Neler Yeni

Ekran kartı fanından gelen tıkırtı sesi

Markos

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Arden Fırat
Selam arkadaşlar. Yaklaşık 2 ay önce yeni bir sistem dizdim ekran kartı olarak asus dual gtx 1660ti modeline sahibim. İki hafta önce kasa içi çok toz tuttuğu için temizlemek amacıyla saç kurutma makinasının soğuk kısmıyla temizlemek istedim. Ardından bir süre sonra ekran kartının bir fanından fan hızlanırken tıkırtı sesi gelmeye başladığını duydum. Tam böyle fan yavaşlayınca hızlanmaya başlarken tırırırı diye bir ses geliyor ve artık batmaya başladı açıkcası. Özellikle oyun oynarken 10 15snde bir o ses geliyor.Ne yapmam lazım zarar verirmi teknik donanıma tam hakim değilim yardımcı olursanız çok minettar olurum sevgilerle.

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
ömer horasan
Biraz hortlatıyorum ancak ne yaptığınızı merak ettim . Öylece kullanmaya devam edip bir sorunla karşılaştınız mı ? Yoksa garantiye mi yolladınız?

Homeless

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Kaan Süzer
Aynı sorun bendede var. (Aynı marka ve model) MSI afterburner uygulamasını açıp fan hızını %25 yapıyorum hızlanma evresinde 15 saniye falan tıkırtı sesi geliyor sonra duruyor.

Corvin

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
24
İsim
Fırat DURMAZ
bende de aynı sorun vardı. temızlerken ayarını bozdum galiba. ben bır cozum buldum ve basarılı oldum. yaklasık 7 aydır ses gelmıyor. WD40 dıye bir temzleyici sprey var. bunun bır cubugu var onu takıp fanın arasından (cok az mıktar) da sıktım. elımle bıraz döndürüp sildim etrafını.
yaklasık 7 aydır ses yok artık. sadece paylasıyım dedım. uygularmısınız bılemem.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
905,817
Üyeler
140,558
Son üye
selimsoylu321321
Top Bottom