Neler Yeni

Yönetim Bilişim Sistemleri Mezunuyum Düşünenler İstediğini Sorabilir

CrancyLynx

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
221
İsim
Yunus Emre Arslan
300.000 küsürdü hocam yüzde 50 burslu okudum ama ben girerken yüzde 100 burslu 70k dan alırken şu an 2-3klara kadar çıkmıştı diye hatırlıyorum
100 burslu 2.5k, :D 150k den obp ile 180k geldi %50 olur muhtemel kaç paraydı acaba malum türkiye şartlarında her yıl fiyat güncelleniyor, bir de kesinlikle ingilizce okumayı düşünüyorum türkçe okunmaz diye düşünüyorum yanlış mıyım

Existentia

80+ Silver
100 burslu 2.5k, :D 150k den obp ile 180k geldi %50 olur muhtemel kaç paraydı acaba malum türkiye şartlarında her yıl fiyat güncelleniyor
Ben hazırlıgı erken bitirmiştim toplamda 90k ödemiştim 5 sene için ortalama kurla hesaplarsam 20K dolardan aza denk gelmişti güncel fiyatları gördüm Allah yardımcınız olsun diyorum

dilosa

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Dilara Avcı
Bizim bölümde, yazılımı geçtim, bilgisayarı açmayı bilmeyen adamlar şu an bankada veya malum e-ticaret firmalarında yazılımcı oldu. Bu tür kalıpları saçma buluyorum. Bilgisayar konusu, acayip keyif aldığım bir alan. Eğer YBS seçerseniz, size f/p kralı bir şey bulmanız konusunda seve seve yardımcı olurum.

Sorunuza da cevap vereyim: Hayır, çoğu zaman süper güçlü bilgisayar almak yazılımcı ego tatmini gibi geliyor. Ben okurken Lenovo Ideapad almıştım. Tek baktığım kriter, 16 GB RAM’li olmasıydı. Bulduğum en ucuz laptoplardan birini aldım ve beni ilk işime kadar gayet iyi götürdü. O zamanlar bütçem olsaydı belki bir tık daha iyisini alırdım ama süper güçlü bir şey almak TAMAMEN şov.
cevaplarınız için çok teşekkür ederim daha küçük bi şehirde yaşadığım için ailem ve benim firmalarda bu departmanlarda çalışan kişilerin varlığından haberdar olmadığımız için çok kafa karıştırıcı geliyordu. hala tam karar verebilmiş değilim ama taşları yerine oturtmama yardımcı olduğunuzu söyleyebilirim çok teşekkür ederim iyi akşamlar dilerim

CrancyLynx

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
221
İsim
Yunus Emre Arslan
Ben hazırlıgı erken bitirmiştim toplamda 90k ödemiştim 5 sene için ortalama kurla hesaplarsam 20K dolardan aza denk gelmişti güncel fiyatları gördüm Allah yardımcınız olsun diyorum
tahmini 1 senelik ücret ne kadara mal olur

Existentia

80+ Silver
cevaplarınız için çok teşekkür ederim daha küçük bi şehirde yaşadığım için ailem ve benim firmalarda bu departmanlarda çalışan kişilerin varlığından haberdar olmadığımız için çok kafa karıştırıcı geliyordu. hala tam karar verebilmiş değilim ama taşları yerine oturtmama yardımcı olduğunuzu söyleyebilirim çok teşekkür ederim iyi akşamlar dilerim
Rica ederim kafanıza takılan bir şey olursa istediğiniz zaman yazabilirsiniz
Mesaj otomatik birleştirildi:

tahmini 1 senelik ücret ne kadara mal olur
Geçen sene 269+KDV demişler bu sene 300+KDV deme ihtimalleri yüksek ama insanların alım gücü düştü ve eskisi kadar talep gelmiyorsa belki daha makul bir zam yapabilirler

Pala

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
614
İsim
Pala
2 yıllık bir bölüme girip dgs ile ybs yapmak istiyorum tavsiyen varmıdır dostum ?

Existentia

80+ Silver
2 yıllık bir bölüme girip dgs ile ybs yapmak istiyorum tavsiyen varmıdır dostum ?
DGS geçişi hakkında bir bilgim yok ama teknik açıdan kendinizi yeterli hale getirmeye bakın çoğu iş görüşmesinde üniversite mi sormadılar bile yine de 4 senelik diplomanız olması işinizi çok kolaylaştırır

• Beğen
Reaksiyonlar: Pala

Flexy_404

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
77
İsim
Sefa
11. Sınıfı mühendislik için Sayısal okudum fakat sayısal derslerim kötü olduğu için 12.sınıfta eşit ağırlık okuyacağım.

O yüzden YBS düşünüyorum.
Sana bir şey diyeyim lisedeyken üniversite sınavına çalışıp kazanmak bence zor mezuna bırakıp sayısal çalış çok iyi yapabilirsin tabi karar senin

Ben ilk sınava girdiğimde çok kötü almıştım sayısalcıydım. O kafayla dedim ben beceremiyorum sayısalda , dershanede bu yüzden tm seçtim sonradan çok pişman oldum mat en sevdiğim ders :D

Son düzenleme:

Existentia

80+ Silver
@Existentia Sakarya YBS hakkında bilgin veya oradan tanıdıkların var mı? Sence iyi bir üniversite mi?
Bizim bölümden bir arkadaşımız geçmişti fena değildi ilk 2 sene neredeyse hiç teknik ders olmaması saçma buluyorum onun dışında oldukça ortalama bir üniversite elbette burada hocaların kalitesi belirleyici olacaktır

Beguile

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
423
İsim
Beguile
Bölüm için ne kadar Matematik bilgisi gerekiyor? Gerçekten Matematik hakkında sıfır bir insan dersleri verebilirmi? Örneğin hangi derste Mat zorladı?

Bünyamina

80+ Platinum
Bölüm için ne kadar Matematik bilgisi gerekiyor? Gerçekten Matematik hakkında sıfır bir insan dersleri verebilirmi? Örneğin hangi derste Mat zorladı?
Genel olarak temel matematik bilgisi yeterli. Verebilirsin. :D

Top Bottom