Neler Yeni

Çözüldü✓ Bu Mikrofonlardan hangisi daha iyi?

akiracado

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Umutcan ÇIRAK
Merhaba arkadaşlar, twitch, youtube ve oyun(GÜZEL KÜFÜRLEŞMEK🦍) için bir mikrofon arıyorum. Araştırma yaparken bu iki mikrofon ile karşılaştım. Biri gaming sektörünü lider markalarından Razer'ın "Serien Mini" modeli diğeri ise fiyatı ile beni tav eden ama internette düzgün bir incelemesini bulamadığım (türk kanallarda bulamadım) mikrofon. Konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olurlarsa çok sevinirim. Yok bunlar berbat mikrofonlar sen bunu al deyip öneri sunmak isteyenler olursa da onlara da açığım. Cevaplarını bekliyorum. :peepokalp:

Seçenek 1
Trust GXT258 Fyru 4IN1
Seçenek 2
Razer Seiren Mini

sj

Erimtan

80+ Bronze
tabii ki razer seiren mini

Kontfire

80+ Silver
Merhaba arkadaşlar, twitch, youtube ve oyun(GÜZEL KÜFÜRLEŞMEK🦍) için bir mikrofon arıyorum. Araştırma yaparken bu iki mikrofon ile karşılaştım. Biri gaming sektörünü lider markalarından Razer'ın "Serien Mini" modeli diğeri ise fiyatı ile beni tav eden ama internette düzgün bir incelemesini bulamadığım (türk kanallarda bulamadım) mikrofon. Konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olurlarsa çok sevinirim. Yok bunlar berbat mikrofonlar sen bunu al deyip öneri sunmak isteyenler olursa da onlara da açığım. Cevaplarını bekliyorum. :peepokalp:

Seçenek 1
Trust GXT258 Fyru 4IN1
Seçenek 2
Razer Seiren Mini

sj
Trust aldığım ürünler hep F/P çıktı. O yüzden trust diyorum. Özellikleri de çok iyiymiş bu arada.

akiracado

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Umutcan ÇIRAK
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Trust aldığım ürünler hep F/P çıktı. O yüzden trust diyorum. Özellikleri de çok iyiymiş bu arada.
Cidden kafam çok karışık hyperx, razer, trust hangisini sorsam güzel bende size sorayım dedim kafam daha çok karıştı zaten testler çok kafa karıştırıcı hepsinde güzel ses var. Rastgele alıcam :D olmazsa iade ederim. ama kafaya yatan trust hem özellik hem kozmetik olarak daha iyi, ama marka çok güven vermiyor isminin aksine :D diğerleri de çok iyi markalar ama iyi markaların ucuz ürünlerini almak ne kadar iyi bilmiyorum. neyse ben biraz daha araştırayım alınca güncelleme yaparım.

akiracado

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Umutcan ÇIRAK
Evet uzun araştırmalar sonucu Razer Seiren Mini almaya karar verdim, incelemelerde özellikle rakibi olan Hyperx Solocast ile karşılaştırmalarına baktım ve Seiren Mini'nin sesi daha temiz ve dengeli geldiğini öğrendim.
Solocast sesi daha yüksek alıyor bunun sonucu olarak da arka sesleri(Dışarıdan gelen sesler ,masa sallanması, klavye ,mouse) daha fazla aldığını öğrenince seçim yapmak daha da kolaylaştı. trust alma fikrini de çöpe atarak Seiren Mini ve bir boomarm almaya karar verdim. (Ekstra Boom Arm alma ihtiyacı mikrofonun ağıza daha yakın olması sesi daha temiz ve yüksek almasını sağlamak için. Bu arada bulduğum en ucuzunu alıcam)
Bu fikri almamdaki yararlı video.
Alınca yeni bir konu ile detayları atarım.
Öneriler ve cevaplar için teşekkürler.:peepokalp:
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu videoyu koymayı unutmuşum, bu videoda abimiz Solocast'in sesini daha iyi yapmaya çalışıyor ve bunun için 35 dolarlık bir harcama(BoomArm, ShockMount) yapıyor. Bana kalırsa bu harcama bile bu mikrofon için yetersiz çünkü sorun yapılan harcamada değil mikrofonda, ses aralığı çok fazla, arkada ki klavyeden tut da ufacık bir dokunmaya kadar bütün sesleri alıyor ve bu sonuç, hüsran. Ama Seiren Mini'de bu sorun yok ve ses çok temiz. Tabi ben yine de Boom Arm alacağım maksimum performans almak için ama karşılaştırmayı anlattım zaten Seiren Mini stock hali ile de ekstralı hali ile de daha iyi bir mikrofon.

Son düzenleme:

akiracado

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Umutcan ÇIRAK
Mikrofonu ve boomarm'ı aldım, mikrofon oldukça temiz ses alıyor ve boomarm ile çok daha iyi oldu ama popfilter da almak gerekiyor çünkü yakında sesler biraz patlıyor(her mikrofonda olduğu gibi). Almak isteyen arkadaşlar çekinmeden alabilir. Boomarm'ı bulduğum en ucuz olanı aldım fiyatı 85TL. Çok fiyat performans, boomarmdan beklediğiniz her özelliği var ve çok stabil ve sağlam. 3,4 gün önce aldım ama bugün fiyatı 145TL olmuş çok saçma, neyse dediğim gibi Seiren Mini çok fiyat performans 750-900 TL bandına mikrofon almak isteyen herkese öneririm.

Boomarm

Top Bottom