Neler Yeni

Yardım Zevkine Öğrenmek İçin Oc yapılır mı?

VitoScaletta

80+ Gold
ryzen 3 1300x
1050 ti pc
anakart MSI B350M PRO-VD PLUS AMD
var akşam akşam canım sıkıldı ekran kartına zevkine oc yapıyımı sonra ayarları en başa çevircem hemde oc öğrenmiş olurum biraz @kandes22 oc bilen biri varmı galiba kandes di

Son düzenleme:

OdinSonThoR

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,318
İsim
Cemal Faruk Koçak
keşke benim işlemcimde o.c olsa ama ben bunu seçtim bütçe nedenlerindne

Vitor Pereira

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Keyfine oc yapılmaz eğer işlemcin ekran kartını tam besleyemiyor ise Ghz overclock ile daha fazla beslenmesini sağlasın. Zaten sistemin yeterli performans veriyorsa overclock ZARARINA olur.

VitoScaletta

80+ Gold
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Keyfine oc yapılmaz eğer işlemcin ekran kartını tam besleyemiyor ise Ghz overclock ile daha fazla beslenmesini sağlasın. Zaten sistemin yeterli performans veriyorsa overclock ZARARINA olur.
sadece ekran kartına yapmayı öğrenicem yavaş yavaş arttırıcam zaten ekran donuncada görev yöneticisinden stres testini kapatıcam bu kadar değilmi ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

aga yardım edecek birileri yokmu

Son düzenleme:

Özgürcan

80+ Silver
En İyi Cevap
1
sadece ekran kartına yapmayı öğrenicem yavaş yavaş arttırıcam zaten ekran donuncada görev yöneticisinden stres testini kapatıcam bu kadar değilmi ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

aga yardım edecek birileri yokmu
ekran kartının marka model bellıyse ınternette yapan kısılerın ayarlarına bakabılırsın memory ıse gpu z ıle bakıcaksın her bellek markası degısıyor hızları ıslemcı ıse maks hızı neyse onu yaz sonra bır voltaj belırle 1.4 veya 1.3 stabıl testı yap basarılı ıle gectıyse 1.39 1.38 1.37 dıye dusure dusure ılerle hangısınde stabıl bozuluyorsa bır oncekını kullanacaksın zor bırsey degıl aslında sadece deneme yanılma ıle gıtmek gerekıyor bıraz da zamanını alabılır

VitoScaletta

80+ Gold
ekran kartının marka model bellıyse ınternette yapan kısılerın ayarlarına bakabılırsın memory ıse gpu z ıle bakıcaksın her bellek markası degısıyor hızları ıslemcı ıse maks hızı neyse onu yaz sonra bır voltaj belırle 1.4 veya 1.3 stabıl testı yap basarılı ıle gectıyse 1.39 1.38 1.37 dıye dusure dusure ılerle hangısınde stabıl bozuluyorsa bır oncekını kullanacaksın zor bırsey degıl aslında sadece deneme yanılma ıle gıtmek gerekıyor bıraz da zamanını alabılır
işlemci değilde ekran kartı deniyorum şuan

Elexra23

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
211
İsim
Elexra23
kaybedecek bi şeyin yoksa vur gözüne :D

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri