Neler Yeni

Yardım Zevkine Öğrenmek İçin Oc yapılır mı?

Arda54_TR

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,345
İsim
Arda Barınır
sadece ekran kartına yapmayı öğrenicem yavaş yavaş arttırıcam zaten ekran donuncada görev yöneticisinden stres testini kapatıcam bu kadar değilmi ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

aga yardım edecek birileri yokmu
aga youtube da msı afterburnerla oc videoları var zibilyon tane takıldığın yeri buraya sor

NakreS14

80+ Platinum
En İyi Cevap
25
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,070
İsim
Serkan
ryzen 3 1300x
1050 ti PC
anakart MSI B350M PRO-VD PLUS AMD
var akşam akşam canım sıkıldı ekran kartına zevkine oc yapıyımı sonra ayarları en başa çevircem hemde oc öğrenmiş olurum biraz @kandes22 oc bilen biri varmı galiba kandes di
Zevkine oc yaparsan yeni bir sistem almak zorunda kalabilirsin burasi Türkiye 1 dolar 8 liraya dayanmiş vergilerle uçuyor gidiyor. Oc tehlikelidir nasil yapıldiğini bilmiyorsan girme

naysxd

80+
Bence tam olarak araştır hem öğren hem de içini rahatlat geçenki konunda dediğim gibi her zaman mantık :)

kandes22

80+ Platinum
En İyi Cevap
13
Keyfine oc yapılmaz eğer işlemcin ekran kartını tam besleyemiyor ise Ghz overclock ile daha fazla beslenmesini sağlasın. Zaten sistemin yeterli performans veriyorsa overclock ZARARINA olur.

Ben keyfine yapıyorum.

Bir sorun yok.

Zevkine oc yaparsan yeni bir sistem almak zorunda kalabilirsin burasi Türkiye 1 dolar 8 liraya dayanmiş vergilerle uçuyor gidiyor. Oc tehlikelidir nasil yapıldiğini bilmiyorsan girme

Öcü mü bu la?

Mâthes

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,283
İsim
Ali
sadece ekran kartına yapmayı öğrenicem yavaş yavaş arttırıcam zaten ekran donuncada görev yöneticisinden stres testini kapatıcam bu kadar değilmi ?

Kral git PC building sim indir orda dene en azından parçalarına zarar gelmez

Dahası  
Reaksiyon skoru
85
İsim
YuSuF
İşlemci Çarpan kilidinden yapılır soğutucun stok veya oyunlarda 80 dereceyi geçerse yapma derim eğer İhtiyacın yoksa yapacağım dersen işlemci ömrün kısalır çarpan kilidinden yavaş yavaş artırıp voltaj ver dikkat et yakma.Birde Çok uçuk değer yapma 3.0 ghz ise max 3.7 vb

Emre123a

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
10,312
İsim
Emre
işlemci için 1,4v ve 90 dereceyi geçmesin istediğini ayarla

4101995

80+ Gold
En İyi Cevap
24

İşlemciye yardım edebilirim.

NakreS14

80+ Platinum
En İyi Cevap
25
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,070
İsim
Serkan
Ben keyfine yapıyorum.

Bir sorun yok.

Öcü mü bu la?
Bilinçsiz şekilde oynan her türlü ayar bana göre öcü dür yeni bir kart alindiğinda normal bir kullanici isen oc yapılmamalı ne zaman sana yetmemeye başlar kart eskimeye yüz tutar o zaman yapmalisin benim fikrim bu yönde

kandes22

80+ Platinum
En İyi Cevap
13
Bilinçsiz şekilde oynan her türlü ayar bana göre öcü dür yeni bir kart alindiğinda normal bir kullanici isen oc yapılmamalı ne zaman sana yetmemeye başlar kart eskimeye yüz tutar o zaman yapmalisin benim fikrim bu yönde

RTX 3090 bile alsam OC yaparım.

NakreS14

80+ Platinum
En İyi Cevap
25
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,070
İsim
Serkan
Top Bottom