorsun? açık açık konuşmuyorsun kimse seni anlamıyor.
İlk mesajda şirket pc sinde bağlı olduğunu ve şifreyi kişisel bilgisayarım için istediğimi belirtmişim zaten?

furkangorur

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
917
İsim
Furkan Görür
Hocam işte karakteri göster diyince yönetici izni istiyor

Şirket laptopunda şirket interneti de guest de bağlı
sen işyerindeki wifi mi istiyorsun. Büyük firma ise bu riskli. Wifi den hacklenme durumu çok oldu artık önlem almışlar. Eğer küçük ölçekli 1-10 çalışanlı firma değilse iş akdini direk sonlandırırlar.

İlk mesajda şirket pc sinde bağlı olduğunu ve şifreyi kişisel bilgisayarım için istediğimi belirtmişim zaten?
bilgi işleme söyleyin eğer riskli olmazsa verir. Siz yasadışı eriştiğinizde modem panelinde bilgisayarınızın bilgileri gözükür yani yakalanırsınız.

Heath Ledger

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,621
İsim
Heath Ledger
sen işyerindeki wifi mi istiyorsun. Büyük firma ise bu riskli. Wifi den hacklenme durumu çok oldu artık önlem almışlar. Eğer küçük ölçekli 1-10 çalışanlı firma değilse iş akdini direk sonlandırırlar.

bilgi işleme söyleyin eğer riskli olmazsa verir. Siz yasadışı eriştiğinizde modem panelinde bilgisayarınızın bilgileri gözükür yani yakalanırsınız.
teşekkür ederim hocam

marceline_27

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
768
İsim
Fatih Ayhan
Bu tarz üçkağıtçılar çok ya. Bende bir şirketin bilgi işlem biriminde çalışıyorum. Onun şifresine erişemezsin, erişebilsen bile yani bir yerden bulsan bile gueste bağlandığını gördükleri anda internet erişimini kapatabilirler. Bu tarz şirketlerde kimin hangi ağa bağlanıp ne yaptığı izlenebilir, logları tutulur. Boşuna yasaklı değil o kadar site. Hem güvenlik amaçlı hem de insanlar işine odaklansın diye. İşin için hayati önem taşıyan bir site varsa söylersin açarlar. Bizde öyle yapıyoruz.

Heath Ledger

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,621
İsim
Heath Ledger
Bu tarz üçkağıtçılar çok ya. Bende bir şirketin bilgi işlem biriminde çalışıyorum. Onun şifresine erişemezsin, erişebilsen bile yani bir yerden bulsan bile gueste bağlandığını gördükleri anda internet erişimini kapatabilirler. Bu tarz şirketlerde kimin hangi ağa bağlanıp ne yaptığı izlenebilir, logları tutulur. Boşuna yasaklı değil o kadar site. Hem güvenlik amaçlı hem de insanlar işine odaklansın diye. İşin için hayati önem taşıyan bir site varsa söylersin açarlar. Bizde öyle yapıyoruz.
youtube un bile açılmaması can sıkıyor veya araştırma yaparken sürekli yasaklı site diye açmıyor. Ondan sormuştum

furkangorur

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
917
İsim
Furkan Görür
youtube un bile açılmaması can sıkıyor veya araştırma yaparken sürekli yasaklı site diye açmıyor. Ondan sormuştum
Bunun söyle yapabilirsin.

Telefonun şarj kablosunu bilgisayara tak ve telefondan mobil veri paylaşımını aç ama kablolu bağlantı ile paylaşım olsun. Böylece şirket İnterneti yerine kendi telefonunun ağını kullanırsın. Böyle yaparsan araştırma zamanı belki işine yarar.

Top Bottom