Neler Yeni

Yardım Laptop’a sonradan ssd takılırmı

GeZgiN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
41
İsim
Mevlüt Yıldırım
Arkadaşlar elimde bir laptop var
Marka modelde bu fakat içinde hdd var ssd yok bu cihaza ssd takılırmı bir gereksinimi olurmu. Birde elle takılabilirmi bilgisayarcımı görmesi lazım

BurakBrllr

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Arkadaşlar elimde bir laptop var
Marka modelde bu fakat içinde hdd var ssd yok bu cihaza ssd takılırmı bir gereksinimi olurmu. Birde elle takılabilirmi bilgisayarcımı görmesi lazım
Sata SSD takabilirsin hocam ama HDD sökülmesi lazım. M2 SSD takılır mı onu göremedim sitelerde emin değilim.

GeZgiN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
41
İsim
Mevlüt Yıldırım
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sata SSD takabilirsin hocam ama HDD sökülmesi lazım. M2 SSD takılır mı onu göremedim sitelerde emin değilim.
Farklı yuva olurmu hdd yerinden başka yoksa kesin sökmekmi lazım hdd yi

BurakBrllr

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Farklı yuva olurmu hdd yerinden başka yoksa kesin sökmekmi lazım hdd yi
Verdiğiniz linkten araştırdığımda Asus'un sitesinde SSD+HDD olan model çıkıyor. Eğer sizin cihazda sadece HDD varsa büyük ihtimalle 2. yuva yoktur ve o yüzden HDD sökülüp SSD takılması lazım.

GeZgiN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
41
İsim
Mevlüt Yıldırım
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Verdiğiniz linkten araştırdığımda Asus'un sitesinde SSD+HDD olan model çıkıyor. Eğer sizin cihazda sadece HDD varsa büyük ihtimalle 2. yuva yoktur ve o yüzden HDD sökülüp SSD takılması lazım.
Anladım hocam sağolun
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam peki YouTube da izlediğimie göre ssd yeri okarak m2 slotuda var düz m2 mi takıyoruz yoksa laptop için özel m2 ler varmı. Birde hard diks yeri içinde sata ssd takılıyor oda standartmı yoksa farklı bir ssd mi

Son düzenleme:

BurakBrllr

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Anladım hocam sağolun
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam peki YouTube da izlediğimie göre ssd yeri okarak m2 slotuda var düz m2 mi takıyoruz yoksa laptop için özel m2 ler varmı. Birde hard diks yeri içinde sata ssd takılıyor oda standartmı yoksa farklı bir ssd mi
Eğer M2 yeri varsa normal M2 ler uygundur hocam. Sata SSD ler zaten 2.5 inç boyutunda olduğu için hepsi uyar.

BurakBrllr

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
894,474
Üyeler
138,363
Son üye