Neler Yeni

Yardım Zalman R1 Kablo Niye Kesilmiş Sizce ?

Can...

80+ Platinum
Cidden bruh kazık mı yedm
Mesaj otomatik birleştirildi:

Alıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüle

Sorun yaratır mı peki hocam

Bende o yetenek varmı acaba olmayabilir :D

@Can... @Farway @HacıSOFU

Gelen cevap :

Alıntıyı görüntüle
Saçma bir cevap 24 pin kablosu kesik onda mı gereksiz yani ben fotodan öyle gördüm

James Gg

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,338
İsim
James Gg
İlgilendiği Kategoriler
Pc Toplama-ekran kartı-işlemci-anakart-acer çöp laptop

HacıSOFU

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,326
İsim
Hacı

Furkan²

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,711
İsim
Furkan
İlgilendiği Kategoriler
Kur'an_ı Kerim - Satranç - Piano - Tenis - Anime/Manga - Klasik Müzik - Felsefe - Krunker
24 pin , Cpu , Gpu kabloları sağlamsa sorun olmaz. Kestiği kablolar sata ya da moleks kabloları. Sadece şu bantlarla sarılmış olanların uçları açık ise sıkıntı, eğer onların uçları da silikonlu ise bir şey olmaz.

Sherlockholmes12

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
460
İsim
Serhan emre
Öncelikle merhaba bu yazın sistemimi sattıktan sonra kuzenime gittim ve şansa kasasını saklıyordu paraya ihtiyacı olduğu için aldım bu fiyata sağlam 600 w Psu'lu kasa alamayacağımı biliyorum (300 liraya aldım) Sizce Uyguna mı almışım ?

2.sorum yazın büyük ihtimalle bu kasayı toplayıp satıcam veya kullanıcam vs. Eklediğim fotoya bakarsanız PSU'nun güç kablosu oluyor sanırım kesilmiş (detay fotoda var)

Ucuna silikon sıkılmış ve bantanmış şu bulanık çıkan yer yaklaşık 10 kablo.

sata yazan sökettede 4 kablo slikonlanmış
.

Bu İşlem Sorun çıkartırmı Bana Yanlış Bilmiyorsam Bu Ekran kartının Güç Piniyle Falan Alakalıydı 1050 ti ile kullandı kuzenim.

Kafama Takıldı Çıkartıp Bakayım Dedim bı dersler yoğun değilken beni aydınlatırsanız sevinirim.

@Furkan² Nedir hocam bilgin varmı

@Ckribrahim
Sata ssd kablosu bence

James Gg

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,338
İsim
James Gg
İlgilendiği Kategoriler
24 pin , Cpu , Gpu kabloları sağlamsa sorun olmaz. Kestiği kablolar sata ya da moleks kabloları. Sadece şu bantlarla sarılmış olanların uçları açık ise sıkıntı, eğer onların uçları da silikonlu ise bir şey olmaz.
Slikonlu hocam

Hadi ordan dallamaya bak sen.
Uçları kapalıysa sorun olmaz.
:D silikonlu

Fileli olansa o sağlam

etrafında file olan
Sağlam o

Furkan²

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,711
İsim
Furkan
İlgilendiği Kategoriler
Kur'an_ı Kerim - Satranç - Piano - Tenis - Anime/Manga - Klasik Müzik - Felsefe - Krunker
Slikonlu hocam

:D silikonlu

Fileli olansa o sağlam
Uçları düzgün kapatılmışsa sorun yok, bende esk psu'larımı kesip 5/10 metrelik şerit ledlere güç kaynağı olarak takıyorum o şekilde 2-3 yıldır kullandığım psu'lar var bi sorun olmadı daha.

James Gg

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,338
İsim
James Gg
İlgilendiği Kategoriler
Uçları düzgün kapatılmışsa sorun yok, bende esk psu'larımı kesip 5/10 metrelik şerit ledlere güç kaynağı olarak takıyorum o şekilde 2-3 yıldır kullandığım psu'lar var bi sorun olmadı daha.
Bakalım hocam seneye toplicaz inşallah

Dahası  
Reaksiyon skoru
11,188
İsim
Murat Orhan
Öncelikle merhaba bu yazın sistemimi sattıktan sonra kuzenime gittim ve şansa kasasını saklıyordu paraya ihtiyacı olduğu için aldım bu fiyata sağlam 600 w Psu'lu kasa alamayacağımı biliyorum (300 liraya aldım) Sizce Uyguna mı almışım ?

2.sorum yazın büyük ihtimalle bu kasayı toplayıp satıcam veya kullanıcam vs. Eklediğim fotoya bakarsanız PSU'nun güç kablosu oluyor sanırım kesilmiş (detay fotoda var)

Ucuna silikon sıkılmış ve bantanmış şu bulanık çıkan yer yaklaşık 10 kablo.

sata yazan sökettede 4 kablo slikonlanmış
.

Bu İşlem Sorun çıkartırmı Bana Yanlış Bilmiyorsam Bu Ekran kartının Güç Piniyle Falan Alakalıydı 1050 ti ile kullandı kuzenim.

Kafama Takıldı Çıkartıp Bakayım Dedim bı dersler yoğun değilken beni aydınlatırsanız sevinirim.

@Furkan² Nedir hocam bilgin varmı

@Ckribrahim
Sadece sarı ve siyah kablolar kesilmiş gibi duruyor. Bunun en büyük nedeni de muhtemelen Bozuk bir ekran kartı fanının fanları yerine 8cm kasa fanları takıldı ve güç vermek için molex olmadığından kabloları kesip birbirine bağladılar. Ben de güncel olarak bu şekilde kullanıyorum ekran kartımı. Kablo eki yapmak için kesmişlerdir kısacası.

James Gg

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,338
İsim
James Gg
İlgilendiği Kategoriler
Sadece sarı ve siyah kablolar kesilmiş gibi duruyor. Bunun en büyük nedeni de muhtemelen Bozuk bir ekran kartı fanının fanları yerine 8cm kasa fanları takıldı ve güç vermek için molex olmadığından kabloları kesip birbirine bağladılar. Ben de güncel olarak bu şekilde kullanıyorum ekran kartımı. Kablo eki yapmak için kesmişlerdir kısacası.
Ekran kartı ısınıyordu diye kestim dedi

Cidden bruh kazık mı yedm

Alıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüle

Sorun yaratır mı peki hocam

Bende o yetenek varmı acaba olmayabilir :D

@Can... @Farway @HacıSOFU

Gelen cevap :

Alıntıyı görüntüle
@MuratTheFounderOfGariban fotolar

James Gg

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,338
İsim
James Gg
İlgilendiği Kategoriler
O Saçmalamış biraz, farklı bir kabloya ek yapılmak için kesilmiştir yüksek ihtimal dediğim gibi.
Tecrübeli herhalde ki bantlamış slikonlamış şansa misafirliğe gittiğimizde Al-Sat yaptığımın konusu açıldı o sistemini parça parça sattı 1050 ti vardı kasa PSU yu saklıyordu 300 liraya veririm dedi bende direk aldım şuan bulabileceğimi sanmıyorum bu fiyata

Top Bottom