Neler Yeni

IOS yd iphone 11 64 gb 428 dolar

Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Fatih Arslan
Merhaba arkadaşlar, telefoncu bir tanıdık vasıtasıyla yurtdışı iphone 11 almayı düşünüyorum. Bu kayıt işleri nasıl oluyor. Galiba sim başına 4 ay kullanma hakkımız var. Bu hak her yıl mı geçerli. Bu süre bittikten sonra nasıl uzatabiliyoruz. Yurtdışı telefon almak mantıklı mı? Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.

JATDAV2

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
510
İsim
JATDAV
Sim başına 120 gün kullanım süreniz var
Kullanım süresi uzatma ise devletin sunduğu yeni bir özellik ve yakın zamanda kalkacağını düşünüyorum.
8K gibi bir fiyata geliyor desek çok mantıklı gelmedi, kayıt için yurda gir çık yapmış birinin pasaportuna kayıt + o kişinin üstüne hat çıkarmanız lazım, kullanmak için.
Hepsi beraber 11K gibi bir fiyata gelecek o da mantıksız.

denizgg

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Deniz GÜVENÇ
4 ay kullandıktan sonra yasal olarak pasaport kaydı yaptırman gerekiyor, fakat bizim ülkemizde açık bulmuşlar ve 100-200tl ye geçici kayıt adı altında kullanımı uzattıklarını söylüyorlar. Bu işlem yasal değil kesinlikle tavsiye etmiyorum, bizzat kendim yapacaktım araştırdıktan sonra vazgeçtim.

QİKUA

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,929
İsim
Ömer
İlgilendiği Kategoriler
Ekran kartı
Sim başına 120 gün kullanım süreniz var
Kullanım süresi uzatma ise devletin sunduğu yeni bir özellik ve yakın zamanda kalkacağını düşünüyorum.
8K gibi bir fiyata geliyor desek çok mantıklı gelmedi, kayıt için yurda gir çık yapmış birinin pasaportuna kayıt + o kişinin üstüne hat çıkarmanız lazım, kullanmak için.
Hepsi beraber 11K gibi bir fiyata gelecek o da mantıksız.
2 bin TL kar da oluyor

denizgg

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Deniz GÜVENÇ
2K kar? Eski nesil iPhone'a o kadar para vermek hiçbir türlü mantıklı değil.
Eski nesil diyorsunuz haklısınız da iPhone 12 olmuş 18-20K. Xr kullanıyorum 3 yıldır bataryasını değiştirdim taş gibi kasma donma vs yok.

QİKUA

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,929
İsim
Ömer
İlgilendiği Kategoriler
Ekran kartı

JATDAV2

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
510
İsim
JATDAV
Tamam da mantıklı değil, o fiyatı hak eden bir cihaz değil. Pasaportuma 3 yıl boyunca hiçbir cihazı kaydedemeyecek olmak daha kötü.
100 200 liraya kayıt uzatıp kullanmak mantıklı ama o işlem de ne kadar güvenilir ve ne kadar süre devam edecek
Mantıklı bir işlem değil, güvenilir de değil. Ne kadar süreceğine devlet karar verecektir, Covid dönemi için çıkan bir şeydi onu da kötü niyetle kullandılar.

Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Fatih Arslan
Tamam da mantıklı değil, o fiyatı hak eden bir cihaz değil. Pasaportuma 3 yıl boyunca hiçbir cihazı kaydedemeyecek olmak daha kötü.

Mantıklı bir işlem değil, güvenilir de değil. Ne kadar süreceğine devlet karar verecektir, Covid dönemi için çıkan bir şeydi onu da kötü niyetle kullandılar.
13,5k olan bir telefonu 8k ya alıp yıllık 100 200 lira vererek kayıt uzatmak mantıklı bence ama bu işlem ne kadar daha devam edeceği belli olmadığından riskli bir durum oluyor.

JATDAV2

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
510
İsim
JATDAV
13,5k olan bir telefonu 8k ya alıp yıllık 100 200 lira vererek kayıt uzatmak mantıklı bence ama bu işlem ne kadar daha devam edeceği belli olmadığından riskli bir durum oluyor.
Yap dostum onu da yap.
Yasal olan bir şey değil, açıklık.
imeiuzatma.com al sitesi de buradan alanlar memnun. Hayırlı olsun ^^

Top Bottom