Neler Yeni

Sistemlerin hafta sonu çıkma sorunsalı

Jokester

80+ Bronze
Etkileşimin en yoğun olduğu zamanlar hafta sonu olduğu için sistemlerin hafta sonu çıkmasını mantık olarak elbette doğru buluyorum. Fakat bazı malum sebepler yüzünden yüksek bütçesi olan insanlar sanırım benim gibi paralarını dövizde veya altın da tutuyorlar. Hafta sonları banka makas farkları çok fazla olduğu için neredeyse 1000TL-1500 TL civarında zarar etmek söz konusu olabiliyor. Cuma iş saati sonuna doğru TL geçmek ve Pazartesi tekrar döviz veya altın almak bir yol olabilir fakat bu seferde alım satım vergisi ödemek yorucu oluyor.

Siz bu sorunu yaşıyor musunuz, yaşıyorsanız bu sorunu nasıl çözüyorsunuz?

@Abdullah Hacıgül ekstra olarak hocam sizin önerebileceğiniz bu konu hakkında bir şey var mı? veya en azından sizin sistemleriniz için Cuma gününden biraz bilgi verilemez mi? insanlarda ona göre pozisyon alır.

Herkese teşekkürler.

Hudzell

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
21,240
İsim
Hakan
İlgilendiği Kategoriler
Mining, Trading, Kripto, Crack
Eğer ki sistem almaya tam niyetiniz varsa değil 1 gün, 1 hafta öncesinden paranızı hazır bulundurmalısınız. Ben sistemimi alırken her şeyi 1 hafta öncesinden ayarlamıştım.

asertyu

80+ Silver
En İyi Cevap
1
evet haftasonu makaslar çok yüksek.Dövizi USDT,altını PAX Gold olarak falan tutabilirsin kripto borsalarda en azından istediğin saatte bozma imkanın olur.

Jokester

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Eğer ki sistem almaya tam niyetiniz varsa değil 1 gün, 1 hafta öncesinden paranızı hazır bulundurmalısınız. Ben sistemimi alırken her şeyi 1 hafta öncesinden ayarlamıştım.

Bu mantıklı olabilir fakat stok sorunları ve açıklanan sistemin de özelliklerinin beklenti altında olmasından dolayı insanlar sistemi almayabilir. Ve herkesin malumu olduğu üzere 1 hafta Türkiye için çok uzun bir süre değer kaybı vb durumlar yaşanması çok olası.

Hudzell

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
21,240
İsim
Hakan
İlgilendiği Kategoriler
Mining, Trading, Kripto, Crack
Bu mantıklı olabilir fakat stok sorunları ve açıklanan sistemin de özelliklerinin beklenti altında olmasından dolayı insanlar sistemi almayabilir. Ve herkesin malumu olduğu üzere 1 hafta Türkiye için çok uzun bir süre değer kaybı vb durumlar yaşanması çok olası.
Doğru, tabii sistemi alamama riski de var. Sistem almak da bir nevi risktir ne yazık ki, mesela ben elimdeki sistemi 15k'ya aldım 1 hafta sonra misliyle güzelleri 13k'dan satışa çıktı ancak iş işten geçti benim için. Tabii 1 ay sonrasında piyasada sistem kalmamıştı yine kara geçtim sayılır. :D

Zaten başta donanım arşivi için konuşuyorum diğerlerini bilmem, önceden az çok nasıl bir sistemin az çok çıkacağını ufaktan haber ediyor. Yani sıkı takip etmek lazım bilemiyorum.

Dahası  
Reaksiyon skoru
225
İsim
Mert
Etkileşimin en yoğun olduğu zamanlar hafta sonu olduğu için sistemlerin hafta sonu çıkmasını mantık olarak elbette doğru buluyorum. Fakat bazı malum sebepler yüzünden yüksek bütçesi olan insanlar sanırım benim gibi paralarını dövizde veya altın da tutuyorlar. Hafta sonları banka makas farkları çok fazla olduğu için neredeyse 1000TL-1500 TL civarında zarar etmek söz konusu olabiliyor. Cuma iş saati sonuna doğru TL geçmek ve Pazartesi tekrar döviz veya altın almak bir yol olabilir fakat bu seferde alım satım vergisi ödemek yorucu oluyor.

@Abdullah Hacıgül ekstra olarak hocam sizin önerebileceğiniz bu konu hakkında bir şey var mı? veya en azından sizin sistemleriniz için Cuma gününden biraz bilgi verilemez mi? insanlarda ona göre pozisyon alır.

Herkese teşekkürler.
önerim kendi çapında yeticek kadar cebinde TL tutman. misal Allah göstermesin acil bir sağlık harcaması olabilir veya uyguna bir şey görürsün almak istemen gibi durumlar için. ben bu yüzden minimum 15 k nakit TL tutuyorum. geri kalan hepsi yatırımda. bankadan döviz almakta 1 k usdde 18 TL gibi bir şeydi.

LineaTurco

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,013
İsim
Zeki Müren

Herkese teşekkürler.
Eğer yüksek bütçeniz varsa paranın belli bir kısmını nakitte tutarsınız ki fırsatları kaçırmayın bu bilgi öğrebilmeden yüksek bütçeye ulaşılması şaşırtıcı olur

Jokester

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Arkadaşlar ben al-satçı değilim biriktirdiğim üç kuruş paranın değer kaybetmemesi için dövizdeyim. Daha önce bu konudan çok sorun yaşadım artık 1 birim paramı bile TL de tutmuyorum. Bilgisayar için ayırdığım bütçe zaten 17k civarı bu yüzden tek bir gecede oluşacak kur şokundan kaybım en az 1000 1500 TL olur bu az bir para değil.

cLarq

80+ Gold
En İyi Cevap
3
3 ay para tuttum kredi kartında şimdikiler 1 hafta önceden sistem çıkacak de. Son gün son dk foruma konu açıyorlar yetişemedim diye :)

Jokester

80+ Bronze
Farkındaysanız son 2 aydır kur sıkıntıları çok fazla yaşanıyor. Neden konuyu ben şu kadar ay bekledim bu kadar ay sabrettim tarafına çekiyorsunuz arkadaşlar? konuda tamamen farklı bir şeyden bahsediyorum.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
905,857
Üyeler
140,570
Son üye
mustafacc
Top Bottom