Neler Yeni

PS4 PRO VS Xbox Series S Hakkında Konulara Açıklama Ve PS4 ün Ne Kadar Destek Alacağı

Yunus274

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,350
İsim
Yunus
İlgilendiği Kategoriler
Konsollar ve Bilgisayar Donanım
PS4 PRO tabi ki de bazı arkadaşların önerdikleri Xbox Series S konsolundan 10 kat daha iyi bir cihaz ömrü falan kalmadı diyen arkadaşlar olmuş diğer konularda Sony cihaza desteği 2025 sonuna kadar kesmeyecek. Xbox Series S Konsolunu öneren kişilerin teknik açıdan bilgi sahibi olduğunu düşünmüyorum Series S yeni nesil ifadesi bence yanlış bu konsolun yeni nesil ile uzaktan yakından alakası yok neden olmadığını konun ilerleyen kısmında açıklayacağım Xbox konsolları her zaman Game Pass makinesiydi sonuç da Xbox'ı özel oyunları için öneren kimse yoktur diye düşünüyorum doğru düzgün oyun bile çıkmadı konsola Xbox Series S 10 Kasım 2020 de satışa sunuldu 1.5 yıl geçti aradan çıkan oyun sayısına bakın o bile yeter bence bir Forza Horizon 5 bir de Halo Infinite çıktı adamlar 2 tane oyun yaptılar bu zamana kadar. 12 Kasım 2020 den 9 Kasım 2022 kadar PS4 e çıkan ve çıkacak oyunları da yazayım Spider-Man Miles Morales,Sackboy: A Big Adventure,Kena: Bridge of Spirits,Sifu,Horizon Forbidden West,Gran Turismo 7,Stray,Rollerdrome,God of War: Ragnarök arada saymadıklarım tabi vardır aklımda olanları yazdım. İnsanların Xbox önermesinin asıl ana sebebi genellikle Game Pass di PS tarafına da artık PlayStation Plus Deluxe yeni üyelik servisi geldiğinden Game Pass in bir artısı da kalmadığına göre Xbox Series S önermenin bir anlamı kalmadı. Gelgelelim Xbox Series S neden yeni nesil ile uzaktan yakından alakası olmadığına Xbox Series S 576p kadar oyun çalıştırıyor örnek: Metro Exodus oyunu maximum dynamic çözünürlükte 576p-1080p arası çalışıyor maximum gördüğü çözünürlük 900p aklımda Metro Exodus kaldığından yazdım örnek olarak çok fazla oyun böyle kötü çalışıyor Xbox Series S de daha var bu çözünürlüklerde çalışan oyunlar 720p 864p 900p gibi çalıştırdığı oyunlar örnek verilebilir zaten 60FPS de çalıştırdığı oyunların çoğu 972p 900p nin üzerini görmüyor bile 500 GB SSD si var konsolun sadece 364 GB alanını kullanabiliyorsunuz hafızamı yükselteyim derseniz maalesef (Series X|S için Optimize Edildi) simgeli yeni nesil oyunları oynamak istiyorsanız kendi konsolu fiyatında Seagate ile anlaşarak ürettiği 280 300 dolar bandında satılan SSD leri takmalısınız harici ya da başka markanın HDD veya SSD fark etmez USB girişinden takınca oyunları oynayamıyorsunuz taşınıyor oyun ama açılmıyor açıklarsam yani (Series X|S için Optimize Edildi) simgesi alan oyunları oynayamayacaksınız eski nesil Xbox One a çıkan bazı oyunları (Series X|S için Optimize Edildi) simgesi almayanlar Xbox 360 ve Xbox Original konsolunun oyunlarını oynayabiliyorsunuz kısaca (Series X|S için Optimize Edildi) simgeli oyunları HDD yada SSD ye taşıdığınızda oynayamıyorsunuz oynamak için tekrardan kendi konsolunuzun depolama birimine taşımanız gerek. Yeni nesil güncellemesi alan bazı oyunlarda rezalet performans vermesi yada yeni çıkan oyunların 30 FPS üstü görmemesi bunları açıklayacak olursak ilk olarak yeni nesil güncellemesi alan GTA V performansından başlayalım yeni nesil güncellemesi GTA V e geldi Series S de 1440p 30FPS modun da RT modu da yok Series S konsolunda zaten (PS5 ve Xbox Series X) de var 20 22 FPS kadar düşüyor aksiyon sekanslarında (araba falan patlatınca efekt yoğun olduğunda) 1080p 60FPS modun da ise 30FPS e kadar düşüyor aksiyon sekansların da yine 30 FPS de çalıştırdığı yeni çıkan oyunları saymıyorum örnek verecek olursam The Medium oyunu 648p-1080p dynamic çözünürlüğünde çalıştırdığı halde oyun 30 FPS çalışıyor Dying Light 2 30 FPS de çalışıyordu RT Modu yok (PS5 ve Xbox Series S de var). Geliştiriciler 30 FPS sorununu çözmek için oyunun çözünürlüğünü 1600x900 düşürüp 60 FPS yaptılar Cyberpunk 2077 30 FPS RT modu yine yok (PS5 ve Series X) de RT modu var. Xbox Series S 1080p 120FPS 1440p 60FPS vaatleri ile çıktı bu arada bunları da unutmayınız konumu okurken son olarak Xbox One X konsolunu örnek olarak gösterebilirim 6 teraflops luk makine dünyanın en güçlü konsolu E3 2017 de duyuruldu 7 Kasım 2017 yılında satışa sunuldu dünyanın en güçlü konsolu diye alan kişiler ne oldu 1 tane oyun bile çıkmadı konsola yaşamı boyunca Red Dead Redeption 2 çıkmasa konsolun gücünü gösterecek oyun yoktu konsolda e sonuç olarak ne oldu 2017 sonun da çıktı 2020 de öldü 3 yıl aldığı destek Xbox One X in olan bu konsolu alan kişilere oldu şimdi soruyorum yeni nesil SSD var diyerek öven kişilere Xbox Series S 10 Kasım 2020 de çıktı 1.5 yılda şimdiden performansı yerlerde sürünmeye başladı bu konsolun yeni nesil konsol ile uzaktan yakından alakası yok cidden ömrünün uzun olacağını düşünüyor musunuz ?

PS4 2013 de çıktı 1.84 teraflopluk cihaz hala oyun geliyor demeyin Xbox PC ye göre oyunları optimize ediliyor PlayStation ile karıştırmayın adamlar Xbox One X e 6 teraflops olan konsola Starfield getiremiyorlar oynanış videosunda kafalar ters dönüyor PS3 oyunundan bile kötü grafiklere sahip di oyun PS4 2013 de çıktı God Of War Ragnarok geliyor umarım anlaşılmışsınızdır ne demek istediğim onun için PS4 ile kıyaslamayın.

Dying Light 2 geliştiricilerinin Xbox Series S hakkında yaptığı açıklama: Xbox Series S in GPU'su bizi geri tutuyor.
detaylı okumak isteyenler atığım link den habere bakabilirler.

Xbox'ı Game Pass için alan arkadaşlar attığım video da ki PlayStation Plus Deluxe yeni üyelik servisi ile Xbox Game Pass oyunlarını karşılaştırın Xbox konsolunuzun olmasına gerek yok eğer Windows 10 veya 11 işletim sistemi kullanıyorsanız Game Pass uygulamasına girip iki servis sisteminin de kütüphanelerinde ki oyunları karşılaştırabilirsiniz bana göre Xbox Game Pass kütüphanesi PlayStation Plus Deluxe kütüphanesinin yanında 1 milyoncu gibi kalıyor diyorsanız Xbox ilk günden kendi özel oyunlarımızı Game Pass e getiriyorlar Sony ilk günden oyunlarını getirmeyecek öyle ama 2020 den 2022 olan sürede 2 tane oyun yaptılar biri Forza Horizon 5 diğeri de Halo Infinite.
NOT: Türkiye de Ps Now olmadığı için PS3 den streaming edilen oyunlar yok sadece geri kalan her şey aynı.
Bu ay eklenen 18 oyun listesine bakın her ay böyle oyun eklenecek sisteme.

Xbox Series S Harici SSD veya HDD takınca (Series X|S için Optimize Edildi) simgeli yeni nesil güncellemesi alan oyunların açılmaması.
Mesaj otomatik birleştirildi:

PS4 PRO ya SSD takınca performansı.

+Xbox Series S (Series X|S için Optimize Edildi) simgeli yeni nesil güncellemesi almayan oyunlar Xbox One konsolu İle aynı çalışır Xbox Series S'de Örnek: Red Dead Redemption 2 864p-30 FPS çalışır.

Ekler

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    1.5 MB · Hit: 143
  • Adsız2.jpg
    Adsız2.jpg
    1.3 MB · Hit: 144
  • Adsız3.jpg
    Adsız3.jpg
    1.4 MB · Hit: 120
  • Adsız4.jpg
    Adsız4.jpg
    953.7 KB · Hit: 106
  • Adsız5.jpg
    Adsız5.jpg
    1.5 MB · Hit: 159
  • Adsız6.jpg
    Adsız6.jpg
    1.2 MB · Hit: 92
  • Adsız7.jpg
    Adsız7.jpg
    858.3 KB · Hit: 427
  • Adsız8.jpg
    Adsız8.jpg
    751.5 KB · Hit: 414
  • Adsız9.jpg
    Adsız9.jpg
    1.5 MB · Hit: 77
  • Adsız10.jpg
    Adsız10.jpg
    1.3 MB · Hit: 67
  • Adsız11.jpg
    Adsız11.jpg
    1.5 MB · Hit: 68
  • 1.jpg
    1.jpg
    188.2 KB · Hit: 71
  • 1.5.jpg
    1.5.jpg
    310.9 KB · Hit: 73
  • 2.jpg
    2.jpg
    92.7 KB · Hit: 65
  • 3.jpg
    3.jpg
    107.5 KB · Hit: 67
  • 4.jpg
    4.jpg
    205.4 KB · Hit: 65
  • 5.jpg
    5.jpg
    161.2 KB · Hit: 65
  • 6.jpg
    6.jpg
    249.7 KB · Hit: 67
  • 7.jpg
    7.jpg
    81.7 KB · Hit: 60
  • 8.jpg
    8.jpg
    74.2 KB · Hit: 60
  • 9.jpg
    9.jpg
    100.1 KB · Hit: 59
  • 10.jpg
    10.jpg
    143.2 KB · Hit: 81
  • Red Dead Redemption 2 .jpg
    Red Dead Redemption 2 .jpg
    636 KB · Hit: 155
  • Guardians of the Galaxy.jpg
    Guardians of the Galaxy.jpg
    1.6 MB · Hit: 86
  • Red Dead Redemption 2.png
    Red Dead Redemption 2.png
    3.8 MB · Hit: 79
  • God Of War.jpg
    God Of War.jpg
    1.4 MB · Hit: 83
  • Horizon Forbidden West.jpg
    Horizon Forbidden West.jpg
    1.8 MB · Hit: 43
  • Marvel’s Spider-Man.jpg
    Marvel’s Spider-Man.jpg
    789.8 KB · Hit: 80
  • Assassin's Creed Odyssey.jpg
    Assassin's Creed Odyssey.jpg
    1.3 MB · Hit: 74
  • Assassin's Creed Odyssey Xbox Series S de 1600x900 60 fps de çalışır ara sahneler de 30 fps e ...jpg
    Assassin's Creed Odyssey Xbox Series S de 1600x900 60 fps de çalışır ara sahneler de 30 fps e ...jpg
    1.2 MB · Hit: 53
  • Guardians of the Galaxy Xbox Series S.jpg
    Guardians of the Galaxy Xbox Series S.jpg
    1.3 MB · Hit: 45
  • A Plague Tale Innocence Xbox Series S.jpg
    A Plague Tale Innocence Xbox Series S.jpg
    637.8 KB · Hit: 55
  • Control Ultimate Edition Xbox Series S.jpg
    Control Ultimate Edition Xbox Series S.jpg
    688.9 KB · Hit: 54
  • Resident Evil Village PS4 PRO da 2160p 30FPS 1080p 60FPS çalışır.jpg
    Resident Evil Village PS4 PRO da 2160p 30FPS 1080p 60FPS çalışır.jpg
    124.3 KB · Hit: 48
  • PS4 PRO Devil May Cry 5 Native 3200×1800 60 fps.jpg
    PS4 PRO Devil May Cry 5 Native 3200×1800 60 fps.jpg
    874.9 KB · Hit: 87
Son düzenleme:

logan53

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
279
İsim
Mücahit Saklı
1. xbox konsoldaki game pass te olan bazı oyunlar pc game passta yok
2. ps plus daha pahalı
3. xbox series s daha güncel ve güçlü
4. görecili bir kavramdır he
480 TL'mi pahalı?
En popüler oyunlardan hangisi xbox da var ki? Sadece oyunların kısıtlı olmasından dolayı bile xbox alinmaz. Sadece Forza Horizon 5 geliyor aklıma . Başka yok

Yunus274

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,350
İsim
Yunus
İlgilendiği Kategoriler
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
1. xbox konsoldaki game pass te olan bazı oyunlar pc game passta yok
2. ps plus daha pahalı
3. xbox series s daha güncel ve güçlü
4. görecili bir kavramdır he
Sizin fikriniz saygı duyarım ben burada konsol alacaklara bilgi veriyorum PS Plus Deluxe yi aylık alırsanız evet pahalı ama yıllık alırsanız daha ucuza geliyor Game Pass te olan bazı oyunlar ayn PC de yok ama dediğiniz oyunlar Xbox 360 ve Xbox Original yani ilk çıkan Xbox ın oyunları Xbox Series S daha güçlü bir cihaz değil ama yine de fikrinize saygı duyarım sizin fikriniz sonuç da ben burada bilgilendirme amaçlı konuyu açtım zaten yorumunuz için teşekkürler tekrardan.

thepublicman

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,202
İsim
Kadir
Series S bence fiyatına göre iyi cihaz ama 512 GB SSD ile satılması bence de mantıksız bu noktaya katılıyorum 2-3 oyun indirince bitiyordur yer
Playstation geçte olsa gamepass e çok iyi cevap verdi ve cevap verirken bilgisayar kullanıcılarına da özel oyunlarını getirmeye karar verdi bu müthiş hamle Playstation satışına acayip katkı sağlayacaktır kısa dönemde özel fiyatlandırma da cabası. Aynı zamanda oyunlardan baya sağlam gelir elde edecekler çıkardıkları oyun sayısının da artacağını düşünüyorum. Ayrıca artık konsol satın almanın bir ayrıcalığı da kalmadı bilgisayarı olan kişilerin çok avantajlı olduğunu düşünüyorum 3 yıllık gamepass aldım aylık 20 TL ye geliyor sudan ucuz ama geliştirilmesi gerekiyor halen (1 damacana 30 civarı :D) PS Plus Deluxe ilerde bilgisayara gelirse ortalık yerinden oynar keşke gelse buna ek olarak eskisi kadar Playstation özel oyunlarının Playstation aldıracak kadar iyi olmayacağını da düşünüyorum. Sony değişimi fark etti

Dahası  
Reaksiyon skoru
1,766
İsim
Doruk
İlgilendiği Kategoriler
Tarih
Series S fiyatı 3000-4000 liralardayken fiyat performanstı çünkü o zamanlar o paraya oynattığı oyunları açan sistem yoktu ve Gamepass ile çok güzel bir kombo oluyordu şimdiki fiyatına kesinlikle değmez zaten

Caelius

80+ Silver
Bana gore ps plusta artik geldigi icin ps4 pro daha mantikli

Ufukizm

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
120
İsim
Özgür Ufuk
Hocam baştan aşağıya okudum. Çok güzel yazı olmuş eline koluna sağlık. Katıldığım çok fazla nokta var ama katılmadığım da bir o kadar konu var. Öncelikle Dying Light 2 60 FPS çalışıyor Series s de. Yapacağım yorumları hem ps5 hem series x kullanmış biri olarak yapıcam. Öncelikle yapımcıların series s konusunda zorlanmasının sebebi hem Series x hemde Serise s e optimize etmeye çalışmalarından kaynaklanıyor. Series s yeni nesil konsol değil diyemeyiz çünkü ps4 yada ps4 pro ya fifa yeni nesil sürüm gelmezken series s e geldi. Cihaz tektik ve donanım açısından hem ps4 hemde ps4 pro dan daha güçlü ama söylediklerine katılıyorum doğru düzgün optimize edilmiş oyun yok. Microsoft un en büyük hatası tek nesilde 2 konsol çıkarmak. Geliştiriciler Series x e optimize edip series s için ekstra çaba sarf etmek istemiyorlar.

Ama kütüphane genişliği ve optimizasyonundan dolayı ps4 pro çok daha mantıklı şuan. Birde şu uçak moduna geçmese fanı müthiş konsol.

Yunus274

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,350
İsim
Yunus
İlgilendiği Kategoriler
Hocam baştan aşağıya okudum. Çok güzel yazı olmuş eline koluna sağlık. Katıldığım çok fazla nokta var ama katılmadığım da bir o kadar konu var. Öncelikle Dying Light 2 60 FPS çalışıyor Series s de. Yapacağım yorumları hem ps5 hem series x kullanmış biri olarak yapıcam. Öncelikle yapımcıların series s konusunda zorlanmasının sebebi hem Series x hemde Serise s e optimize etmeye çalışmalarından kaynaklanıyor. Series s yeni nesil konsol değil diyemeyiz çünkü ps4 yada ps4 pro ya fifa yeni nesil sürüm gelmezken series s e geldi. Cihaz tektik ve donanım açısından hem ps4 hemde ps4 pro dan daha güçlü ama söylediklerine katılıyorum doğru düzgün optimize edilmiş oyun yok. Microsoft un en büyük hatası tek nesilde 2 konsol çıkarmak. Geliştiriciler Series x e optimize edip series s için ekstra çaba sarf etmek istemiyorlar.

Ama kütüphane genişliği ve optimizasyonundan dolayı ps4 pro çok daha mantıklı şuan. Birde şu uçak moduna geçmese fanı müthiş konsol.
Eklemeyi unutmuşum evet 30 FPS 1080p çalışıyordu ilk başta sonradan geliştiriciler baktılar sorunu çözemiyorlar 1600x900 düşürüp çözünürlüğü 60 FPS yaptılar düzeltiyorum konuyu bu arada unutmuşum o kısmı eklemeyi hatırlattığınız için teşekkür ederim. Evet Fifa Xbox Series S için yeni sürüm geldi ama 1080p oynatıyor PS4 PRO da oyun native 3840x2160 4k 60 FPS çalışıyor yeni nesil ile farkları bazı futbolcuların saçlarına kıllarına çok detaylı çalışmışlar bu arada PC deki FİFA 2022 versiyonu da PS4 PRO versiyonu ile aynı PC ye gelmemesi de garip güncellemenin.
bu videodan bakabilirsiniz nelerin değişip değişmediğine.

Son düzenleme:

Ufukizm

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
120
İsim
Özgür Ufuk
eklemeyi unutmuşum evet 30 FPS 1080p çalışıyordu ilk başta sonradan geliştiriciler baktılar sorunu çözemiyorlar 1600x900 düşürüp çözünürlüğü 60 FPS yaptılar düzeltiyorum konuyu bu arada unutmuşum o kısmı eklemeyi hatırlattığınız için teşekkür ederim.
Kuzen Series s den oynuyor ve sürekli her ara sahnede ''Abi grafikler çok kötü sulu boya gibi ya'' diye isyan ediyor :)

mythrowib

80+ Silver
PS4 PRO tabi ki de bazı arkadaşların önerdikleri Xbox Series S konsolundan 10 kat daha iyi bir cihaz ömrü falan kalmadı diyen arkadaşlar olmuş diğer konularda Sony cihaza desteği 2025 e kadar kesmeyecek. Xbox Series S Konsolunu öneren kişilerin teknik açıdan bilgi sahibi olduğunu düşünmüyorum Series S yeni nesil ifadesi bence yanlış bu konsolun yeni nesil ile uzaktan yakından alakası yok neden olmadığını konun ilerleyen kısmında açıklayacağım Xbox konsolları her zaman Game Pass makinesiydi sonuç da Xbox'ı özel oyunları için öneren kimse yoktur diye düşünüyorum doğru düzgün oyun bile çıkmadı konsola insanların önerme sebebi genellikle Game Pass di PS tarafına da artık PlayStation Plus Deluxe yeni üyelik sistemi geldiğinden Game Pass in bir artısı da kalmadığına göre Xbox Series S önermenin bir anlamı kalmadı. Gelgelelim Xbox Series S neden yeni nesil ile uzaktan yakından alakası olmadığına Xbox Series S 576p kadar oyun çalıştırıyor örnek: Metro Exodus oyunu maximum dynamic çözünürlükte 576p-1080p arası çalışıyor maximum gördüğü çözünürlük 900p aklımda Metro Exodus kaldığından yazdım örnek olarak çok fazla oyun böyle kötü çalışıyor Xbox Series S de daha var bu çözünürlüklerde çalışan oyunlar 720p 864p 900p gibi çalıştırdığı oyunlar örnek verilebilir zaten 60FPS de çalıştırdığı oyunların çoğu 972p 900p nin üzerini görmüyor bile 500 GB SSD si var konsolun sadece 364 GB alanını kullanabiliyorsunuz hafızamı yükselteyim derseniz maalesef (Series X|S için Optimize Edildi) simgeli yeni nesil oyunları oynamak istiyorsanız kendi konsolu fiyatında Seagate ile anlaşarak ürettiği 280 300 dolar bandında satılan SSD leri takmalısınız harici ya da başka markanın HDD veya SSD fark etmez USB girişinden takınca oyunları oynayamıyorsunuz taşınıyor oyun ama açılmıyor açıklarsam yani (Series X|S için Optimize Edildi) simgesi alan oyunları oynayamayacaksınız eski nesil Xbox One a çıkan bazı oyunları (Series X|S için Optimize Edildi) simgesi almayanlar Xbox 360 ve Xbox Original konsolunun oyunlarını oynayabiliyorsunuz kısaca (Series X|S için Optimize Edildi) simgeli oyunları HDD yada SSD ye taşıdığınızda oynayamıyorsunuz oynamak için tekrardan kendi konsolunuzun depolama birimine taşımanız gerek. Yeni nesil güncellemesi alan bazı oyunlarda rezalet performans vermesi yada yeni çıkan oyunların 30 FPS üstü görmemesi bunları açıklayacak olursak ilk olarak yeni nesil güncellemesi alan GTA V performansından başlayalım yeni nesil güncellemesi GTA V e geldi Series S de 1440p 30FPS modun da RT modu da yok Series S konsolunda zaten (PS5 ve Xbox Series X) de var 20 22 FPS kadar düşüyor aksiyon sekanslarında (araba falan patlatınca efekt yoğun olduğunda) 1080p 60FPS modun da ise 30FPS e kadar düşüyor aksiyon sekansların da yine 30 FPS de çalıştırdığı yeni çıkan oyunları saymıyorum örnek verecek olursam The Medium oyunu 648p-1080p dynamic çözünürlüğünde çalıştırdığı halde oyun 30 FPS çalışıyor Dying Light 2 30 FPS de çalışıyordu RT Modu yok (PS5 ve Xbox Series S de var). Geliştiriciler 30 FPS sorununu çözmek için oyunun çözünürlüğünü 1600x900 düşürüp 60 FPS yaptılar Cyberpunk 2077 30 FPS RT modu yine yok (PS5 ve Series X) de RT modu var. Xbox Series S 1080p 120FPS 1440p 60FPS vaatleri ile çıktı bu arada bunları da unutmayınız konumu okurken son olarak Xbox One X konsolunu örnek olarak gösterebilirim 6 teraflops luk makine dünyanın en güçlü konsolu E3 2017 de duyuruldu 7 Kasım 2017 yılında satışa sunuldu dünyanın en güçlü konsolu diye alan kişiler ne oldu 1 tane oyun bile çıkmadı konsola yaşamı boyunca Red Dead Redeption 2 çıkmasa konsolun gücünü gösterecek oyun yoktu konsolda e sonuç olarak ne oldu 2017 sonun da çıktı 2020 de öldü 3 yıl aldığı destek Xbox One X in olan bu konsolu alan kişilere oldu şimdi soruyorum yeni nesil SSD var diyerek öven kişilere Xbox Series S 10 Kasım 2020 de çıktı 1.5 yılda şimdiden performansı yerlerde sürünmeye başladı bu konsolun yeni nesil konsol ile uzaktan yakından alakası yok cidden ömrünün uzun olacağını düşünüyor musunuz ?

PS4 2013 de çıktı 1.84 teraflopluk cihaz hala oyun geliyor demeyin Xbox PC ye göre oyunlar optimize ediliyor PlayStation ile karıştırmayın adamlar Xbox One X e 6 teraflops olan konsola Starfield getiremiyorlar oynanış videosunda kafalar ters dönüyor PS3 oyunundan bile kötü grafiklere sahip di oyun PS4 2013 de çıktı God Of War Ragnarok geliyor umarım anlaşılmışsınızdır ne demek istediğim onun için PS4 ile kıyaslamayın

Dying Light 2 geliştiricilerinin Xbox Series S hakkında yaptığı açıklama: Xbox Series S in GPU'su bizi geri tutuyor.
detaylı okumak isteyenler atığım link den habere bakabilirler

NOT: Zeki arkadaşlar şimdi diyecek neden PS4 PRO ile Xbox Series S in karşılaştırması olduğu yazında fotoğrafları neden PS4 PRO ile Karşılaştırması olanlardan atmadın onlar içinde fotoğraf koyuyorum normalde olmayacaktı ama geçen açtığım konuda konu kilitlendi arkadaşların bilgisizce yazdıkları yorumlar yüzüne yine açıklıyayım ben o fotoğraflarda Xbox Series S e çıkan oyunlardaki çözünürlük grafik kalitesini ve FPS değerlerini gösterdim yukarıda yazdıklarım için kanıt olarak attım o fotoğrafları yani.

Xbox'ı Game Pass için alan arkadaşlar attığım video da ki PlayStation Plus Deluxe yeni üyelik sistemi ile Xbox Game Pass oyunlarını karşılaştırın Xbox konsolunuzun olmasına gerek yok eğer Windows 10 veya 11 işletim sistemi kullanıyorsanız Game Pass uygulamasına girip iki servis sisteminin de kütüphanelerinde ki oyunları karşılaştırabilirsiniz bana göre Xbox Game Pass kütüphanesi PlayStation Plus Deluxe kütüphanesinin yanında 1 milyoncu gibi kalıyor diyorsanız Xbox ilk günden kendi özel oyunlarımızı Game Pass e getiriyorlar Sony ilk günden oyunlarını getirmeyecek öyle ama 2020 den 2022 olan sürede 2 tane oyun yaptılar biri Forza Horizon 5 diğeri de Halo Infinite.
NOT: Türkiye de Ps Now olmadığı için PS3 den streaming edilen oyunlar yok sadece geri kalan her şey aynı.

Xbox Series S Harici SSD veya HDD takınca (Series X|S için Optimize Edildi) simgeli yeni nesil güncellemesi alan oyunların açılmaması.

PS4 PRO ya SSD takınca performansı.
Ps plusda pahalı bee şimdi yani :D

Yunus274

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,350
İsim
Yunus
İlgilendiği Kategoriler
Ps plusda pahalı bee şimdi yani :D
Evet aylık alırsanız pahalı yıllık alırsanız daha ucuza geliyor PS Plus Deluxe 460 TL 1 yıllık fiyatı bence hiç pahalı değil sunduğu oyunların yanında hiç bir şey bu ülkede normal oyunların fiyatı 700 1000 TL olmuş bence fiyat çok iyi ama sizin fikriniz saygı duyarım yorumunuz için teşekkürler.

Top Bottom