Neler Yeni

İnceleme YouTuber'lara Göre Uygun Fiyatlı Telefon | Infinix Hot 10T Hakkında Düşüncelerim

Hudzell

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
21,240
İsim
Hakan
İlgilendiği Kategoriler
Mining, Trading, Kripto, Crack
90hz oyun dışında bir telefonda gereksiz çünkü normal bir kullanıcı farkını anlayamaz
90 Hz telefon deneyimlemiş birisi olarak bence normal kullanıcının umrunda olmasa da gözle görülür bir fark.

PaLaaX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,784
İsim
𝓐𝓭ı 𝓨𝓸𝓴 𝓝𝓪𝓶ı 𝓥𝓪𝓻
Discord
𝑃𝑎𝐿𝑎𝑎𝑋#7322
Marka bile balon alınmaz.

DJ. Mic Check

80+ Platinum
En İyi Cevap
3

Muci46

80+ Bronze
Selamlar DA forum.

Bugün Türkiye'de üretildi diye bas bas bağırılan, benim gözümde YouTuber'lara para ödetip övüldürülen telefon olan İnfinix Hot 10T modelinin alınabilirliği konusunda sizi biraz bilgilendirmeye çalışacağım.

Öncelikle Infinix, 2006 yılında kurulan akıllı telefon üreticisi Transsion Holdings bünyesinde 2013 yılında ilk kez üretilen akıllı telefon markasıdır.

Afrika’da yedi ülkede iştirakleri vardır. Afrikanın en büyük telefon üreticisidir.

Hong Kong merkezli akıllı telefon üreticisi Çin, Etiyopya ve Hindistan’da telefon üretmektedir. Son zamanlar Türkiye'de de uygun (!) telefonlar üretmeye başlamıştır. Bu model ise ülkemizde üretilen yeni bir modeli bu markanın.

Cihazı tanıyalım
Alıntıyı görüntüle

Alıntıyı görüntüle

Ekran
6.82 inç boyutunda IPS LCD Panele sahip bir ekranımız bulunuyor. Gayet büyük bir telefon.

Ekran çözürünürlüğümüz 720x1640 HD+ çözünürlükte. 2600 TL'lik bir telefon için şahsen kabul edilmeyecek bir durum. Daha ucuz telefonlar bile 1080p ekrana sahip. Ama SDN, Mesut Çevik gibileri bu çözünürlüğü gayet normal karşılıyorlar bu bütçe için. :)

Daha ucuz telefonların ekranı yaklaşık 400 piksel yoğunluğuna sahipken bu telefon 263 ppi ile geliyor karşımıza. :poop:

Ekran yenileme hızı olarak da göz boyamak amacıyla 90 Hz koymuşlar. Fakat bu 90 Hz'in pek bir faydası yok. Gerek yazılımsal gerek dış donanımsal olarak alt seviye bir cihaz, farkettirmeyecektir o hazzı. O kadar FPS alacağınız yok, günlük kullanımda da hissedilmeyecek ve önemi olmayan bir şey bu. Yine de koymuşlar, haklarını yemeyelim, bu güzel olmuş.

PİL
5000 mAh kapasiteye sahip Li-Po bir bataryaya sahibiz. Güzel bir kapasite gerçekten. Vaadettiklerine göre
  • Konuşma Süresi (4G) 37 Saat
  • Oyun 14 Saat
  • Müzik Oynatma 157 Saat
Şarj konusunda 5V/2A yani maksimum 10W gücünde şarj oluyor telefonumuz. Şarj girişimiz ise Micro-USB.
Bu bütçedeki telefonlarında en az 15W hızlı şarj ile Type-C portunu görüyoruz başka markalarda. Bu kısım kötü olmuş cidden.

KAMERA
Kamera kısmına geldik. Arka tarafta 3 kamera ön tarafta ise 1 kameramız var.
48 mp'lik ana, 2 mp'lik portre, 8 mp'lik yapay zeka kameramız mevcut arkada.
1080p/30fps videolar çekebiliyoruz. Aynı zamanda 1440p/20fps de mevcut (?).
Normalde 4K olsaydı keşke derdim de ekranımız zaten 720p diye pek bir önemi yok, 1080p bile fazla kalmış. OIS ve Sensör yok, söylememe gerek de yok zaten.
Ön tarafta ise 8 mp'lik bir 1080p/30fps kayıt yapabilen yapay zeka destekli bir kameramız var.
Kamera performansı hakkında telefon elimde olmadığı için çok emin yorum yapamıyorum fakat internetten gördüğüm kadarıyla ve izlediğim videolar doğrultusunda ön ve ana kameranın muadillerine göre kötü, arka kameranın gece modunun iyi olduğunu söyleyebilirim. Kısacası kötü yani.

DONANIM
İlkin telefonumuzda 4 GB Ram bulunuyor. Keşke 6 olsaymış, daha iyi olurmuş. 4 cidden yetersiz kalıyor. Rom kısmında ise 64 GB ile geliyor ve 128 GB varyantı mevcut.
İşlemci kısmında ise 6 verimlilik, 2 ise performans çekirdeğinden oluşan 8 çekirdeğe sahip MediaTek G70 işlemcisi bulunuyor. 2 çekirdek 2.0 GHz, 6 çekirdek ise 1.7 GHz hızında. İşlemci 12nm bu arada. 206k Antutuya sahip. Orta/alt segment işlemcisi diyebileceğimiz bir işlemci kendisi. Daha uygun fiyatlı bir telefon olsaydı "Evet, güzel bu işlemci." derdim fakat bu fiyata uymamış. Redmi Note 9 ve GM 21 Pro gibi modellerdeki gibi G85 veya G90 bulunsaymış keşke.
Mesut Çevik videosuna koymuş olduğu Asphalt 9 oynanışında bile 10 saniyede bir takılma olurken o sırada Mesut bey takılma ve donma yok diyor gerçi. 🤣

DİĞER
Ek olarak telefonumuz 4.5G ile geliyor. (Sıradan)
Android 11 ve XOS 7.6'ya sahip. Görünüm itibariyle bu arayûz bana Oppo'yu andırdı fakat performans konusunda bilgim yok, bilgisi olan beni aydınlatsın lütfen.
Wi-Fi 5 var, NFC ve Kızılötesi sensörleri yok. Keşke olsaydı 2'si de.
Ürün çift hatlı ve micro sd girişine de sahip.
Arka tarafta parmak izi okuyucumuz mevcut.

TASARIM
Telefonumuzda damla çentik şekline sahip bir ön kamera var. Bence hoş olmayan bir ön tasarım bu, köşedeki veya ortadaki delik kameralar daha hoşuma gidiyor benim. Mono bir hoparlör ve 3.5mm jack girişine sahip, bu güzel. Arka tasarımını ve kamera dizilimini beğenmedim ben, bu tamamen kişiden kişiye değişen bir durum, siz beğenmiş olabilirsiniz fakat ben beğenmedim.

Telefon tamamen plastik ve 9.2 mm kalınlığında. Bi tık kalın bir telefon.

Nihai Fikrim
Bence telefon fiyatına göre düşük özelliklere sahip bir telefon olmuş. Aynı fiyatta GM 21 Pro veya Redmi Note 9 almak çok daha mantıklı. Türkiye'de üretilmesinin hiçbir önemi yok maalesef paramızın hakkını alamayacaksak. Ülkeye istihdam sağlamak amaçlı rezalet çekecek biri değilim ben şahsen. Gidip de para almış diye ürünü öven YouTube kanallarını umursamayın. Onların alacakları parayı muhtemelen kamera karşısına koyuyorlardır. 🤣
Hem ek olarak markanın teknik servisi, yedek parça bulması, aksesuar bulması sıkıntı yaratacak cinsten.

Benim fikirlerim bunlardı, okuduysanız teşekkür ederim. Siz de fikirlerinizi belirtirseniz memnun olurum. İyi akşamlar herkese.
Şu telefonun ederi 1700 -1800 1 kuruş fazlası değil.
(O da dolar kurundan dolayı)

DJ. Mic Check

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
@Muci46 dostum neden üzgün attın, öğrenebilir miyim?

Muci46

80+ Bronze

Kamina

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
O kadar parayı bana versinler Erzurum'u bile överim 😂 Şaka bir yana cidden parasını hak etmeyen bir cihaz. Aynı paraya daha iyisini almak varken bunu neden alayım. İsterse 120hz olsun panel dandik olduktan sonra ne yazar.

DJ. Mic Check

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
O kadar parayı bana versinler Erzurum'u bile överim 😂 Şaka bir yana cidden parasını hak etmeyen bir cihaz. Aynı paraya daha iyisini almak varken bunu neden alayım. İsterse 120hz olsun panel dandik olduktan sonra ne yazar.
Destekliyorum hocam.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
905,848
Üyeler
140,568
Son üye
osari
Top Bottom