Neler Yeni

Halkı Kin ve Nefrete Sürükleme ile Yargılanıyorum

ARDELENO

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
367
İsim
enes
iyi hal şartlı serbestlik falan derken en max 2-3 ay yatar çıkarsın

Silinsin

80+ Silver
İmkan şöyle taksirle işlenmiş bir suç ise söz konusu suç bu adli para cezasına çevirilebilir eğer kasti işlenmiş bir suç ise 1 yıl ve aşağısını kapsar bu bağlam da şöyle diyebiliriz eğer hakimi böyle bir örgütlenme amaçlı yapmadığına ikna edebilirsen para cezasına çevirilebilir diye düşünüyorum avukatını iyi tutman gerek.

eulkiz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
52
İsim
Aggin Yag
Bu ülkede çocuğunu öldüren serbest bırakılıyor hocam senin attığın videonun altında insanlar birbirilerini örgütledi diye hapis yatarsan gerçekten ülkenin durumuna üzülürüm

• Beğen
Reaksiyonlar: Exe.

Amanita

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,916
İsim
Hasan
Halki bilinclendirmek bir seylerin degismesi icin paylasim atmak gidip vatan haini damgası vurulacak kadar suc oldugunu düşünmüyorum.
Attığın postun yanlışlığını kabul etmediğin yani pişmanlık yasasından faydalanmaya çalışmadığın sürece işin zor. Daha önceden de dediğim gibi savunulacak bir yanı yok o postun. Sen o amaçla paylaşmamış olsan bile o amaçlı anlaşıldı. Kaldı ki bana göre hedef gösterme, halkı kin ve nefrete sürüklemek bunların hepsini barındıran çirkin bir post. Dost acı söyler. Şunu da belirteyim Türkiyenin mülteci politikalarını felan savunmuyorum hatta yanlış olduğunu düşünüyorum ama postun eleştiriyle halkı bilinçlendirmeyle vs hiç bir alakası yok.

louis bloom

80+ Silver
sorun çözüldü gibi yani tam emin değilim ama çözüldü sayılır ♥️🫡

Abdullah Hacıgül

Kurucu - Yönetici
Yönetici
En İyi Cevap
4
sorun çözüldü gibi yani tam emin değilim ama çözüldü sayılır ♥️🫡
Sevindim ama genel bir bilgilendirme yapayım. Eleştirdik ceza aldık falan deseniz de eleştiriyi doğru şekilde yapmak lazım "Arınma Gecesi"nin anlamını hepimiz biliyoruz bunlar tehlikeli ve seni net şekilde mahkemelik edecek durumlardır. Diyelim mahkelemelik oldunuz ülkemizde HAGB diye bir sistem var bu sisteme göre cezan 2 yıldan az ve daha önce bir suça karışmadıysan, misal 1 yıl hapis cezası aldın bu durumda hakim %99 ithimalle HAGB kararı verir bu "Hükmün Açıklanmasının Geri Bırakılması"dır ve hakim buna hüküm verdiyse siciline işlenmez hapis yatmazsın polis sorgulamasında bile aldığın ceza çıkmaz sadece hakimler ve savcılar bunu görebilir (diye biliyorum) neyse HAGB'de ise şu aranır: 5 yıl boyunca hiçbir suça karışmaz isen otomatikman aldığın ceza silinir hiç ceza almamış bu suçu işlememiş gibi olursun AMA 5 yıl dolmadan kasti bir suç işler ve bu suçtan 1 saat bile ceza alsan eski suçundan aldığın ceza ile yeni suçundan aldığın ceza toplanır tekrar mahkeme görülür ve kesin suretle hapis yatarsın.

louis bloom

80+ Silver
Sevindim ama genel bir bilgilendirme yapayım. Eleştirdik ceza aldık falan deseniz de eleştiriyi doğru şekilde yapmak lazım "Arınma Gecesi"nin anlamını hepimiz biliyoruz bunlar tehlikeli ve seni net şekilde mahkemelik edecek durumlardır. Diyelim mahkelemelik oldunuz ülkemizde HAGB diye bir sistem var bu sisteme göre cezan 2 yıldan az ve daha önce bir suça karışmadıysan, misal 1 yıl hapis cezası aldın bu durumda hakim %99 ithimalle HAGB kararı verir bu "Hükmün Açıklanmasının Geri Bırakılması"dır ve hakim buna hüküm verdiyse siciline işlenmez hapis yatmazsın polis sorgulamasında bile aldığın ceza çıkmaz sadece hakimler ve savcılar bunu görebilir (diye biliyorum) neyse HAGB'de ise şu aranır: 5 yıl boyunca hiçbir suça karışmaz isen otomatikman aldığın ceza silinir hiç ceza almamış bu suçu işlememiş gibi olursun AMA 5 yıl dolmadan kasti bir suç işler ve bu suçtan 1 saat bile ceza alsan eski suçundan aldığın ceza ile yeni suçundan aldığın ceza toplanır tekrar mahkeme görülür ve kesin suretle hapis yatarsın.
Teşekkürler Hocam özelden size bir mesaj attım bakabilir misiniz ♥️

Top Bottom