Neler Yeni

1 ayda ne kadar kas kütlesi kazanılır

Dahası  
Reaksiyon skoru
233
İsim
Burak BARDAKCI
İlgilendiği Kategoriler
GYMMMMMMMMM
spora yeni başladım bulktayım 4 kg aldım şimdiden
düzenli ve sıkı antrenmanla ne kadar kas kütlesi koyulur 1 ayda
supplement olarak kreatin ve bcaa kullanıyorum

MehmeTD

80+ Bronze
Benim 1.5 2 ay falan oldu omuz ve kol şişmeye başladı baya belli oluyor şuanda ama karında tık yok.

Dahası  
Reaksiyon skoru
233
İsim
Burak BARDAKCI
İlgilendiği Kategoriler
GYMMMMMMMMM
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
1 ayda çok bir şey bekleme en az 3 ayda kas kazandığını görürsün.
yok kanka bişey beklemekten değil onu biliyorum aylar yıllar geçmesi lazım iyi bi fizik olması için ben sadece merak ettiğim için sordum bazı yerler ayda 1 kilo diyo bazıları yılda 2 kilo kazansan dua et diyo ondan sordum yani

Yılan Serdar 3T

80+ Gold
En İyi Cevap
2
1 ayda vücutta max 1 kg kas kütlesi koyabilirsin erkeksen. Kreatin'i eğer yeni kullanmaya başladıysan su toplamayla beraber 2.5 kg falan toplarsın 1 ayda ama ondan sonraki 2 yıl boyunca 0.75 ile 1 kg arasında kas kütlesi koyarsın. 2. yıldan sonra zaten çok zor kütle koyarsın yani ayda 300 gr 200 gr falan.

Dahası  
Reaksiyon skoru
233
İsim
Burak BARDAKCI
İlgilendiği Kategoriler
GYMMMMMMMMM
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Benim 1.5 2 ay falan oldu omuz ve kol şişmeye başladı baya belli oluyor şuanda ama karında tık yok.
aynı benim de öyle daha zayıfken karın kasları belli oluyodu baya ama kas kütlesi yoktu
şuan kas kütlesi daha fazla karın antrenmanına daha çok önem vermeye başladım setleri tekrarı yükselttim ama karın gözükmemeye başladı bulkta olduğumuz için sende de o durum vardır yani define olunca baklava tepsisi gibi çıkacak meydana merak etme basmaya devam.
Mesaj otomatik birleştirildi:

1 ayda vücutta max 1 kg kas kütlesi koyabilirsin erkeksen. Kreatin'i eğer yeni kullanmaya başladıysan su toplamayla beraber 2.5 kg falan toplarsın 1 ayda ama ondan sonraki 2 yıl boyunca 0.75 ile 1 kg arasında kas kütlesi koyarsın. 2. yıldan sonra zaten çok zor kütle koyarsın yani ayda 300 gr 200 gr falan.
1 ay 10 gün oldu kreatin kullanmaya başlayalı spora da 2-3 ay oldu

Yılan Serdar 3T

80+ Gold
En İyi Cevap
2
aynı benim de öyle daha zayıfken karın kasları belli oluyodu baya ama kas kütlesi yoktu
şuan kas kütlesi daha fazla karın antrenmanına daha çok önem vermeye başladım setleri tekrarı yükselttim ama karın gözükmemeye başladı bulkta olduğumuz için sende de o durum vardır yani define olunca baklava tepsisi gibi çıkacak meydana merak etme basmaya devam.

Kreatin etkisini çoktan göstermiştir. Aylık 0.75 ile 1 kg arası koyarsın temiz kas kütlesi.

baid

80+ Silver
En İyi Cevap
5
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,391
İsim
berk

Neden bu kadar erken kreatin aldınız?

KlausM

80+ Silver
bulk dönemini bitirmeden diyete girme kasların erir ben bir hata yaptım sen yapma.

Dahası  
Reaksiyon skoru
233
İsim
Burak BARDAKCI
İlgilendiği Kategoriler
GYMMMMMMMMM
bulk dönemini bitirmeden diyete girme kasların erir ben bir hata yaptım sen yapma.
8-9 ay daha bulk yapıp ondan sonra 2 ay cut düşünüyorum hocam olur mu

başlayınca tam başlamak istedim kreatinin bir zararı var mıdır erken başlamada

direkt spora başlar başlamaz almadım ondan önce 3-4 ay spor yapıyordum ama düzenli değildi düzene oturtunca alayım dedim

baid

80+ Silver
En İyi Cevap
5
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,391
İsim
berk
8-9 ay daha bulk yapıp ondan sonra 2 ay cut düşünüyorum hocam olur mu

başlayınca tam başlamak istedim kreatinin bir zararı var mıdır erken başlamada

direkt spora başlar başlamaz almadım ondan önce 3-4 ay spor yapıyordum ama düzenli değildi düzene oturtunca alayım dedim
Kreatin kaslara su toplar, güç artışı sağlar fakat yeni başlayanların buna ihtiyacı yok. Zaten yeni başlayan birisinin su dolacak kasları bile olmaz. Benim tavsiyem Kreatini belli bir kas kütlesinden sonra kullanın. Ayrıca Kreatini sonsuza kadar kullanamazsınız 6-7 haftada bir ara verilmeli ki vücutda depolanan kreatin azalsın.

Erdem Arslan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,130
İsim
Erdem Arslan
İlgilendiği Kategoriler
Sağlık, Spor, Yabancı Dil
Ayda 1 kg biraz ütopik olmuş. Neye dayanarak yazdınız bilmiyorum ama bu mantığa göre 2 yılda 24 kg kütle yapıyor naturalseniz hayal.

Dahası  
Reaksiyon skoru
233
İsim
Burak BARDAKCI
İlgilendiği Kategoriler
GYMMMMMMMMM
Kreatin kaslara su toplar, güç artışı sağlar fakat yeni başlayanların buna ihtiyacı yok. Zaten yeni başlayan birisinin su dolacak kasları bile olmaz. Benim tavsiyem Kreatini belli bir kas kütlesinden sonra kullanın. Ayrıca Kreatini sonsuza kadar kullanamazsınız 6-7 haftada bir ara verilmeli ki vücutda depolanan kreatin azalsın.
haklısınız hocam ara verince kreatin azalıyor o zaman da güç ve kas kaybı olmaz mı

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
903,071
Üyeler
140,140
Son üye
ErzurumluHeisenberg
Top Bottom