Neler Yeni

Çözüldü✓ Güncelleme Yapayımmı b450 s2h Bios ?

byhorozkentli

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,240
İsim
Deniz Bey
Merhaba Arkadaşlar Biosun yeni Sürümü Oldugunu Gördüm Sizce Güncelleme yapayım
2022-01-23_18-40-39.png
mı tavsiyeniz nedir ?

Alfha13

80+ Silver
Evet, yapmalısın.

misfit

80+ Silver
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,555
İsim
misfit
Yapmanda fayda var. Bende F65d F62d sürümünü kullanıyorum, herhangi bir sorun yaşamadım.

Son düzenleme:

byhorozkentli

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,240
İsim
Deniz Bey
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Teşekkürler Güncelledim .

Sllent

80+ Gold
En İyi Cevap
2
F62d sürümüne güncellemiştim, @bana beko derler OC yaparken BIOS yüzünden bir sürü hatayla karşılaştım.
Mesela RAM'im önceki OC ayarlarında çalışmıyordu daha kötü hale gelmişti, sonra F61'e geri dönünce sorunlar çözüldü.
F62d'de 2 3 tane BIOS sekmesi kaybolmuş, ben güncellemeni önermiyorum.

byhorozkentli

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,240
İsim
Deniz Bey
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Güncelledim xpm ayarınıda yapıp ramlari 3200 e aldım oc ayarınıda yaptım gayet sorunsuz halloldu

bana beko derler

80+ Silver
En İyi Cevap
2
BETA BIOS kullanmak sağlıklı bir kullanım değildir, zorunlu olmadıkça tavsiye etmem. Güncellediysen ve bir sorun yaşamıyorsan bir şey diyemem ama bu sefer sorun yaşamadın diye her BETA BIOS sorunsuz olacakmış gibi bir algıya kapılma.

AydNn

80+ Bronze
bir dahaki betaya geçme bence çoğu beta da ya bireyleri unutup düzeltmiyorlar ya yanlış yapıyorlar bazen düzgün çalışanı bozuyorlar falan garip sorunlarla karşılaşabilirsin

misfit

80+ Silver
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,555
İsim
misfit
F62d sürümüne güncellemiştim, @bana beko derler OC yaparken BIOS yüzünden bir sürü hatayla karşılaştım.
Mesela RAM'im önceki OC ayarlarında çalışmıyordu daha kötü hale gelmişti, sonra F61'e geri dönünce sorunlar çözüldü.
F62d'de 2 3 tane BIOS sekmesi kaybolmuş, ben güncellemeni önermiyorum.
F62d beta olduğu için OC işlemleri için pek tavsiye edilmiyor. Fakat genelde güncel tutulması tavsiye ediliyor.

Sllent

80+ Gold
En İyi Cevap
2
F62d beta olduğu için OC işlemleri için pek tavsiye edilmiyor. Fakat genelde güncel tutulması tavsiye ediliyor.
Güncel ve stok haldeyken de 2 kere mavi ekran aldım durduk yere stock RAM'lerimi bozan BIOS yüzünden.
Konu güncellik de olsa betaların kullanılmaması gerekiyor bence direkt, çünkü bir şeyleri düzeltirken arkaplanda bir şeyleri bozuyorlar.

misfit

80+ Silver
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,555
İsim
misfit
Güncel ve stok haldeyken de 2 kere mavi ekran aldım durduk yere stock RAM'lerimi bozan BIOS yüzünden.
Konu güncellik de olsa betaların kullanılmaması gerekiyor bence direkt, çünkü bir şeyleri düzeltirken arkaplanda bir şeyleri bozuyorlar.
OC mevzusudan dolayı bende düşüreceğim sürüm. Geçenlerde RAM'lere denemiştim OC fakat çok sıkıntı yaşamıştım, dediğin mevzundan dolayı muhtemelen.

Sllent

80+ Gold
En İyi Cevap
2
OC mevzusudan dolayı bende düşüreceğim sürüm. Geçenlerde RAM'lere denemiştim OC fakat çok sıkıntı yaşamıştım, dediğin mevzundan dolayı muhtemelen.
Benim anlayamadığım şey niye sekmeler kayboluyor.
Mesela F62d'de 3 sekme var voltaj kısmında, F61'de 5.
Sekmelerin benim RAM OC ile alakası olmasada kaybolması saçma.

Top Bottom