Neler Yeni

İtopyadan aldığım ama kırık gelen monitör !!

Vsermet

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
398
İsim
Volkan
Olay hala çözülemedi dostum bu “Net Kargo” isimli itopyanın anlaştığı şirket resmen dalga geçiyor itopyayı arayıp değişim ile alakalı bildiri yollaması gerekiyormuş bu kargo şirketine onlarda tutanak tutup değişim için yolluyormuş sonra geri itopyayı aradım onlarda bu sorun sizle kargo şirketi arasında olan bir şey mesafeli satış sözleşmemizde her şey yazıyor eğer ilk geldiği an tutanak tutturmadıysan biz hiçbirşey yapamayız diyor
Kargo eğer önemli ise yani kırılacak ürün var ise bakmadan kontrol etmeden almam. Kargocunun önünde açar bakarım. Sen bakma bir şey olmaz diyenlere. Tamam belki mahkemeye versen kazanırsın ama çok yıpratır insanı. O yüzden 1 dakikalık bir işlem için gerek yok uğraşmaya. Ya kontrol ya da video lazım açarken.

Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
Uzay
Thh ye yarın gidip dava açacağım hem malum “Net Kargo” isimli şirkete hemde itopyaya çünkü kargo şirketinden önce itopya hiçbirşekilde ürünün arkasında durmadı ve yardımcı olmaya çalışmadı.

slm.ycl02

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,019
İsim
Selim
Üzüldüm umarım hakkını alabilirsin.

elecus

80+
Merhaba arkadaşlar;

Bayram fırsatlarında hazır sistem ve monitör aldım, sistemden yana şuana kadar sorun yok ama monitör ortasında kocaman bir defo ile beraber geldi ekte görüldüğü gibi. Sonrasında hemen Ankara da ikamet ettiğim için monitörü alıp itopya mağazasına gittim sorunumu belirttim ama dalga geçer gibi bu sorunun burayla alakası olmadığı ve İstanbul mağazasıyla ilgilendiğini belirttiler. Anlatıyorum detaylı şekilde umarım birilerine ulaşır buradan
Mesaj otomatik birleştirildi:

14:45 de teslim icin kargocu geldi benden gelen ürünler için SMS gelen kodu söylememi istemedi TC ver ben hallederim dedi beni bilgilendirmeden gitti bilgilendirmesi gereken konu kontrol etmem ve ben bakarken beni beklemesi
Mesaj otomatik birleştirildi:

15:04 de monitörün zaten çıkarttıktan sonra fotoğrafını cektim atmak icin orda ekranın kırık olduğu belli oluyor
konunun itopyayla alakası yok kargo sırketınden tutanak tuttursaydın zaten bırebır degısım olacaktı

Evil Belief

80+ Platinum
En İyi Cevap
10
Geçmiş olsun, umarım lehinize sonuçlanır ama şu an her şey aleyhinize gibi duruyor. Tutanak yok, video yok...
Firma, "Sizin düşürüp kırmadığınızı nereden bilelim?" diye kendini savunabilir.

Dahası  
Reaksiyon skoru
41
İsim
Emre Açar
Bu tür olaylarda sorun yaşamamak için video önemli işte video çeksen firma kargo şirketine tazmin edicek parasını ordan alicak sana ürünün yenisini yollayacak sorun olmayacak.

Ritim Ustası

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,028
İsim
Mehmet Yılmaz
Şunu bir öğrenin kuryeler sizin ürününüzü kontrol için beklemek zorunda değil.

Ben çalışırken kapıda ödemeli ürün için abi bi ver açayım ona göre parasını vereyim derlerdi umrumda olmazdı. Kargosunu teslim almadan kontrol etmek isteyen olursada hatalı veya eksik ürün olsada benim sorumluluğum değil diyordum.
Kardeş kargocuları bilmesem neyse hepsi acele acele hareket ediyor ya kargo şirketleri eleman ve araç sayısını çoğaltacak yada kırık olan tüm şeylerin sorumluluğunu alacak nokta

diekatze

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
579
İsim
Kerem Uyar
Kardeş kargocuları bilmesem neyse hepsi acele acele hareket ediyor ya kargo şirketleri eleman ve araç sayısını çoğaltacak yada kırık olan tüm şeylerin sorumluluğunu alacak nokta
Tabi efendim

Top Bottom