Neler Yeni

Yurtdışına Gitme Yolları (Öneri Postu)

Dahası  
Reaksiyon skoru
125
İsim
Cengiz Balkiraz
Arkadaşlar selam. Biliyorsunuz ki seçimleri kaybettik. "Kaybettik" dememin sebebi bu platformu kullananların gençler olduğunu düşünüp gençlerin de doğru fikirler verebildiğini düşünüyor olmamdandır. Tabi yine de herkesin kendi fikri. Ben de bir genç olarak ülkenin geldiği bu noktadan mutsuz ve umutsuzum. YKS'ye hazırlanıyorum. İnşallah iyi bir yer kazanabilirim.

Her neyse, hayatımı yurtdışına gidip orada idame ettirmek istiyorum. Bunun için de bu konuda fikri ve bilgisi olanlardan öneri almak istedim. Eminim ki benim gibi düşünden de çok kişi vardır. Herkese bir fikir olur.
Yurtdışına gitmek; eğitimle olur, eğitim sonrası iş ile olur, farklı yollarla olur. Hiç fark etmez. Her türlü öneriye açığım elbette. Şimdiden teşekkürler.

.RBO.

80+ Silver
Para varsa her türlü gidersin sen dil öğren
Dil öneri sırası ülkeden ülkeye değişir ama
1.İngilizce
2. Herhangi bir Avrupa dili en iyisi Almanca çok bilinmeyen Avrupa dilleride iş yarayabilir
3.Doğu dili Çince Japonca özellikle Rusça
Güney Amerika'ya gitçeksen İspanyolca
Gideceğin ülkeye göre şuna bak o ülke eski sömürge ise hangi ülke sömürmüş ona bak o ülkenin dili orda geçerlidir devletlerin etki alanlarına bak örn İsviçre ve Danimarka da Almanca ile konuşabilirsin dil bilmen sana çok şey katar bunu unutma
Mesaj otomatik birleştirildi:

Dil konusunda meslekte önemli o dil konuşulan ülkede o iş en çok gelişmiş veya oradan dünyaya yayıldıysa o dili öğren örn
Mühendislik ye İngilizce ve Almanca önemli çünkü bu adamlar bu işi en iyi yapanlar ve onlardan dünyaya yayılmış
Tıpta Fransızca ve Latince var farklı meslek dallarında farklı örnekler var

Dahası  
Reaksiyon skoru
125
İsim
Cengiz Balkiraz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Para varsa her türlü gidersin sen dil öğren
Dil öneri sırası ülkeden ülkeye değişir ama
1.İngilizce
2. Herhangi bir Avrupa dili en iyisi Almanca çok bilinmeyen Avrupa dilleride iş yarayabilir
3.Doğu dili Çince Japonca özellikle Rusça
Güney Amerika'ya gitçeksen İspanyolca
Gideceğin ülkeye göre şuna bak o ülke eski sömürge ise hangi ülke sömürmüş ona bak o ülkenin dili orda geçerlidir devletlerin etki alanlarına bak örn İsviçre ve Danimarka da Almanca ile konuşabilirsin dil bilmen sana çok şey katar bunu unutma
Mesaj otomatik birleştirildi:

Dil konusunda meslekte önemli o dil konuşulan ülkede o iş en çok gelişmiş veya oradan dünyaya yayıldıysa o dili öğren örn
Mühendislik ye İngilizce ve Almanca önemli çünkü bu adamlar bu işi en iyi yapanlar ve onlardan dünyaya yayılmış
Tıpta Fransızca ve Latince var farklı meslek dallarında farklı örnekler var
Teşekkürler. Ben Kanada veya Almanya'yı düşünüyorum. TM olduğum için biraz da kısıtlanıyorum ama Yönetim Bilişim Sistemleri isimli bölüm sayesinde yazılım alanında çalışabilirim. Dil konusunda da haklısınız. Değerlendirmeye çalışıcam. Pp güzelmiş :D

leaker001

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
637
İsim
Mehmet uygur
Arkadaşlar selam. Biliyorsunuz ki seçimleri kaybettik. "Kaybettik" dememin sebebi bu platformu kullananların gençler olduğunu düşünüp gençlerin de doğru fikirler verebildiğini düşünüyor olmamdandır. Tabi yine de herkesin kendi fikri. Ben de bir genç olarak ülkenin geldiği bu noktadan mutsuz ve umutsuzum. YKS'ye hazırlanıyorum. İnşallah iyi bir yer kazanabilirim.

Her neyse, hayatımı yurtdışına gidip orada idame ettirmek istiyorum. Bunun için de bu konuda fikri ve bilgisi olanlardan öneri almak istedim. Eminim ki benim gibi düşünden de çok kişi vardır. Herkese bir fikir olur.
Yurtdışına gitmek; eğitimle olur, eğitim sonrası iş ile olur, farklı yollarla olur. Hiç fark etmez. Her türlü öneriye açığım elbette. Şimdiden teşekkürler.
Bu kafayla bi yere gidemezsin

arturo

80+ Silver

Tavsiyem Almanya veya Hollanda Yks'de iyi bir puan yaparak bu ülkelerde okuyabilirsin.(Türkiye puanıyla gidebileceğin sadece Almanya ve Hollandaya gidebilirsin) A2 seviyede senden dil istiyorlar tabii orda hazırlık şartı var.

Dahası  
Reaksiyon skoru
125
İsim
Cengiz Balkiraz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Top Bottom