Neler Yeni

Yönetici izni olmadan Wİ-Fİ şifresi öğrenilebilir mi?

marceline_27

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
768
İsim
Fatih Ayhan
youtube un bile açılmaması can sıkıyor veya araştırma yaparken sürekli yasaklı site diye açmıyor. Ondan sormuştum
Youtube zaten açılmaz neredeyse her şirkette. giremediğiniz diğer siteler içinde it ile iletişime geçmeniz şart. Diğer türlü it bilgisi dışında yaptığınız her işlemden it biriminin zaten haberi olacak. Yakalanmaktansa onlara durumu anlatmanız çok daha mantıklı olacaktır.

Heath Ledger

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,621
İsim
Heath Ledger
Bunun söyle yapabilirsin.

Telefonun şarj kablosunu bilgisayara tak ve telefondan mobil veri paylaşımını aç ama kablolu bağlantı ile paylaşım olsun. Böylece şirket İnterneti yerine kendi telefonunun ağını kullanırsın. Böyle yaparsan araştırma zamanı belki işine yarar.
zaten öyle yapıyorum da internet bitiyor diye demiştim

OZAN J

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
241
İsim
OZAN TANKUŞ
İlk mesajda şirket pc sinde bağlı olduğunu ve şifreyi kişisel bilgisayarım için istediğimi belirtmişim zaten?
Wifi şifresi olduğunu belirtmemişsin. Neyse konu belli oldu şimdi. Arkadaşın dediği gibi, Firewall dan aksi bir durum tespit edildiğinde kimin cihazının bağlı olup olmadığını görebilirler. Cihaz bilgisayar modelinden tut bilgisayarının adına kadar. Sıkıntılı bir mevzu senin için. Eğer sadece youtube uygulamasının açılmasını istersen, IT den arkadaşlardan yardım istersin fakat bazı şirket politikaları gereği ona bile erişim izni vermeyebilirler. Ben şahsen sadece Whatsapp uygulamasını açıyorum. Nadir de olsa youtube erişimi veriyorum. Kimseye şifre vermiyoruz. Guest hattının internetini de IT den arkadaşlara söyliyebilirsin notebook bağlamak istiyorum diye. Sonuçta Staff ağına bağlamıyorsun.

Heath Ledger

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,621
İsim
Heath Ledger
Wifi şifresi olduğunu belirtmemişsin. Neyse konu belli oldu şimdi. Arkadaşın dediği gibi, Firewall dan aksi bir durum tespit edildiğinde kimin cihazının bağlı olup olmadığını görebilirler. Cihaz bilgisayar modelinden tut bilgisayarının adına kadar. Sıkıntılı bir mevzu senin için. Eğer sadece youtube uygulamasının açılmasını istersen, IT den arkadaşlardan yardım istersin fakat bazı şirket politikaları gereği ona bile erişim izni vermeyebilirler. Ben şahsen sadece Whatsapp uygulamasını açıyorum. Nadir de olsa youtube erişimi veriyorum. Kimseye şifre vermiyoruz. Guest hattının internetini de IT den arkadaşlara söyliyebilirsin notebook bağlamak istiyorum diye. Sonuçta Staff ağına bağlamıyorsun.
Hocam öncelikle yazdıklarınız için teşekkür ederim. muhalefet olmak için yazmıyorum ancak ilk mesaj ve konu başlığı bence yeteri kadar açıklayıcı. Gizli işler yapmayacağım. Sadece guest pointe bağlanmak için sordum. Amacım da illa bağlanmam lazım diye değildi. Denedim bulamadım, merak ettim. Var mı diye foruma sorayım dedim. Cevaplarınız için teşekkürler

OZAN J

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
241
İsim
OZAN TANKUŞ
Hocam öncelikle yazdıklarınız için teşekkür ederim. muhalefet olmak için yazmıyorum ancak ilk mesaj ve konu başlığı bence yeteri kadar açıklayıcı. Gizli işler yapmayacağım. Sadece guest pointe bağlanmak için sordum. Amacım da illa bağlanmam lazım diye değildi. Denedim bulamadım, merak ettim. Var mı diye foruma sorayım dedim. Cevaplarınız için teşekkürler
Olur öyle herkesin hali günü gününü tutmuyor :) Dediğim gibi. hiren boot programıyla halledilir ama işin içine başka bir cihaz girerse işten çıkarılma sebebi. IT ler sıkı kuralcıdır. Benim çalıştığım yerde bu kural geçerli değil mağlesef :) Biz sıkmıyoruz o kadar personelimizi.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
988,474
Üyeler
156,342
Son üye
acanbeyli
Top Bottom