Neler Yeni

Moni̇tör 2k Ama Çözünürlük Düşük Geli̇yor

Canxz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
157
İsim
Toprak
asusun vg27aq1a 27inç 1ms 170hz monitörünü aldım ayarlardan ve çöznürlük kısmından 2k yapmama rağmen 480p gibi görünüyor walpapper vb şeyler acaba büyük oldugu için mi gözüme öyle görünüyor 4k walpapper kullanıyorum ama 480gibi.. 27inç 2k kullanan arkadaslar varsa yorumlarsa sevinirim.. (yüklenmediği için kırptım.)

Ekler

• Ek Açıklama 2022-07-21 023017 (3).png
    Ek Açıklama 2022-07-21 023017 (3).png
    901.5 KB · Hit: 72

ulboli

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
22
İsim
Ulaş Işık
Wallpaper'in boyutu kaç mb?

ozan41

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
104
İsim
Ozan
32" 2k kullanıyorum . Hiç böyle bir şey yaşamadım.

Romalu lakaka

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
685
İsim
Emre
Wallpaperıda 2k yap
Monitörü yakın kulanıyosanda öyle hisediyo olabilirsin

mfimmel

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,074
İsim
Musab
Steam
mfimmel
asusun vg27aq1a 27inç 1ms 170hz monitörünü aldım ayarlardan ve çöznürlük kısmından 2k yapmama rağmen 480p gibi görünüyor walpapper vb şeyler acaba büyük oldugu için mi gözüme öyle görünüyor 4k walpapper kullanıyorum ama 480gibi.. 27inç 2k kullanan arkadaslar varsa yorumlarsa sevinirim.. (yüklenmediği için kırptım.)
2K bir wallpaper deneyebilir misin?

Canxz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
157
İsim
Toprak
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
diğer walpapperler 480 gibi görününce windows walpapperi kulandım o da aynı suan windows olandayım
Wallpaperıda 2k yap
Monitörü yakın kulanıyosanda öyle hisediyo olabilirsin
yakın kullanıyorum evet
Oyun video vs yerlerde denedin mi
evet renkler akıcı gibi değil 1 milyar renk olmasına ragmen
2K bir wallpaper deneyebilir misin?
denedim oda öyle
Mesaj otomatik birleştirildi:

sağ altta ölü piksel cıktı değişime yollayacagım umarım yeni gelende böyle olmaz...

Ekler

• Ek Açıklama 2022-07-21 023649.png
    Ek Açıklama 2022-07-21 023649.png
    385.6 KB · Hit: 59

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
66,227
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
Senin ekran alıntıları da kalitesiz görünüyor. Monitörle alakası olsa SS'ler düzgün görünür. Yazılımsal bir sorun var.

Canxz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
157
İsim
Toprak
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Senin ekran alıntıları da kalitesiz görünüyor. Monitörle alakası olsa SS'ler düzgün görünür. Yazılımsal bir sorun var.
kasada sorun yoktur değilmi :DD nasıl yaosam acaba.. tüm nvidia ayarlarını felan kurcaladım kaliteye aldım ama değişmiyor (yazılar da piksel piksel performans modu gibi)

Lisser

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,507
İsim
Lisser
Instagram
ege.rdn
Steam
https://steamcommunity.com/id/Lisser1/
Discord
lisser#0001
kasada sorun yoktur değilmi :DD nasıl yaosam acaba.. tüm nvidia ayarlarını felan kurcaladım kaliteye aldım ama değişmiyor (yazılar da piksel piksel performans modu gibi)
Yazilar için gelişmiş sistem ayarlarında yazı tipi kenarlarını düzelt gibi bir seçenek olacak onu aktif ettiniz mi?

Canxz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
157
İsim
Toprak

boeasy

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
342
İsim
Batuhan Ölçer
Ölü piksel olmamasını istiyorsan vatan bilgisayardan alacaksın mağazada gözünün önünde açıp test edip verecekler sende bakacaksın. Trendyol gibi yerler kutusu açılan monitörü iade etmek istediğinde servis raporu istiyor 1 ölü piksel olsa dahi amazondan aldıysan koşulsuz iade edersin. Ben 3 kez monitör değiştim üçünde de ölü piksel vardı bu son aldığımda 1 adet sol üstte var sadece siyah ekranda belli oluyor diye iade etmedim. Onunla yaşamayı öğrendim hiç görmüyorum ve çoğalma vs yapmadı bu işler tamamen şans meselesi. Kuzenime bu yüzden vatan mağazasından aldık adam 4 kutu açtı hepsinde ölü piksel çıktı 5. monitör sorunsuzdu onu verdi.
Sorununa gelirsekte nvdia ayarlarını sıfırla monitör ayarlarınıda sıfırla menuden muhtemelen ayarların bozuktur diye düşünüyorum.

Son düzenleme:

Canxz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
157
İsim
Toprak
Ölü piksel olmamasını istiyorsan vatan bilgisayardan alacaksın mağazada gözünün önünde açıp test edip verecekler sende bakacaksın. Trendyol gibi yerler kutusu açılan monitörü iade etmek istediğinde servis raporu istiyor 1 ölü piksel olsa dahi amazondan aldıysan koşulsuz iade edersin. Ben 3 kez monitör değiştim üçünde de ölü piksel vardı bu son aldığımda 1 adet sol üstte var sadece siyah ekranda belli oluyor diye iade etmedim. Onunla yaşamayı öğrendim hiç görmüyorum ve çoğalma vs yapmadı bu işler tamamen şans meselesi. Kuzenime bu yüzden vatan mağazasından aldık adam 4 kutu açtı hepsinde ölü piksel çıktı 5. monitör sorunsuzdu onu verdi.
Sorununa gelirsekte nvdia ayarlarını sıfırla monitör ayarlarınıda sıfırla menuden muhtemelen ayarların bozuktur diye düşünüyorum.
Ben gamingen tr den aldım almadan önce ölü piksel iadesi alırmısınız diye sordum evet dediler bakalım.. Yarın arayacagım. Monitöe büyük oldugu için zaten sağ alt köşesine bakmam nerdeyse 1000 de 1 . o da dibine girince anca görülüyor neyse para verdik sonuçta temiz ürün isteyelim

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
903,173
Üyeler
140,149
Son üye
jennn
Top Bottom