Neler Yeni

Zotac GTX 980 Omega 80 derece

QxyBaron

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Doğukan Şanlı
Ekran kartını ikinci el aldım 20 gündür kullanıyorum ve bakımlarını kendim yaptım. Bakımdan önce de 80 derecede sabitti ama bakımdan sonra da 80 derecenin altına indiremedim. Kartın içi hiç açılmamıştı ilk defa ben açtım her yerini güzelce temizledim macununu Arctic MX-4 ile değiştirdim ama derece yine de 80 derecenin altına düşmedi. Kasam Dark Guardian ve yan tarafı açık şekilde kullanıyorum yardımcı olur musunuz? Teşekkürler.

DerratiX

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,536
İsim
Eren
İlgilendiği Kategoriler
karışık
Instagram
@sshintori
Steam
shiori
Discord
poxy_
Boşta ne kadar? Fan dönüş hızları ve kartın watt değerleri ne kadar?

Berk Atmaca

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,266
İsim
Berk Atmaca
Şuan da kart boşta 34 derece ve fan hızı %33 te. Watt değerlerine bakmadım.
Yük altındaki fan donüş hızı lazım kanka. Büyük ihtimalle kart uzun zamandır kullanılıyor ve termal macunu değişmemiş.

QxyBaron

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Doğukan Şanlı
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Yük altındaki fan donüş hızı lazım kanka. Büyük ihtimalle kart uzun zamandır kullanılıyor ve termal macunu değişmemiş.
Kanka yazdım oraya dikkatli okusaydın keşke termal macununu Arctic MX-4 ile değiştirdim. Bir furmark testine sokup bakayım fan hızına

Berk Atmaca

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,266
İsim
Berk Atmaca
Yükte %65 hızda 1965RPM de dönüyor.
MSI After Burner'da fan hızının yanında bir dişli çark var ayar kısmı kısaca. Oraya tıklayıp kullanıcı on ayarlı fan kontrolünü açın. Derecelere gore fan hızını biraz arttırmayı deneyebilirsiniz. Fan hızının artması sesin artmasına sebep olacaktır. Rahatsız olmuyorsanız 75 dereceden sonra fan hızını %80'in üstüne tutmayı deneyebilirsiniz. %100'e getirmenini onermem hem çok ses çıkar hem fanın omrü çok hızlı azalır ki %80 bile gayet yüksek.

QxyBaron

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Doğukan Şanlı
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
MSI After Burner'da fan hızının yanında bir dişli çark var ayar kısmı kısaca. Oraya tıklayıp kullanıcı on ayarlı fan kontrolünü açın. Derecelere gore fan hızını biraz arttırmayı deneyebilirsiniz. Fan hızının artması sesin artmasına sebep olacaktır. Rahatsız olmuyorsanız 75 dereceden sonra fan hızını %80'in üstüne tutmayı deneyebilirsiniz. %100'e getirmenini onermem hem çok ses çıkar hem fanın omrü çok hızlı azalır ki %80 bile gayet yüksek.
Deneyeceğim teşekkürler.

Top Bottom