Neler Yeni

Sizce bu lafım aşırı agresif ve saldırgan mı?

Enivici Vokke

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,799
İsim
Abdullah Aydoğdu
1653570371605.png

''Zekasıyla ön plana çıkan bir halk değiliz sonuçta.'' lafım, aşırı agresif ve saldırgan tavır olarak yorumlanmış ve uyarı verilmiş şahsıma.
Sizce burada aşırı agresif ve saldırgan mı davranmışım? Konunun kilitlenmemesini, diğer üyelerin düşüncelerini merak ettiğim için istiyorum.

Dahası  
Reaksiyon skoru
1,767
İsim
Doruk
İlgilendiği Kategoriler
Tarih
Alıntıyı görüntüle

''Zekasıyla ön plana çıkan bir halk değiliz sonuçta.'' lafım, aşırı agresif ve saldırgan tavır olarak yorumlanmış ve uyarı verilmiş şahsıma.
Sizce burada aşırı agresif ve saldırgan mı davranmışım? Konunun kilitlenmemesini, diğer üyelerin düşüncelerini merak ettiğim için istiyorum.
Evet kendi milletine zekasal anlamda hakaret etmişsin

• Beğen
Reaksiyonlar: baid
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,767
İsim
Doruk
İlgilendiği Kategoriler
Tarih
Siz aksini mi düşünüyorsunuz peki? Türk milleti özellikle zekasıyla mı ön plana çıkan bir halktır dünyanın gözünde?
Ortada bir hakaret olduğunu düşünmemekteyim.
Ben böyle genelleme yapmayı haklı bulmam her ne kadar sizin dediğiniz gibi olan insanlar olsa da çok zeki insanlarımız da var ben bunun ırkla alakası olduğunu düşünmüyorum

andires42

80+ Silver
Çok farklı yönlere çekilebilecek bir söz. Zekası olmasaydı Savaşları Atalarımız kazanabilir mi idi ? Yada Abdülhamid Han batacak bir devleti savaşmadan 30 yıl gibi süre ayakta tutabilir mi idi ? Sözün kapsamı Orhun kitabelerinden günümüze kadar olan zamanı kapsadığından doğru değil dediğin.

MematiBaş🚬

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,533
İsim
Memati Baş
Alıntıyı görüntüle

hakaret olarak algılanabilir ama bana yazsan takmam

• Beğen
Reaksiyonlar: Just

Enivici Vokke

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,799
İsim
Abdullah Aydoğdu
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Çok farklı yönlere çekilebilecek bir söz. Zekası olmasaydı Savaşları Atalarımız kazanabilir mi idi ? Yada Abdülhamid Han batacak bir devleti savaşmadan 30 yıl gibi süre ayakta tutabilir mi idi ? Sözün kapsamı Orhun kitabelerinden günümüze kadar olan zamanı kapsadığından doğru değil dediğin.
Konuyu çektiğiniz yere bakın. Günümüz türkiyesinden ve türklerinden bahsediyorum. Bir avrupalıya Türk dediğinde aklına gelen ilk şey türklerin ileri zekası mıdır yoksa değil midir? Konu bu kadar. Mesajımdan daha fazlasını çıkarmak doğru değil bence..

andires42

80+ Silver
Konuyu çektiğiniz yere bakın. Günümüz türkiyesinden ve türklerinden bahsediyorum. Bir avrupalıya Türk dediğinde aklına gelen ilk şey türklerin ileri zekası mıdır yoksa değil midir? Konu bu kadar. Mesajımdan daha fazlasını çıkarmak doğru değil bence..
Dediğim gibi isteyen istediği yöne çekebilir. Bir konuşmada yanlış anlaşılan bir kelime yüzünden çıkan kavgalar gibi tartışmalar çıkartabilir. Toplum da dediğiniz ne kadar da doğru olursa olsun. Dediğiniz bir milli kimliğimiz ile alakalı bir durum olduğundan bunu hakaret olarak algıyan, algılayacak olan bir durum var.

Hudzell

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
21,240
İsim
Hakan
İlgilendiği Kategoriler
Mining, Trading, Kripto, Crack
Uyarıyı atan kişi eğer taa Orhun kitabelerininden bu zamanı kapsadığını varsaydıysa

yuh derim olum abartmayın

andires42

80+ Silver
Uyarıyı atan kişi eğer taa Orhun kitabelerininden bu zamanı kapsadığını varsaydıysa

yuh derim olum abartmayın
Ben sadece isteyen istediği yöne çekebilir açısından abartılı örnek verdim.

Alfha13

80+ Silver
Siz aksini mi düşünüyorsunuz peki? Türk milleti özellikle zekasıyla mı ön plana çıkan bir halktır dünyanın gözünde?
Ortada bir hakaret olduğunu düşünmemekteyim.
Mevzu neyin gerçek olup olmadığı değil, kullanılan üslup. Birinin ***** olduğu tescillenmiş olsa bile ona ***** demek yanlış bir hareket olur; bence.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
905,847
Üyeler
140,567
Son üye
lykia28
Top Bottom