Neler Yeni

Halkı Kin ve Nefrete Sürükleme ile Yargılanıyorum

louis bloom

80+ Silver
Arkadaşlar Merhaba. Direkt konuya gireceğim.

Geçtiğimiz Ağustos ayında Instagram sayfamda (9eyik 1.6M) bir video post paylaştım. O video posttan ötürü geçen yaz şikayet edilmiştim. Bu geçtiğimiz perşembe (olayın üstünden zaman geçmesine ve videoyu kaldırmama rağmen) Halkı Kin ve Nefrete Sürüklemek, Halkı Örgütlemek suçlarından Tebligat geleceği söylendi karakol tarafından. Bu haftaiçi gelecek olan tebligatı bekliyorum. 2019 yılında 9gaang admini kendisi arkadaşımız olur Instagram camiasından, aynı suçtan 2 yıl hapis cezası aldı. Bu cezayı para cezasına çevirmek mümkün müdür?

Videonun içeriği, video girişinde "Türkiye Cumhuriyetine daha fazla Mülteci girmeye devam ederse olacaklar.. (Ardından videonun devamında "arınma gecesi" adlı filmin film kapağı geliyor"

Bu video 5Milyona yakın izlendi ve 10K'a yakın yorum geldi çoğu yorumlar da kendi kendilerini örgütleyip şu adreste buluşalım toplanalım afganları suriyelileri dövelim tarzında yorumlarda bulunmuşlar ve neredeyse bu tarz 2/3 k yorum vardı. Bunları farkeden Instagram kullanıcıları ise 9eyik'i Cimere şikayet etmiş.

21 yaşındayım sicilim tertemiz ilk defa bu tip bir suçtan mahkemelik oluyorum.

Şu an elime tebligat ulaşmadığı için herhangi avukatla görüşme şansım olmadı. Ancak karakol tarafından tarafıma iletilen bilgiler bu kadar.

Sicili kirletmeden kurtulmak mümkün mü ?

aragonattt

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
636
İsim
Efe Kaya
Instagram
efekayakaya
Bir bilgim yok g.o. şimdiden

lcecube

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
405
İsim
Gürol kara
Bunu bir avukata danışman daha iyi olacaktır.sosyal medya davalarına bakan biri olursa daha iyi olur.onun haricinde tamamen gözlemlediğim olaylara göre bakıyorum.sicilin temiz olduğu için 2 yıl hapis cezası alsan bile hapis yatmayabilirsin.5 yıl hiçbir suça karışmamak şartıyla serbest kalabilirsin.kavga bile olsa karakola gidersen cezan hapis cezasına çevrilir.atıyorum kavgadanda 1 yıl alırsan iki dosya birleşir ve hapis cezasına döner.

Amanita

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,913
İsim
Hasan
Keşke böyle bir postu paylaşmamış olsaydın diyeyim her şeyden önce. Avukatla görüşmek için tebligat bekleme. Kıy biraz paraya danışmanlık al en azından. Savunmana erkenden başla. Çevrende avukat tanıdığı olanlardan da iyilik isteyebilirsin.

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,765
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Astronomi, Uzay, Bilim, Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Geometri, Elektromanyetizma, Kuantum Fiziği, Parçacık Fiziği, Nükleer Fizik, Astrofizik, Yapay Zeka, Teknoloji, Elektrik ve Elektronik, İnsan Beyni, Mekanik, Elektrikli Otomobiller, İçten Yanmalı Otomobiller, Motosikletler, Jet Motorları, Roket Motorları, Uçaklar, Uzay Mekikleri, Kitaplar, Filmler, Diziler, Psikoloji, Felsefe, Akustik ve Elektro Gitar, Arduino, Python, Java, Javascript, Pascal, PHP, Fortran, C, C#, C++, Bilgisayar Yazılımları ve Bilgisayar Donanımları, Windows İşletim Sistemleri, Linux İşletim Sistemleri ve Dağıtımları, macOS İşletim Sistemleri, Laptoplar, Telefonlar, Apple Ürünleri, Kameralar, Fotoğraflar, Borsa, Yatırım, Kripto Para, Fitness, Kalistenik..
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Facebook
furkan.karagulle.7399
Twitter
FurkanKrgle
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
reddit.com/user/Complete-Flow9113

diekatze

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
579
İsim
Kerem Uyar
Gerçekleri yansıtmak = Halkı kin nefrete sürüklemek ✔️

Melih Gökçek'in Mansur Yavaş için söyledikleri nedense hiç böyle bir sorun teşkil etmiyor 😀

louis bloom

80+ Silver
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Arkadaşlar Avukat ile görüştüm. Attığım Postu anlaştığım Büro'da inceledi. Halkı örgütleme'den yargilanma ihtimali varmış. Hapis yatarı olabilme veyahut denetimli serbestlik olabilme ihtimalleri de ayni şekilde. Çıkacağım mahkemenin insiyatif durumlarida dahil nasil halledilecek bilmiyorum kafayi yememe az kaldi elin multecisini elestirdik olan bize oluyor

Kadir_1987

80+ Silver
Arkadaşlar Avukat ile görüştüm. Attığım Postu anlaştığım Büro'da inceledi. Halkı örgütleme'den yargilanma ihtimali varmış. Hapis yatarı olabilme veyahut denetimli serbestlik olabilme ihtimalleri de ayni şekilde. Çıkacağım mahkemenin insiyatif durumlarida dahil nasil halledilecek bilmiyorum kafayi yememe az kaldi elin multecisini elestirdik olan bize oluyor
Kardeşim mültecileri ülken de istememene ben ve birçok kişi destek verebilir fakat sen eğer bunlar buradan gitmez ise olacaklar bunlar diye Arınma Gecesi tarzın da cürretkâr paylaşım yaparsan maalesef seni de belirli bir süre Arındıracaklardır muhtemelen.
Hayırlısı olsun diyelim.

louis bloom

80+ Silver
Kardeşim mültecileri ülken de istememene ben ve birçok kişi destek verebilir fakat sen eğer bunlar buradan gitmez ise olacaklar bunlar diye Arınma Gecesi tarzın da cürretkâr paylaşım yaparsan maalesef seni de belirli bir süre Arındıracaklardır muhtemelen.
Hayırlısı olsun diyelim.
Kardeşim elin mültecisi daha gecen gun adam öldürdü Halki bilinclendirmek bir seylerin degismesi icin paylasim atmak gidip vatan haini damgası vurulacak kadar suc oldugunu düşünmüyorum. Ben kendim milliyetci bi insanım su anki iktidarın hosuna gitmeyen bir paylasim yüzünden boyle bir suctan mahkeme açılıyor burada iktidar yalakaligi yapmanin anlami yok ayriyeten halki ben bile orgutlemedim ben sayfada post attim halk yorunlarda kendi kendini orgutlemis benim attigim post 5 saniyelik bir video

Kadir_1987

80+ Silver
Kardeşim elin mültecisi daha gecen gun adam öldürdü Halki bilinclendirmek bir seylerin degismesi icin paylasim atmak gidip vatan haini damgası vurulacak kadar suc oldugunu düşünmüyorum. Ben kendim milliyetci bi insanım su anki iktidarın hosuna gitmeyen bir paylasim yüzünden boyle bir suctan mahkeme açılıyor burada iktidar yalakaligi yapmanin anlami yok ayriyeten halki ben bile orgutlemedim ben sayfada post attim halk yorunlarda kendi kendini orgutlemis benim attigim post 5 saniyelik bir video
Kankam ben 35 yaşındayım ve bu zamana kadar hiçbir siyasi partiye gönül de vermedim oy da kullanmadım.
Hepsi aynı oyuncağın laciverti.
Siyaset bu ülke de pasta'dan daha fazla kim götürür metodu ile yürüdüğü için halk'a hiçbir yararı olmayan bir düzenek.
O yüzden beni tanımadan yargılama.
Ben seni yargılamadım ve seni destekliyorum dedim fakat sen bayağı bir abartıp alenen örgütlenmek için paylaşım yapıp milleti kışkırtmışsın ve bunu ben söylemiyorum sana açılan dava söylüyor.
Aynı gemideyiz ve senin sıkıntı yaşaman hoşuma gitmez sadece beni üzer.
O yüzden daha dikkatli olursan başın da ağrımaz ;)

louis bloom

80+ Silver
Kankam ben 35 yaşındayım ve bu zamana kadar hiçbir siyasi partiye gönül de vermedim oy da kullanmadım.
Hepsi aynı oyuncağın laciverti.
Siyaset bu ülke de pasta'dan daha fazla kim götürür metodu ile yürüdüğü için halk'a hiçbir yararı olmayan bir düzenek.
O yüzden beni tanımadan yargılama.
Ben seni yargılamadım ve seni destekliyorum dedim fakat sen bayağı bir abartıp alenen örgütlenmek için paylaşım yapıp milleti kışkırtmışsın ve bunu ben söylemiyorum sana açılan dava söylüyor.
Aynı gemideyiz ve senin sıkıntı yaşaman hoşuma gitmez sadece beni üzer.
O yüzden daha dikkatli olursan başın da ağrımaz ;)
Hocam şöyle soyleyeyim bu olay gectigimiz yaz agustos ayi cibari yasandi nasil su an basima patladi onu bile anlamiyorum. aradan aylar geciyor ben bugun yargilaniyorum buroya soruyorum adamlar 8 yillik uzama suresi var diyor oturdum tebligat bekliyorum. Basima ne geldiyse bu multecilerden geliyor. Yarin Cankaya Ankara'da Buro ile yuzyuze gorusmeye gidecegim danismanlik icin umarim bir toparlama sekli vardır

Kadir_1987

80+ Silver
Hocam şöyle soyleyeyim bu olay gectigimiz yaz agustos ayi cibari yasandi nasil su an basima patladi onu bile anlamiyorum. aradan aylar geciyor ben bugun yargilaniyorum buroya soruyorum adamlar 8 yillik uzama suresi var diyor oturdum tebligat bekliyorum. Basima ne geldiyse bu multecilerden geliyor. Yarin Cankaya Ankara'da Buro ile yuzyuze gorusmeye gidecegim danismanlik icin umarim bir toparlama sekli vardır
Umarım zaman aşımına uğrayan davalardan olursun.
Yaptığın doğru bir şey değil fakat bundan sonrası için önüne bakman ve daha da dikkatli olman gerekiyor.
Neden oldu , niye oldu diye boşuna düşünme.
Olan oldu ve elinden gelen tek şey beklemek ve olacak durumu yaşamak.
Hakkın da hayırlı olsun inşaallah.

Top Bottom