Neler Yeni

Yurtdışı/kaçak Telefon (İmei̇ Nasıl Atılır ,ne Kadar Kullanabi̇li̇ri̇m?)

Aykut4057

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
972
İsim
Aykut bütüner
yurt dışı ıphone olursa eğer
pasaport kimin adına ise sadece o kişinin üzerine olan hatlar kullanabilir.

Evil Belief

80+ Platinum
En İyi Cevap
10
nasıl kullanıyorsunuz bilgi verir misiniz
Mesaj otomatik birleştirildi:

ben de yd 12 düşünüyorum 9500-10000 arası rahat sıfır kapalı kutu satılıyor ve bildiğim kadarıyla 1 yıl uluslararası garanti ile
1 yıl uluslararası garanti Türkiye'de geçmiyor. Bir sorun çıkarsa yetkili servisler bakmıyor, merdiven altı özel servislere kalıyorsunuz.

4 ay fiziksel SIM + 4 ay e-SIM olmak üzere 8 ay kullanım hakkı var. Pandemi nedeniyle geçici uzatma getirildi ama kaldırırlar onu.

Pasaportunuz yoksa ve ülkeye giriş-çıkış yapmadıysanız resmi kayıt ücretini ödeyip kendi adınıza kaydettiremezsiniz. Başkası adına kaydettirirseniz de sadece onun adına çıkan hatla kullanabilirsiniz. Ayrıca 3 yıl satış yasağı var.

Kısacası sıkıntılı iş. Paran yoksa iPhone almayacan kardeşim diyor sana sistem.

Dahası  
Reaksiyon skoru
97
İsim
Recep Karataş
Android bazı işlemcilerde imei değiştirilmiyor misal poco x3 pro

İphoneda tek şansın pasaport kaydı veya çift sim ile 9 ay kullanıp 3 ay idare ediceksin
Xiaomi imei atılmayan telefonların listesini nasıl bulabilirim poco almayı düşünüyorum

YiğitAysul

80+ Silver
Yurtdışında Oneplus öneririm kolaylıkla IMEI atılabiliyor

TEŞKİLAT

80+ Silver
1 yıl uluslararası garanti Türkiye'de geçmiyor. Bir sorun çıkarsa yetkili servisler bakmıyor, merdiven altı özel servislere kalıyorsunuz.

4 ay fiziksel SIM + 4 ay e-SIM olmak üzere 8 ay kullanım hakkı var. Pandemi nedeniyle geçici uzatma getirildi ama kaldırırlar onu.

Pasaportunuz yoksa ve ülkeye giriş-çıkış yapmadıysanız resmi kayıt ücretini ödeyip kendi adınıza kaydettiremezsiniz. Başkası adına kaydettirirseniz de sadece onun adına çıkan hatla kullanabilirsiniz. Ayrıca 3 yıl satış yasağı var.

Kısacası sıkıntılı iş. Paran yoksa iPhone almayacan kardeşim diyor sana sistem.
garanti konusunda emin misiniz?

Evil Belief

80+ Platinum
En İyi Cevap
10
Top Bottom