Neler Yeni

Darboğaz olmayacak oyun önerisi

hcaglar

80+
aaaaaaa.jpg

İşaretli alandaki Virtual Super Resolution ayarını açman gerekiyor. Ben RDR 2'deki bulanıklık sorununu azaltmak için çözünürlüğü 2k'ya çekerek oynadım. Başka oyunda denemedim. Alt+tab yapıp oyuna dönünce görüntünün ekrana sığmaması sorunu oluyordu alt+enter yapınca düzeliyordu. Görüntünün gidip gelmesi gibi bir sorun yaşamadım.

Alıntıyı görüntüle

İşaretli alandaki Virtual Super Resolution ayarını açman gerekiyor. Ben RDR 2'deki bulanıklık sorununu azaltmak için çözünürlüğü 2k'ya çekerek oynadım. Başka oyunda denemedim. Alt+tab yapıp oyuna dönünce görüntünün ekrana sığmaması sorunu oluyordu alt+enter yapınca düzeliyordu. Görüntünün gidip gelmesi gibi bir sorun yaşamadım.
Acaba bu ayarı açıp oyunları 2K'ya aldığımda Darboğaz sorunu ortadan kalkar mı, çok merak ettim gerçekten şimdi. Anca yarın yapabilirim tabi😃

Her oyunda yapılabiliyor olmasıda güzelmiş.

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
48,800
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
Her oyunda bu dediğiniz özelliği yapabiliyor muyuz peki?

Ve bu Radeon Süper Çözünürlüğü açtıktan sonra sadece oyun ayarlarından Çözünürlüğü 2K yapsam yeterli midir, başka bir ayara gerek var mı?

Yoksa Oyun ayarlarından daha alt bir çözünürlük değeri seçip (1600x900) gibi bunu mu Upscale ettirmek daha iyi olur 2K'ya?

Veya sizin dediğiniz şekilde sadece ayari açıp, oyun ayarlarından 2K yapmakta yeterli olur mu?
Monitörü direkt 2k yaptığı için her şeyde yaparsın masaüstünü bile 2560x1440 yapabilirsin

Monitörü direkt 2k yaptığı için her şeyde yaparsın masaüstünü bile 2560x1440 yapabilirsin
Peki bu UPSCALE etme olayını nasıl yapıyor acaba hocam bu ayar?
Yani ayarı aktif ettikten sonra ek bir ayara vs gerek var mı?

Yoksa oyunda 2K ayarlayıp devam mı etmek gerekir? Ayrıca Darboğaz ne derecede ortadan kalkar sizce? FPS droplar gider mi, ya da FPS artar mı?

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
48,800
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
Peki bu UPSCALE etme olayını nasıl yapıyor acaba hocam bu ayar?
Yani ayarı aktif ettikten sonra ek bir ayara vs gerek var mı?

Yoksa oyunda 2K ayarlayıp devam mı etmek gerekir? Ayrıca Darboğaz ne derecede ortadan kalkar sizce? FPS droplar gider mi, ya da FPS artar mı?
RSR değil bu VSR dümdüz çözünürlük yani. RSR için çözünürlüğü düşürmek gerekiyor. Bu UPSCALE oluyor sonradan. VSR' da çözünürlük range' i artıyor. 1920x1080 monitör' de 2560x1440/3840x2160 ayarları yok ama VSR ile geliyor.

RSR değil bu VSR dümdüz çözünürlük yani. RSR için çözünürlüğü düşürmek gerekiyor. Bu UPSCALE oluyor sonradan. VSR' da çözünürlük range' i artıyor. 1920x1080 monitör' de 2560x1440/3840x2160 ayarları yok ama VSR ile geliyor.
Bu ayar Türkçe şekilde Radeon Süper Çözünürlük olarak geçiyor sanırım değil mi?

O zaman UPSCALE'a gerek yoksa direkt olarak oyunda 2K çözünürlüğe ayarlayıp oynamaya başlayabiliriz sanırım değil mi hocam? Doğru mu anladım, yanlışım varsa düzeltireniz sevinirim.

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
48,800
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
Rast gelmedim. Nvidia' da karşılığı DSR. İlk aldığım günden beri açık
Darboğaz ne derecede azalır peki hocam bu VSR açıp 2K çözünürlüğe alınca?

Ayrıca masaüstündede 2K yapmak daha mı iyi olur? Masaüstünde 1080P olması, oyunda da 2K olması sorun teşkil eder mi?

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
48,800
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
Darboğaz ne derecede azalır peki hocam bu VSR açıp 2K çözünürlüğe alınca?

Ayrıca masaüstündede 2K yapmak daha mı iyi olur? Masaüstünde 1080P olması, oyunda da 2K olması sorun teşkil eder mi?
İkisi de 2k olursa alt tablarda donma olmaz. Biri 1080p biri 2k olunca alt tab atarken çözünürlük değiştiriyo ondan uzun sürüyo

İkisi de 2k olursa alt tablarda donma olmaz. Biri 1080p biri 2k olunca alt tab atarken çözünürlük değiştiriyo ondan uzun sürüyo
Masaüstünde de 2K yapayım o zaman hocam.
Peki bu videodaki özellik ile aynı özellik mi acaba bahsettiğimiz özellik, sanırım değil.

Ve darboğaz olayı sizce ne kadar azalır, dediğiniz özelliği açıp 2K yapınca?

Son düzenleme:
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

• B1L0
    Hayırlı forumlar

Forum istatistikleri

Konular
894,841
Üyeler
138,419
Son üye