Neler Yeni

TPM 2.0 Nasıl etkinleştirebilirim

Ekran Alıntısı.PNG

pickpocket

Ventus☪
Moderatör
En İyi Cevap
27
Dahası  
Reaksiyon skoru
11,799
İsim
Ventus
İlgilendiği Kategoriler
Teknik Sorunlar
Instagram
www.instagram.com/serhatcanavci
Steam
www.steamcommunity.com/id/serhatcanavcii
Facebook
serhatcanavci
Twitter
AvciSerhatCan
Discord
Ventus#1033
Reddit
VentusTR

BIOS’tan etkinleştirmek:​

tpm

Eğer yukarıdaki çözümlerde TPM’in varlığına dair bir kanıt bulamamışsanız, son bir çaremiz daha var. Bunun için aşağıdaki adımları izlemeniz yeterli.

NOT: Bu anlatılanlar, ASUS marka anakart üzerinden anlatılmıştır. UEFI ayarları üreticiden üreticiye ve bilgisayardan bilgisayara değişiklik gösterebilir. Kendi anakartınızda UEFI ayarlarına nasıl erişebileceğini internetten öğrenebilirsiniz.

• Bilgisayarı yeniden başlatın ve açılış sırasında anakartınız için belirlenen kısayolla BIOS ayarlarına girin. Genellikle F2, F10 ve Del tuşları kullanılır.
  • Sağ altta yer alan ‘Advanced mode’ seçeneğine tıklayın.
  • Açılan sayfanın üstündeki çubukta yer alan ‘Advanced’ sayfasına gelin.
  • PCH-FW Configuration seçeneğine tıklayın.
  • PTT’ özelliğini ya da 'TPM Device Selection' özelliğini ‘Disabled’ yerine ‘Enabled (ya da Enabled Firmware TPM)’ olarak değiştirin. AMD Ryzen tabanlı işlemcilerdeyse ‘AMD fTPM’ isimli özelliği etkinleştirmeniz gerekecektir.
Artık TPM 2.0, sisteminizde gözükecektir ve Windows 11, sisteminiz tarafından desteklenecektir.

lil musty

80+ Silver
En İyi Cevap
9

tpm

Eğer yukarıdaki çözümlerde TPM’in varlığına dair bir kanıt bulamamışsanız, son bir çaremiz daha var. Bunun için aşağıdaki adımları izlemeniz yeterli.

NOT: Bu anlatılanlar, ASUS marka anakart üzerinden anlatılmıştır. UEFI ayarları üreticiden üreticiye ve bilgisayardan bilgisayara değişiklik gösterebilir. Kendi anakartınızda UEFI ayarlarına nasıl erişebileceğini internetten öğrenebilirsiniz.

• Bilgisayarı yeniden başlatın ve açılış sırasında anakartınız için belirlenen kısayolla BIOS ayarlarına girin. Genellikle F2, F10 ve Del tuşları kullanılır.
  • PTT’ özelliğini ya da 'TPM Device Selection' özelliğini ‘Disabled’ yerine ‘Enabled (ya da Enabled Firmware TPM)’ olarak değiştirin. AMD Ryzen tabanlı işlemcilerdeyse ‘AMD fTPM’ isimli özelliği etkinleştirmeniz gerekecektir.
Artık TPM 2.0, sisteminizde gözükecektir ve Windows 11, sisteminiz tarafından desteklenecektir.
Laptop'ların BIOS'ları genelde bu masaüstü anakartlarına göre daha basit oluyor. Laptoplar içinde aynı şey söz konusu mu? Çünkü 2 3 kez BIOS'a girdiğimde Advanced kısmından öyle bir şey gördüğümü hatırlamıyorum.

Yakup.

80+ Gold
En İyi Cevap
10
Anakart modeliniz nedir?

pickpocket

Ventus☪
Moderatör
En İyi Cevap
27
Dahası  
Reaksiyon skoru
11,799
İsim
Ventus
İlgilendiği Kategoriler
Teknik Sorunlar
Instagram
www.instagram.com/serhatcanavci
Steam
www.steamcommunity.com/id/serhatcanavcii
Facebook
serhatcanavci
Twitter
AvciSerhatCan
Discord
Ventus#1033
Reddit
VentusTR
Laptop'ların BIOS'ları genelde bu masaüstü anakartlarına göre daha basit oluyor. Laptoplar içinde aynı şey söz konusu mu? Çünkü 2 3 kez BIOS'a girdiğimde Advanced kısmından öyle bir şey gördüğümü hatırlamıyorum.
Bios'unuzu güncelleyin.

• Konu Sahibi Konu Sahibi

tpm

msi anakartlarda security kısmından aktif ettim fakat hala aynı?
Mesaj otomatik birleştirildi:

yardımcı olurmusunuz

security kısmında yer alıyor ama ben açmama rağmen sonuç aynı

Son düzenleme:

Qzer

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
816
İsim
Ekrem
msi anakartlarda security kısmından aktif ettim fakat hala aynı?

yardımcı olurmusunuz

security kısmında yer alıyor ama ben açmama rağmen sonuç aynı
Bios güncel mi

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
mehmet
anakartım asus prıme h410m-k r2.0 işlemcim intel, biosu asus sityesinden en son sürüme güncelledim. Biosdan Advanced\PCH-FW Configuration'a girdiğimde ptt çıkmıyor yukardaki gibi enable firmware tpm yapıyorum kaydedip çıkıyorum ancak valoranta girdiğimde gene tpm 2.0 uyarısı çıkıyor. biosa tekrar girdiğimde Advanced\PCH-FW Configuration da gene descrete tpm e dönüyor kendi.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
894,820
Üyeler
138,414
Son üye
Mertqed
Top Bottom