Neler Yeni

Yük binince bilgisayarım kapanıyor.

'Plexian

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
50
İsim
Berkay Yılmaz
Merhabalar, ETS2, GTA V gibi oyunları oynarken bilgisayarıma yük binince aniden kapanıyor ve zannımca kendini korumaya aldığı için 2-3 dakika açılmıyor. Bilgisayarım kaldırmasına rağmen hiç bir oyunu yüksek ayarlarda oynayamıyorum bunun yüzünden. Sıcaklık değerlerim normal, PSU'dan kaynaklandığını düşünüyorum. Sizce sebebi nedir? Çözümü var mıdır? (PSU'nun kötü olduğunu biliyorum fakat aldığım zaman opsiyon olarak farklı PSU yoktu, her geçen gün de 100'er lira zam geliyordu. Bu yüzden bu PSU'yu almak zorunda kaldım)
PSU: PowerBoost Fury 550W

Son düzenleme:

alex jensen

80+ Silver
Merhabalar, ETS2, GTA V gibi oyunları oynarken bilgisayarıma yük binince aniden kapanıyor ve zannımca kendini korumaya aldığı için 2-3 dakika açılmıyor. Bilgisayarım kaldırmasına rağmen hiç bir oyunu yüksek ayarlarda oynayamıyorum bunun yüzünden. Sıcaklık değerlerim normal, PCU'dan kaynaklandığını düşünüyorum. Sizce sebebi nedir? Çözümü var mıdır? (PCU'nun kötü olduğunu biliyorum fakat aldığım zaman opsiyon olarak farklı PCU yoktu, her geçen gün de 100'er lira zam geliyordu. Bu yüzden bu PCU'yu almak zorunda kaldım)
PCU: PowerBoost Fury 550W
farklı bir psu ile dene eğer hala kapanıyorsa sorun ekran kartıdır

'Plexian

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
50
İsim
Berkay Yılmaz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
farklı bir psu ile dene eğer hala kapanıyorsa sorun ekran kartıdır
Maalesef öyle bir şey deneme imkanım yok, sorunu başka bir şekilde anlayamaz mıyım? Bu arada yanlış yazmışım kusurma bakmayın PSU olacak :D

alex jensen

80+ Silver
Maalesef öyle bir şey deneme imkanım yok, sorunu başka bir şekilde anlayamaz mıyım? Bu arada yanlış yazmışım kusurma bakmayın PSU olacak :D
anlayamazsın bir bilgisayarcıya götür yanlarında dur bende de aynı sorun vardı ekran kartının çipi arızalı çıktı iade edildi sende de siyah ekran oluyor ve fanlar son hızda dönüyor dimi

AydNn

80+ Bronze
Herhangi bir bilgisayar mağasına git dene para istiyebilirler bu arada (saçma sapan bir yere değil itopya vatan vb)

'Plexian

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
50
İsim
Berkay Yılmaz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
anlayamazsın bir bilgisayarcıya götür yanlarında dur bende de aynı sorun vardı ekran kartının çipi arızalı çıktı iade edildi sende de siyah ekran oluyor ve fanlar son hızda dönüyor dimi
Bende bilgisayar açıldığı zaman fanlar son hızda dönüyor fakat açıldıktan sonra normal hızına tekrar iniyor. Bilgisayarımın hala garantisi sürmekte. Garantiye götürsem yardımcı olurlar mı?

alex jensen

80+ Silver
Bende bilgisayar açıldığı zaman fanlar son hızda dönüyor fakat açıldıktan sonra normal hızına tekrar iniyor. Bilgisayarımın hala garantisi sürmekte. Garantiye götürsem yardımcı olurlar mı?
evet olurlar dediğim gibi muhtemelen sorun ya psu ya gpu

theali

80+ Bronze
bendede aynı şey oluyor ekran kartı kaynaklımı bu sorun?

theali

80+ Bronze

alex jensen

80+ Silver
GPU'ya OCCT ve Furmark yapmıştım 2 hafta önce kapanmadı
PSU ya testi nasıl yapaağım
testlerden bişi çıkmaz ztn ayrı ayrı denemen gerekiyor ben de o kadar test yaptım tık yoktu

Top Bottom