Neler Yeni

Anakart mi ram mi yenilenmeli

LaWin97

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
23
İsim
Burak Tunçel
Yakın zanda AMD ryzen 5 5600 ve dark diamond pro mesh aldım bir kaç ay sonrada ana kart ram ekran kartı şekilde güncelleme yapmayi düşünüyorum performans ve güncellik açısından şuan kullanmakta olduğum anakart ve ram şu şekilde
MSI bazooka V2 b450m
corsair vengeance 16gb
İnno 3d 1660 ti
Yavaş yavaş sitem yükseltmeyi düşünüyorum performans açısından anakart mi ram mi yenilenmeli sizce

Özgürcan

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Yakın zanda AMD ryzen 5 5600 ve dark diamond pro mesh aldım bir kaç ay sonrada ana kart ram ekran kartı şekilde güncelleme yapmayi düşünüyorum performans ve güncellik açısından şuan kullanmakta olduğum anakart ve ram şu şekilde
MSI bazooka V2 b450m
corsair vengeance 16gb
İnno 3d 1660 ti
Yavaş yavaş sitem yükseltmeyi düşünüyorum performans açısından anakart mi ram mi yenilenmeli sizce
ram değiştir sonra anakart değiştirirsin
şu an olduğun anakartı bios güncelle minimum ryzen 5000 serisinin desteklediği sürüm olsun

alperennN

80+ Silver
MSI bazooka V2 b450m
corsair vengeance 16gb
İnno 3d 1660 ti
anakart yenilersen islemci ram yenileyebiliyosun yane alcagin islemciye gore fps artisi guzel olur ama ram yenilersen dicem 16zaten 32 mi yapcaksin

LaWin97

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
23
İsim
Burak Tunçel
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
anakart yenilersen islemci ram yenileyebiliyosun yane alcagin islemciye gore fps artisi guzel olur ama ram yenilersen dicem 16zaten 32 mi yapcaksin
İşlemciyi yeni aldım. Ram 3000hz alıyorum biosta en fazla ve bildiğim kadarıyla 3000hz üstünde çalışabiliyor bu ramlar onun içinde anakart yenilemek gerekiyor sanırım
Mesaj otomatik birleştirildi:

ram değiştir sonra anakart değiştirirsin
şu an olduğun anakartı bios güncelle minimum ryzen 5000 serisinin desteklediği sürüm olsun
İşlemci yeni aldığım için anakarti son sürüme güncelledim zaten ram degistirme yapsam da şuan anakart Max 3000hz destekliyor ram için

Anakartını Asus prime b550M-K serisine taşımalısın ramlarin güncel ekran kartın güncel anakartın bir tık geride kalıyor
Anakart performansa ne kadarlık bir etki sunar peki

Anakartını Asus prime b550M-K serisine taşımalısın ramlarin güncel ekran kartın güncel anakartın bir tık geride kalıyor
Asus TUF B450M-PRO bu anakart için ne diyorsun

Son düzenleme:

Özgürcan

80+ Silver
En İyi Cevap
1
İşlemciyi yeni aldım. Ram 3000hz alıyorum biosta en fazla ve bildiğim kadarıyla 3000hz üstünde çalışabiliyor bu ramlar onun içinde anakart yenilemek gerekiyor sanırım

İşlemci yeni aldığım için anakarti son sürüme güncelledim zaten ram degistirme yapsam da şuan anakart Max 3000hz destekliyor ram için

bu ramleri alırsan cl 14 3733 mhz yapabilirsin yapanlar var performansını ciddi oranda arttırır ilk anakart önermedim çünkü rx 6000 serisi ekran kartın yok olsa yeni teknolojileri kullanırsın diye önerirdim (smart acess memory)
işlemciyi taktığında o anakartla bi overclock denemesi yap bakalım potansiyeli nasıl iyi bir slicon gelmişmi gelmişse anakartda bakılır
asus tuf b450m alma o işlemci minimum b550 alacaksın
msı b550 a pro veya msı b550m mortar bak

Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Kaan

B450 cipset zaten şu anda sen b550 çipsete taşıyacaksın oyunlarda 3 4 fps arttırır ve ramlerinin falan frekansı dahada yükselte bilirsin

LaWin97

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
23
İsim
Burak Tunçel
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
B450 cipset zaten şu anda sen b550 çipsete taşıyacaksın oyunlarda 3 4 fps arttırır ve ramlerinin falan frekansı dahada yükselte bilirsin
Peki şu koleksiyon dan hangisi alınır sence bu fiyat aralığında bişey bakıyorum anakart kısmında çok bilgim yok ondan dolayı da sağlam bir ürün almak istiyorum https://ty.gl/p2m8zsbixu

Hienfps

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
Adin Durgut
MSI bazooka V2 b450m
corsair vengeance 16gb
İnno 3d 1660 ti
Bence anakartını değiştirmelisin 550 serisiyle olabilir.

Burak Aksoy

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
833
İsim
Burak
MSI bazooka V2 b450m
corsair vengeance 16gb
İnno 3d 1660 ti
anakart olarak yenilemek ne kadar mantıklı olur sonuçta performansı etkilemiyecek ram olarakta eğer mhz değerleri düşükse yenilenebilir diğer türlü o da mantıklı olmaz

LaWin97

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
23
İsim
Burak Tunçel
Bence anakartını değiştirmelisin 550 serisiyle olabilir.
https://ty.gl/p2m8zsbixu şunlardan hangisi sence

anakart olarak yenilemek ne kadar mantıklı olur sonuçta performansı etkilemiyecek ram olarakta eğer mhz değerleri düşükse yenilenebilir diğer türlü o da mantıklı olmaz
3200 MHz görünüyor özelliklerinde ama ana kart 3000 destekliyor 3000 üstüne çıkardığım zaman acilmiyor PC

Amanita

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,913
İsim
Hasan
Hiç bir şey değiştirmene gerek yok. Performans açısından bir değişiklik olmayacak. Boşuna masraf yapma.

LaWin97

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
23
İsim
Burak Tunçel
Hiç bir şey değiştirmene gerek yok. Performans açısından bir değişiklik olmayacak. Boşuna masraf yapma.
Evet ileride işlemci değiştirmem yenilemem gerekse suanki anakart desteklemeyecek muhtemelen

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
894,731
Üyeler
138,397
Son üye
BoreasAlkyone
Top Bottom