Neler Yeni

Sizce Mining Haram Mı?

Onur07

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
271
İsim
Onur
Dini konulara girmeyin Az kelle gitmedi.Kelleniz başinizda iken konuşmasi kolaydir.Pavyona gidip caminin yerini soruyorsun kardeşim.sorunun yeri burasi değil

Dušan Tadić

80+ Silver
Bir şeye Helal veya haram denmediyse o şey mübahtır (caizdir).
Kuranda kripto parayla ilgili bir şey olmadığı ve buna örnek gösterilecek başka bir şey olmadığı için -bence- helaldir
Ama kafana takılıyorsa iyice araştır, kafanda soru işareti kalmasın.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Dini konulara girmeyin Az kelle gitmedi.Kelleniz başinizda iken konuşmasi kolaydir.Pavyona gidip caminin yerini soruyorsun kardeşim.sorunun yeri burasi değil
Burası pavyon mu oluyor?

willblacksmith

80+ Bronze
İnsanların birbirleriyle yardımlaştığı, bir şeyler öğrendiği ve fikir alışverişi yaptığı yerleri sen pavyon olarak mı görüyorsun?

Bir şeye Helal veya haram denmediyse o şey mübahtır (caizdir).
Kuranda kripto parayla ilgili bir şey olmadığı ve buna örnek gösterilecek başka bir şey olmadığı için -bence- helaldir
Ama kafana takılıyorsa iyice araştır, kafanda soru işareti kalmasın.

Burası pavyon mu oluyor?
Abi çok tuhaf insanlar var ya cidden. Bazılarına bakıyorum 1 kasa muz alasım geliyor.

predator

80+ Silver

Onur07

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
271
İsim
Onur
İnsanların birbirleriyle yardımlaştığı, bir şeyler öğrendiği ve fikir alışverişi yaptığı yerleri sen pavyon olarak mı görüyorsun?

Abi çok tuhaf insanlar var ya cidden. Bazılarına bakıyorum 1 kasa muz alasım geliyor.
aramizda hafiz olduğunu sanmiyorum.Dini konular hassasdir.insanlar yardimlaşiyor doğru. ancak yanliş bilgi veren kişiler yok mu ? Burasi Dini bi site değil.Alacaği cevaplar sadece kişinin kendi yorumu olur.Ben uygun bulmuyorum.

Proletarya

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
916
İsim
Proletarya
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar Bileşenleri
Millet dine atıp tutuyor milletin yaptıkları Kuralı değiştirmez. Bildiğim kadarıyla para birimi gibi herkes kabul ederse caiz olabilir. Bu durumda böyle bir açık kapı var. Şuan şüpheli. Kimin işine gelirse

willblacksmith

80+ Bronze
aramizda hafiz olduğunu sanmiyorum.Dini konular hassasdir.insanlar yardimlaşiyor doğru. ancak yanliş bilgi veren kişiler yok mu ? Burasi Dini bi site değil.Alacaği cevaplar sadece kişinin kendi yorumu olur.Ben uygun bulmuyorum.
İyi de burası bir teknoloji platformu. Genelde burada insanlar veriler ile konuşur. Bunun sonucunda da bilgiyi ve sağlayanı hangi siteden aldığını gösterir. Dini konu dediğiniz konular da ahım şahım doktora seviyesinde olmamızı gerektiren konular değil. Yaratıcı bir kitap indirmiş ve bunu, IQ seviyesi ortalamadan düşük dahi olsa anlayacak dilden açıklamıştır muhtemelen. Kitapta da bunu anlayabilmek için bu konuda doktora bitirilmesi şartı ön koşul değil.

Mert Özkaya

𝑅 𝑜 𝓍
80+ Titanium
En İyi Cevap
11
Dahası  
Reaksiyon skoru
25,782
İsim
Mert Özkaya
Instagram
_mrt_ozky_
Discord
Mert Özkaya #6849
Bu nasıl bir üslup?

✓Arda

80+ Gold
En İyi Cevap
1

Dahası  
Reaksiyon skoru
70
İsim
Furkan Çavdar
Mining yaparken ne yaparsın.
O anlık ekran kartını kiralamış olursun.
Mining yapılan anda ekran kartını kullanamazsın, sonra miningden gelen ücretle ekran kartını kiralamanın ücretini alırsın.

Bence haram değildir.

MrHawk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
İbrahim Şahin
Kimse yanlış anlamasın !!
Kimse linçlemesin !!
(!) Rüşvet yemek, taciz, sapıklık, vergi kaçırmak, 90 milyon insanın daha kötü durumda yaşamasına vesile olmak haram değil (!).
(!) Mining kripto para haram abi bazı şeylere anlam veremiyorum. (!) (!)
o dediklerinde haram

• Beğen
Reaksiyonlar: Eggg
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

• B1L0
    Hayırlı forumlar

Forum istatistikleri

Konular
894,579
Üyeler