Neler Yeni

İşlemci soğutucusunu nasıl takacağım?

ArdaAK0

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
29
İsim
Arda
Arkadaşlar bir sistem topladım ve işlemcim i5 11400F ve bu işlemci stok fanla gerçekten çok fazla ısınıyor. Bu ısınmasını engellemek amacıyla Turbo Boost'u kapatıyorum ama bu da çoğu şeyden ödün vermemi gerektiriyor. O kadar para veriyoruz ama durum böyle berbat bir hal alıyor bende bunun için bir işlemci soğutucu alacağım. Muhtemelen kule tipi olacak fakat ben ilk defa bilgisayar topladım ama bunu İtopya yaptı ben hayatımda 1 kere bile donanımlara dokunmadım. Kasayı götürüp oraya buraya taktırmak da istemiyorum daha uğraştırıcı olur muhtemelen. Çok da korkuyorum açıkçası mesela soğutucu sığmaz. RAM'lere değer vs. gibi ben nasıl yapacağım bu işlemi?(YouTube'dan baktım ama güzel bir video da bulamadım)

IbanyLone

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
691
İsim
Serkan Uysal
Kasa ve Anakart modelini bi yaz bakalım

Burak Aksoy

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
833
İsim
Burak
Bütçe nedir soğutucu önerelim

Qzer

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
816
İsim
Ekrem
Benim sogutucu kasaya zor sığmıştı, anakartı sökmek zorunda kalmıştım. UYGUN BİR SOGUTUCU İSTİYORSAN SNOWMAN T6 YA BAK DERİM

ArdaAK0

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
29
İsim
Arda
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Benim sogutucu kasaya zor sığmıştı, anakartı sökmek zorunda kalmıştım. UYGUN BİR SOGUTUCU İSTİYORSAN SNOWMAN T6 YA BAK DERİM
İşte bu durumdan korkuyorum birde hayatımda hiç donanım takmadım.

• Beğen
Reaksiyonlar: Qzer
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Yusuf Çamsever
Sıvı soğutucular çok güzel ama ona da herkesin bütçesi yetmiyor tabi eğer kule tipi soğutucu alacaksan kasa genişliği ve soğutucunun genişliği ve yüksekliğine bakarak al

Qzer

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
816
İsim
Ekrem
İşte bu durumdan korkuyorum birde hayatımda hiç donanım takmadım.
Tamamen süpriz çok bilmiyorsan elinde kalabilir, bilen birine taktır. Ben anladıgım için sıkıntı olmaddı

ArdaAK0

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
29
İsim
Arda
Sıvı soğutucular çok güzel ama ona da herkesin bütçesi yetmiyor tabi eğer kule tipi soğutucu alacaksan kasa genişliği ve soğutucunun genişliği ve yüksekliğine bakarak al
Bütçem yetmiyor maalesef sıvı soğutucuya

Burak Aksoy

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
833
İsim
Burak

ArdaAK0

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
29
İsim
Arda
bu işinizi görücektir çokta yer kaplamıyor
Tamamdır bunu da listeye ekldim snowman ile birlikte.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Alacağım soğutucunun eğer kasaya tam oturacağını ve diğer bileşenlere sıkıntı çıkarmıyacağının garantisini alsam şuan sipariş ederim zaten biraz daha araştırıp

IbanyLone

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
691
İsim
Serkan Uysal
bu işinizi görücektir çokta yer kaplamıyor

Burada çok daha ucuza satıyorlar.

2 soğutucuda kasanıza sığar diye biliyorum. Fakat soğutucu montajı Pc söküp takmaktan anlamıyorsanız biraz uğraştırıcıdır.

Top Bottom